Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +8 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins


Sestdienas Intervijas

Saulespuķu ceļš. Pirms un pēc © DIENA

Vēstīt par Ukrainas kultūru Latvijā un iepazīstināt ukraiņus ar latviešu mūziku. To par savu galveno uzdevumu uzskata ukraiņu dziedātāja, diriģente un muzikoloģe Oksana Nikitjuka (44). Viņas dzīvi mainīja karš – pašlaik viņa ir Valsts akadēmiskā kora Latvija soliste, taču regulāri aizvien koncertē arī Ukrainā un repertuārā pamazām iekļauj latviešu komponistu darbus.

Vairāk Intervijas


Politika

Vairāk PolitikaTuvplānā

Resursi ilgam karam © DIENA

Atšķirībā no pērnā gada sākuma, kad rietumvalstīs pārliecinoši dominēja optimistisks viedoklis par Ukrainas iespējām gūt uzvaru, atvairot Krievijas agresiju, šogad ekspertu un plašsaziņas līdzekļu publikācijas šajā ziņā liecina par gana jūtamu pesimisma devu. Ilgā jeb resursu kara apstākļos, par kādu ir pārtapis konflikts Ukrainā, Krievijai ir zināmas priekšrocības, un Rietumu uzdevums ir tās novērst.

Zvaigznes tumšajā laikā © DIENA

Daudzviet šodien, 24. februārī, notiks atbalsta pasākumi Ukrainai, pieminot divus gadus, kopš šajā valstī plosās agresora izraisīts karš. Āgenskalna Valsts ģimnāzijas (ĀVĢ) 11. klases skolniece Emīlija Kļaviņa ir viena no idejas autorēm akcijai Skolas par uzvaru – ar tās palīdzību mēneša laikā savāktas jau piecas tonnas ziedojumu Ukrainas armijas vajadzībām.

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

Pieredze

Vairāk Raksti


RECEPTES

Gavēņa eksperimenti © DIENA

Pēdējā pākšaugu slavināšanas nedēļa – šoreiz divas eksperimentālas receptes, no kurām vienu nodēvēju par gavēņa sautējumu, bet otra ir mans pirmais mēģinājums pagatavot "ramen" ēdienu. Ņemot vērā, ka nekad neesmu baudījis to nekur citur, tikai redzējis bildēs un dzirdējis nostāstus, gatavoju vienkārši uz izjūtu! Varbūt kādam nezinītim noderēs, labu apetīti!

In memoriam

Vairāk In memoriam