Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

SestDienas receptes

Ziema ir klāt!

Laikapstākļi šogad ļoti paklausīgi atsūtīja mums sniegu – kā pieklājas, jau uz Pirmo adventi. Lai gan meteoroloģiskās prognozes mēdz būt kļūdainas, cerēsim, ka ziema ir uz palikšanu. Bet tādā gadījumā – brokastīs apēdot sātīgas maizītes un vēlajās pusdienās sildošu kariju, būs spēks visiem ziemas priekiem!

Vēlā rudens omulība

Kad tad vēl, ja ne drūmā rudenī, var iepriecināt sevi un savējos ar kaut ko garšīgu, kur turklāt nav žēlots arī labs krējums, cukurs un tamlīdzīgas omulīgas sastāvdaļas? Vienmēr var tās samazināt, aizstāt ar liesākiem variantiem… Tomēr iesaku to nedarīt un vienkārši izbaudīt, bet pēc ēšanas doties garā pastaigā. Ne jau vienu kilometru, bet ar vienpadsmit varbūt jau būs līdzēts!

SestDienas receptes: Lai tik līst rudenīgs lietus!

Tā dzied populārā dziesmā, un, ja cilvēks ir pasargāts no drēgnuma un lietavām siltā virtuvē, tad kontrasts ir tikai patīkams un var pagatavot kaut ko pikanti sildošu vai arī kaut ko no bērnības atmiņām… Ķirbis der abos gadījumos!

Rudenīgas pusdienas

Salāti un zupa ir samērā viegls pusdienu komplekts – patiks tiem, kuri nespēj tikt galā vēl arī ar otro un saldo. Protams, kā jau oktobrim piedienas, abās receptēs figurē ķirbis, dažādas papildinošas garšvielas un ar ķirbi saderīgi produkti: lēcas, kazas siers, žāvētas dzērvenes un citi labumi.

SestDienas receptes: Ķirbju sezona

Šoreiz abās receptēs izmantots vārīts un blendēts ķirbju biezenis – tas ir ērts veids, kā sagatavot lielāku daudzumu ķirbja. Kādu laiku šādu biezeni var uzglabāt ledusskapī, bet, ja nesanāk iztērēt, var arī pa porcijām sasaldēt. Abas šīs nedēļas receptes tapušas no Butternut šķirnes ķirbja – tā, kuram vismazāk sēklu un kurš izskatās pēc bumbiera.

SestDienas receptes: Uzkožam pirms lielā rudens!

Nākammēnes sāksim gatavot ko pamatīgāku un rudenīgāku, tāpēc, pavadot septembri, piedāvāju vienkāršas, bet garšīgas uzkodas ar diviem dažādiem sieriem. Abi sieri ir pilnīgi atšķirīgi, tāpēc ceru, ka būs trāpīts dažādās gaumēs

SestDienas receptes: Zupa un otrais

Šo vārdu savienojumu atceramies jau no bērnudārza un skolas laikiem, un daudzi joprojām arī pieaugušo dzīvē izvēlas kompleksās pusdienas. Es piederu pie tiem, kuri parasti ņem tikai zupu vai tikai «otro», jo abus apēst vienkārši ir par daudz. Izņemot reizes, kad abi ir ļoti garšīgi un nevar izvēlēties, kuru ņemt, – kā šoreiz!

SestDienas receptes: Sierīgs vakariņš

Viena recepte šoreiz darbietilpīgāka un kalorijām bagātāka, otra – vienkāršāka par vienkāršu, bet garšā iespaidīga – abas var baudīt kopā omulīgās vakariņās ar glāzi laba vīna un izstaigāšanos atvasaras siltajā naktī.

SestDienas receptes: Ātrie un sātīgie varianti

Dārzeņi un siers – vai nav garšīga kombinācija? Ir, turklāt ļoti dažādās variācijās, jo dārzeņu patlaban ir daudz un tiem ir īstā sezona, bet sieru ir vēl vairāk – lai atceramies kaut vai Emīla nedarbus un dzīres ar 17 dažādiem sieriem… Abas šīs nedēļas piedāvājumā esošās receptes tapušas cepeškrāsnī, taču nekādas lielas ņemšanās ar sagataves darbiem te nav – jauni dārzeņi ir gatavi ātri, un krāsnī tie vien savienojas ar kūstoša siera brīnišķīgo konsistenci. Labu apetīti!

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide