Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Londonā atklāta Baltijas dizaina izstāde Tactile Baltics(1)

Otrdien, 21. septembrī, Londonā tika atklāta kopīga Baltijas valstu dizaina izstāde Tactile Baltics, kas iekļauta Londonas Dizaina festivāla oficiālajā programmā un galamērķī Šordičas dizaina trijstūris (Shoreditch Design Triangle).

Mūžībā devies animācijas filmu režisors Nils Skapāns (1969-2021)

Pirmdien, 20. septembrī, mūžībā aizgājis animācijas filmu režisors Nils Skapāns – Latvijā vienīgais plastilīna animācijas meistars, vairāk nekā 40 filmu autors, nacionālu un starptautisku balvu laureāts, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Rīgas cirka ēkas atjaunošana atrodas saudzīgās demontāžas fināla taisnē

Šajā būvniecības fāzē ar pietāti pret vēsturiskajām vērtībām tiek demontēti dažādu laikmetu uzslāņojumi, ir atsegti un daļēji izbūvēti ēkas pamati, kā arī tiek gatavotas konstrukcijas jaunā kupola uzstādīšanai, informēja Zane Volkinšteine Valsts SIA Rīgas cirks komunikācijas projektu vadītāja.

Rīgas cirks dodas pilsētā

Rīgas cirks klajā laiž interaktīvu orientēšanās piedzīvojumu Rīgas vēsturiskajā centrā – projektu Cirks pilsētā. Digitālā izrāde bez maksas pieejama rīdziniekiem un pilsētas viesiem jebkurā diennakts laikā.

Izsludināta ISSP Jauniešu skola – ievads fotogrāfijā un vizuālā lasītprasmē pusaudžiem

Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP Skola no 5. oktobra pirmo reizi piedāvā programmu fotogrāfijā un vizuālā lasītprasmē, kas īpaši veidota jauniešiem vecumā no 11 līdz 17 gadiem. ISSP Jauniešu skola gada garumā aicinās pusaudžus radoši iepazīt fotogrāfiju un tās plašos izmantošanas veidus, kā arī apgūt attēlu veidošanas pamatprasmes fotogrāfu Līvas Graudumnieces un Adelīnas Kalniņas vadībā.

Operas ēku Aspazijas bulvārī iegulda LNOB pamatkapitālā(1)

Valdības sēdē šodien, 14. septembrī, pieņemts lēmums ieguldīt VSIA Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) pamatkapitālā valsts nekustamo īpašumu Aspazijas bulvārī 3, Rīgā – operas un baleta ēku, kurā tāpat kā līdz šim tiks turpināta LNOB funkciju nodrošināšana, informēja KM pārstāvji.

Rundāles pils franču dārzs ieguvis Eiropas Dārza balvu

Pagājušās nedēļas nogalē Rundāles pils baroka stila franču dārzs – ievērojamākais vēsturiskais dārzs Baltijā – ieguva pirmo vietu kategorijā Vēsturiska parka vai dārza pārvaldība vai attīstība, kurā konkurēja ar Lauteru (Lowther) pils dārzu un Markesakas (Marqueyssac) dārzu (Vezaka, Francija), informēja muzeja pārstāvji.