Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Ziņas

Piektdiena būs vēsāka un vējaināka

Tuvākajā diennaktī Latvijā pastiprināsies vējš, kā arī pastāv lielāka lietus iespējamība, bet gaiss vairs nebūs tik karsts kā nedēļas sākumā, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Latvijas IKP otrajā ceturksnī provizoriski pieaudzis par 10,3%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad otrajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem ātrā novērtējuma datiem, pieaudzis par 10,3%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ātrāk reģistrēt varēs tikai nepilnu kursu © DIENA

Ja persona vakcinējusies ārvalstīs un Latvijā vēlas iegūt darbspējīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu un saderīgu QR kodu, nereti iesnieguma izskatīšana Nacionālajā veselības dienestā (NVD) jāgaida līdz pat mēnesim. Ārzemēs veiktas vakcinācijas fakts tiek reģistrēts arī privātajās ārstniecības iestādēs, kur darbspējīgu sertifikātu un QR kodu iespējams saņemt daudz ātrāk. Kā atzīst no ASV ieceļojušie tautieši, to uzzinājuši nejauši, taču ir apmierināti, ka nav bijis ilgstoši jāgaida un pavērusies iespēja apmeklēt dažādus kultūras pasākumus. Taču nesen ieviesti jauni noteikumi, un ātrāk reģistrēt varēs tikai nepilnu vakcinācijas kursu.

Radošās personas paliek bez solītās stipendijas © DIENA(4)

Radošo personu nodarbinātības mērķprogrammā aptuveni 1000 cilvēku saņēma zaļo gaismu stipendijām radošā darba veikšanai. Kultūras ministrija (KM), kurai divām konkursa kārtām tika atvēlēti divi miljoni eiro, ar lepnumu skaidroja, ka šī programma "radošajiem" būs pieejamāka nekā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētās. Ja ar pirmo konkursa kārtu nebija aizķeršanās, tad otrā sagādāja nepatīkamu pārsteigumu. Izrādās, nauda, kam vajadzēja ienākt jūlija sākumā, kavējas no konkursa rīkotāja – Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) – neatkarīgu iemeslu dēļ. Iemesls – valdība ir vasaras atvaļinājumā, un lēmums par finansējuma piešķiršanu izkritis no tās darba kārtības.

Piedāvā atgriezties sākumpunktā © DIENA(3)

Lai pildītu Satversmes tiesas (ST) spriedumu Ozolnieku un Ilūkstes novada lietās, kas paver plašāku jautājumu par novadiem bez nacionālās vai reģionālās nozīmes attīstības centra, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina uz 2025. gada pašvaldību vēlēšanām piecas valstspilsētas – Liepāju, Ventspili, Rēzekni, Daugavpili un Jelgavu – apvienot ar apkārtējiem novadiem. Līdz tam jaunievēlētās pašvaldības turpinātu darbu esošajās robežās, taču paplašinātu sadarbību ne vien pašlaik noteiktajās jomās – izglītībā, civilajā aizsardzībā un atkritumu apsaimniekošanā –, bet arī pašvaldības mantas apsaimniekošanā, saimnieciskajos jautājumos, sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanā un bērnu tiesību aizsardzībā.

Kopā būšanas atbalss sarakstā © DIENA

Augstākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā no visiem konkursā pieteiktajiem darbiem – objektiem un procesiem – ir izvirzīti vienpadsmit nominantu, starp kuriem augusta beigās tiks noskaidroti paši labākie.

Ceturtdien vietām līs

Ceturtdien Latvijā joprojām būs vasarīgi silts, saule mīsies ar mākoņiem, kas vietām atnesīs īslaicīgu lietu, iespējams arī pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Kosmētika Dzintars ātri atgūst tirgu © DIENA(8)

Par kādreizējās Latvijas kosmētikas nozares ikonas Dzintars atdzimšanu, atjaunotā uzņēmuma piedāvājumu un nākotnes plāniem Rolanda Pētersona saruna ar H. A. Brieger ražošanas direktori Sņežanu Geijeri.

Mūžībā devusies Zuzanna Dzintare © DIENA

Mūžībā devusies ilggadēja ķīmijas pasniedzēja un mācību grāmatas Organiskā ķīmija autore Zuzanna Dzintare. (21.10.1921.–24.07.2021.)
Izvadīšana notiks š.g. 31. jūlijā plkst. 14.00 Rīgas Kristus Karaļa baznīcā, Meža prospektā 86.
Tuvinieki

Ceturtdiena būs nedaudz vēsāka

Tuvākajā diennaktī laika apstākļi Latvijā būtiski nemainīsies - gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, iespējams arī īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, bet gaiss kļūs par kādu grādu vēsāks, prognozē Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).