Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Poļi aktivizē protestus pret abortu aizliegumu © DIENA(8)

Polijā jau nedēļu turpinās protesti pret Konstitucionālās tiesas lēmumu, kas aizliedz veikt abortu augļa defektu dēļ. Sieviešu tiesību aktīvisti ir solījuši nepadoties, kamēr vien lēmums netiks grozīts un Polija, kur jau līdz šim valdīja vieni no stingrākajiem abortu ierobežojumiem Eiropā, neatcels aizliegumu.

Tihanovska ir apmierināta ar streikiem Baltkrievijā(41)

Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska trešdien paziņojusi, ka pagaidām ir apmierināta ar vispārējo streiku, kas šonedēļ tika sākts Baltkrievijā, taču atzina, ka milicijas veiktā protestētāju iebiedēšana novedusi pie mazākas mobilizācijas nekā gaidīts.

Pandēmijas nogurums uzkurina protestus © DIENA(5)

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebrejesuss brīdinājis, ka pasaulē, īpaši ziemeļu puslodē, strauji palielinoties ar jauno koronavīrusu inficēto skaitam, vērojamas "pandēmijas noguruma" pazīmes sabiedrībā. Vienlaikus viņš aicina sabiedrību nepadoties un politiķus sabalansēt cilvēku ikdienas vajadzības ar nepieciešamību pasargāt mediķus un veselības aizsardzības sistēmu no pārslodzes, ko rada vīrusa nekontrolēta izplatība, vēsta Deutsche Welle.

Franču preču boikots pieņemas spēkā © DIENA(17)

Musulmaņu valstīs aktīvi uzsākts boikotēt Francijā ražotās preces, tā nosodot Franciju par prezidenta Emanuela Makrona atbalstu pravieša Muhameda karikatūrām. Kuveitā un Katarā franču preces jau pazudušas no plauktiem, bet Saūda Arābijā, Jordānā un citviet sociālo mediju lietotāji izplata boikotējamo zīmolu sarakstus.