Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Veselība

Uzvarēt meistarīgākos sapņo ikviens © DIENA

Novuss nav tikai iecienīta vasaras dārza vai pagalma izklaide, bet arī solīds sporta veids, kurš turklāt savulaik radies tepat, Latvijā, un kurā pat starptautiskos turnīros mums aizvien ir "monopols" gan dalībnieku, gan medaļnieku ziņā. Kā ieskicē Latvijas Novusa federācijas prezidenta vietnieks Valdis Čunka, pirmās ziņas par novusu ir kopš XX gs. 20. gadiem, kad Latvijas jūrnieki, reisu laikā uz kuģa gribēdami kaut ko uzspēlēt (biljardu nevarēja, jo bumbas, kuģim šūpojoties, ripoja), iedvesmojušies no šur tur pasaules ostās noskatītas līdzīgas spēles un uztaisījuši pirmo novusa galdu.

Senioru Diena

Izprast dzīves galvenās vadlīnijas

Ar Aivaru Zītaru interviju norunājam pie viņa mājās Imantā. Uzmanību piesaista kontrabass pārvalkā. Mūziķis paskaidro: "Joprojām šad tad pačibinu. Ar šo es sāku, sens simtgadīgs instruments, kas manā īpašumā nokļuva pirms 60 gadiem. Restaurēts Jura Jēkabsona mūzikas instrumentu darbnīcā, kapitāli pārbūvēts pie Heinriha Berga 30. gados Rīgā."

Vairāk Senioru Diena

Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena

Praktiski

Dari pats: Auzu piens © DIENA(3)

Augu pieni ir veselīga un videi draudzīga alternatīva govs pienam, un tos visai vienkārši iespējams pagatavot pašu spēkiem.