Trešdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Stūriškai otrā vieta PK noslēdzošajā posmā un triumfs kopvērtējumā

Trīs uzvaras pēc kārtas Pasaules kausā BMX superkrosā izcīnījusī Veronika Monika Stūriška, naktī uz pirmdienu ieņēma otro vietu noslēdzošā posma dienas lielajā finālā dāmu U23 grupā. Jau pirms šī posma Stūriška bija nodrošinājusi uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Evenpūlam spožs triumfs PČ grupas braucienā; Liepiņš iekļūst sešdesmitniekā

Svētdien Austrālijas pilsētā Vulongongā notiekošajā pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā solo uzvaru svinēja Beļģijas riteņbraucējs Remko Evenpūlss. Vienīgais Latvijas pārstāvis Emīls Liepiņš spēja iekļūt spēcīgā dienas atrāvienā, kurā nocīnījās vairāk nekā 200 kilometrus un finišēja 58. vietā 169 riteņbraucēju konkurencē, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Latvija iegūst 2025. gada Eiropas čempionāta BMX rīkošanas tiesības

Eiropas Riteņbraukšanas savienība (UEC) publicējusi tuvāko gadu Eiropas čempionātu riteņbraukšanas veidos norises vietas. Lielisks novērtējums arī Latvijai, kas ieguvusi tiesības 2025. gadā Valmierā sarīkot Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā. Tikmēr 2023. gada 4. un 5. maijā Valmierā notiks UEC Eiropas kausa 5. un 6. posma sacensības.

Godam aizvadīti gada vērienīgākie velosvētki- Elektrum Vienības brauciens

Divu dienu garumā Siguldā lieliskā atmosfērā krāšņi uz azartiski tika aizvadīti gada lielākie valsts velosvētki – 32. Elektrum Vienības brauciens. Pirmo reizi pasākumā norisinājās bērnu braucieni, bet dienu vēlāk kuplā skaitā velomīļi ņēma dalību kādā no četrām distancēm, vēsta rīkotāji.

Skujiņam augstā ceturtā vieta Maryland klasikā ASV

Ļoti atzīstamu sniegumu ASV notiekošajā Maryland Cycling Classic velobraucienā (1 Pro) naktī uz pirmdienu demonstrēja Latvijas šosejas riteņbraucēji. Toms Skujiņš izcīnīja augsto ceturto vietu, kamēr Krists Neilands bija 14. ātrākais un sekmēja komandas biedra uzvaru.

Prasīgajā Kūku trasē Muižnieks izcīna piekto elites čempiona titulu MTB maratonā

Svētdien Jēkabpils novada Kūku pagastā lieliskā atmosfērā, spītējot spēcīgajai svelmei, aizritēja VeloExpress Latvijas čempionāts MTB maratonā. Piekto čempiona titulu elites grupā izcīnīja DTG – MySport komandas sportists Oskars Muižnieks, kamēr dāmām uzvarēja Katrīna Jaunslaviete-Kipure (ZZK). Par junioru čempionu tikmēr kļuva Rainers Zviedris no Dako Ziemeļvidzeme.

Skujiņš ieņem devīto vietu viendienas sacensībās Francijā

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš svētdien Francijā ieņēma devīto vietu viendienas velobraucienā "Bretagne Classic - Ouest-France" (UCI kat.1UWT), bet Krists Neilands ierindojās 44.vietā, un Emīls Liepiņš noslēdza sacensības 51.pozīcijā.

Blūms turpina rakstīt Latvijas MTB vēsturi, izcīnot 11. vietu PČ XCO krosā

Svētdien Francijas pilsētā Les Getsā lielisku panākumu paveicis Latvijas labākais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms, kurš izcīnīja 11. vietu 96 sportistu konkurencē pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskajā (XCO) krosā. Šis ir augstākais panākums Latvijas sportistiem pasaules čempionātos XCO krosa disciplīnā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Blūms Francijā izcīna augsto piekto vietu PČ XCC krosā © DIENA

Piektdienas vakarā savu karjeras un Latvijas lielāko panākumu pasaules čempionātos kalnu riteņbraukšanā (MTB) sasniedzis Mārtiņš Blūms, kurš Francijā izcīnīja piekto vietu saīsinātā krosa, jeb XCC, sacensībās. Svētdien Mārtiņam priekšā dalība pamatsacensībās, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Karbonāri patīkami pārsteidz, izcīnot 13. vietu EČ grupas braucienā

Lielisku sniegumu Minhenē notiekošajā Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā svētdien demonstrēja Latvijas izlases debitante Anastasija Karbonāri, kura 128,3 kilometru garajā distancē izcīnīja 13. vietu 99 dalībnieču konkurencē. Dana Rožlapa šoreiz nefinišēja, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Lietuvā startēs Baltic Chain tour velobrauciens; Latvijas posms piektdien

Ceturtdien Lietuvas pilsētā Paņevežā tiks dots starts vēsturiskajam Baltic Chain tour daudzdienu velobraucienam, kas ilgs līdz svētdienai. Latvijas posms no Jelgavas līdz Siguldai notiks piektdien. Latvijas iedzīvotāji aicināti atbalstīt sportistus visa maršruta garumā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Liepiņš Minhenē izcīna 14. vietu EČ grupas braucienā

Atzīstamu sniegumu svētdien Vācijas pilsētas Minhenes ielās un apkārtnes ceļos notiekošajā Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā demonstrēja Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlases vīri. Lielās grupas finiša spurtā 14. vietu izcīnīja Emīls Liepiņš, bet par jauno Eiropas čempionu kļuva Nīderlandes riteņbraucējs Fabio Jakobsens, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Skujiņš uzvar MTB maratona posmā Cēsīs

Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš svētdien izcīnīja uzvaru Vivus.lv kalnu riteņbraukšanas (MTB) maratona posmā Cēsīs, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LFF).

Paula Kibare izcīna piekto vietu Pasaules čempionātā BMX

Ceturtdien Francijas pilsētā Nantē notiekošajā pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā jaunatnes un amatieru sacensībās finālu no latviešiem sasniedza Paula Kibare, kura dienas izšķirošajā braucienā izcīnīja piekto vietu. Labāko desmitniekā iekļuva arī Kristers Apels, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Gandarīts par nokļūšanu Parīzē © DIENA

Nopietniem izaicinājumiem piesātināts bijis Tour de France velobrauciens – sarunā ar aģentūru LETA atzinis viens no diviem Latvijas pārstāvjiem šā gada tūrē Krists Neilands, kurš pārstāv profesionālo komandu Israel-Premier Tech. Finišu Parīzē sasniedza arī Toms Skujiņš (Trek-Segafredo). Kopvērtējumā Skujiņš ieņēma 61., Neilands – 79. vietu.