Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Pētījums: Straujais tehnoloģiju patēriņa pieaugums pandēmijas laikā ir mazinājis plaisu starp paaudzēm

Vairāk nekā puse (57%) Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka bērni internetā laiku patērē nelietderīgi, un šajā jautājumā starp dažādām vecuma grupām nav būtisku viedokļu atšķirību, liecina mobilo sakaru operatora Tele2 veiktais pētījums. Vienlaicīgi pētījums atklāj, ka kopš pandēmijas sākuma būtiski pieaudzis to vecāku skaits, kuri atzīst, ka bērni ar moderno tehnoloģiju palīdzību apgūst daudz ko jaunu un lietderīgu. Ja aizvadītā gada martā tikai 10% vecāku atzina, ka, lietojot internetu, bērni iemācās atrast noderīgu informāciju, tad šobrīd tā uzskata jau 60% vecāku.

Latvijas IKP pērn samazinājies par 3,6%(3)

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pagājušajā gadā samazinājās par 3,6%, salīdzinot ar 2019.gadu, informēja Centrālajā statistikas pārvalde. 2020.gadā Latvijas IKP faktiskajās cenās bija 29,334 miljardi eiro.

Sargāt un vakcinēt – cita ceļa nav © DIENA(13)

Veselības nozares eksperti atzīst, ka panākt sabiedrības imunizāciju pret Covid-19 un šo slimību izraisošā vīrusa variācijām iespējams, tikai izmantojot epidemioloģisko aizsardzību un vakcināciju. Šobrīd vairāk nekā 200 vakcīnu ir izstrādes stadijā, bet jau pieejamās, uz molekulāri bioloģiskām metodēm balstītās ir absolūti drošas, sarunā ar medijiem ceturtdien norādīja Rīgas Stradiņa universitātes Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja profesore Juta Kroiča.

Ierēdņu rīcību uzdod izvērtēt pašām ministrijām © DIENA(42)

Oficiāla sarakste, kurā iesaistījusies Valsts policijas vadība, kā arī Labklājības ministrija un Valsts kanceleja, uzskatāmi demonstrē – ne valsts pārvaldes, ne tiesībsargāšanas iestādes nevēlas noskaidrot atbildīgos par neizdarībām saistībā ar Covid-19 epidēmiju, tā vietā mēģinot skaidrojumu nepieciešamību aizfutbolēt iespējami tālāk vai neizdarības izvērtēt pašiem to autoriem.