Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

SestDienas receptes

Jo dārzeņi ir jāēd!

Kurš gan to nezina, ka dārzeņi ir veselīgi un tie ir jāēd! Ja vēl kopā ar pavasara zaļumiem, pavisam labi. Šoreiz gatavosim viegli kraukšķīgus dārzeņu salātus un ļoti kraukšķīgas, pildītas tortiljas. Pavasaris ir garšīgs!

Spirgtā zaļuma dažādība

Aprīli pasludinām par zaļo mēnesi, jo tāds tas arī ir – parādās pirmās lapiņas, zāles un nezāles, visi grib kaut ko sēt un stādīt. Un bieži vien vairāk kārojas arī apēst kaut ko no "zaļā gala", vai ne? Tāpēc gatavosim dažādus pavasarīgus ēdienus, kuros ieliksim zaļus, veselīgus akcentus.

Krāsnī pārkusis siers…

Siera mīļotāji zina, ka viena no brīnišķīgākajām siera īpašībām ir prasme skaisti un garšīgi izkust, turklāt vēl iegūstot zeltaini brūnu nokrāsu, kas ir "apēdama" jau ar acīm vien! Šoreiz receptēs četri dažādi sieri: siermaizītēs pavisam vienkāršais Tilzītes, Holandes vai līdzīgs, bet picā cietais siers un burvīgā mocarella!

Demokrātiskais plāksnīšu siers

Kamēr laukā ziema cīkstēsies ar pavasari, mēs pievērsīsimies omulīgām receptēm – martā galvenajā lomā būs dažādi sieri gan siltos un aukstos, gan sāļos un saldos ēdienos. Vai nav daudzsološi? Šoreiz receptēs demokrātiskais kausētais plāksnīšu siers un tādi ēdieni, ar kuriem droši var palutināt pusaudžus un jauniešus!

Gavēņa eksperimenti

Pēdējā pākšaugu slavināšanas nedēļa – šoreiz divas eksperimentālas receptes, no kurām vienu nodēvēju par gavēņa sautējumu, bet otra ir mans pirmais mēģinājums pagatavot "ramen" ēdienu. Ņemot vērā, ka nekad neesmu baudījis to nekur citur, tikai redzējis bildēs un dzirdējis nostāstus, gatavoju vienkārši uz izjūtu! Varbūt kādam nezinītim noderēs, labu apetīti!

Pupiņmīlestība

Turpinām godāt pākšaugus – šoreiz divas gardas uzkodu receptes ar baltajām pupām. Viena ar lielajām baltajām, otra ar mazajām cannellini, bet tas nenozīmē, ka tās nevar aizstāt ar citām pupiņām, kuras katram labāk garšo!

Tuvojas gavēnis!

Nākamnedēļ daudzi sāks ievērot gavēni, tāpēc šoreiz viens viegls pākšaugu ēdiens ar zaļajām pākšu pupiņām, kuras, iespējams, vēl atrodamas saldētavā no pērnās vasaras. Bet saldajā gatavosim gardas kanēļmaizītes ar kārtaino rauga mīklu, jo iekrīt arī Valentīndiena!

Dārzeņi + pākšaugi = garšīga savienība

Februāri pasludinām par pākšaugu mēnesi – tas nozīmē, ka šomēnes receptēs vismaz vienā ēdienā būs pārstāvēts kāds pākšaugs un tās būs veģetāras. Ēdienu ar pākšaugiem ir daudz un dažādi – pupiņas vien ir ļoti daudzveidīgas! Šoreiz pākšaugi ir pat abās receptēs kopā ar dārzeņiem.

Apskaužama saderība

Šoreiz abi ēdieni sader kā cimds ar roku – sīpolos sutināts trusis un krāsnī cepti kāļi, rāceņi un burkāni. Gana sātīgi, taču lieku tauku te nav, jo trusis ir maigs un samērā liess, tāpat arī mērcīte un cepeškrāsnī ceptās saknes.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide