Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 20. jūlijs
Ramona, Ritma

Literatūra

Jāņa Akuratera muzejam tapis unikāls Azerbaidžānas paklājs

Jāņa Akuratera muzejs aicina 25. jūlijā uz pasākumu Paklājs – mājas rota. Austrumu – rietumu stāsts, kurā notiks Azerbaidžānas Nacionālajā Paklāju muzejā austā paklāja prezentācija, kā arī simpozijs, kurā varēs uzzināt gan par paklāju izgatavošanu, izpēti un nozīmi interjeros, gan Latvijas un Azerbaidžānas kultūras sakariem

Nosaukti Jāņa Baltvilka balvas nominanti

Plaši atzīmējot ievērojamā dabas dzejnieka un bērnu kultūras atbalstītāja Jāņa Baltvilka 80. dzimšanas dienu, 24. jūlijā jau 20. reizi tiks pasniegta viņa vārdā nosauktā valsts nozīmes balva bērnu un jauniešu literatūrā un grāmatu mākslā. Šogad Jāņa Baltvilka balvai bērnu un jauniešu literatūrā nosaukti 12 pretendenti vairākās nominācijās

Foto: Rakstniecības un mūzikas muzejs atslēgas saņems augustā un apmeklētājiem būs pieejams 2025. gadā

Būvniecības darbi jaunajā Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) ekspozīcijas mājvietā – ar bagātu vēsturi apvītajā Vecrīgas namā Mārstaļu ielā 6, Rīgā, VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) vadībā straujiem soļiem tuvojas noslēgumam. Ēka atguvusi savu agrāko spozmi un patlaban notiek inženiersistēmu iestatīšana un ēkas gatavošana nodošanai ekspluatācijā, lai muzejs jau vasarā varētu saņemt nama atslēgas un uzsākt ekspozīcijas ierīkošanu, informē VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Lucavsalā norisināsies minifestivāls Dzejas pusnakts dārzā

Apritējis gads kopš cikla Dzejas pusnakts pirmā pasākuma pļavā. Organizatori iesaista performatorus, mūziķus, dzejniekus un aicina apmeklētājus atzīmēt vasaras saulgriežus un gada īsāko nakti Lucavsalas kopienas dārzā piektdien, 21. jūnijā, no pulksten 20.00 līdz rītausmai.

Stāsts par cilvēku dzīvēm. Dzejas intervence un ekskursija Anatomijas muzejā kopā ar Ivaru Šteinbergu © DIENA

Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzejā (Kronvalda bulvārī 9, Rīgā) starp vairākiem tūkstošiem anatomisko preparātu ir ienākuši dzejoļi. Šīs Anatomijas vārsmas ir radījis dzejnieks Ivars Šteinbergs, iedvesmojoties un padziļināti pētot muzeja ekspozīciju, kurā izstādīti cilvēku kauli, orgāni un ķermeņa daļas, kas mācību un zinātniskiem mērķiem sakrāti Rīgas Anatomikumā XX gadsimta 20. un 30. gados.

Miris rakstnieks Alberts Bels

Otrdien 85 gadu vecumā miris rakstnieks Alberts Bels, informēja rakstnieka meita Ieva Prunte.

Lai melnā mežacūka neatrod. Baldones ielas pagalma impresijas, atverot Ineses Zanderes Stikla burtnīcu © DIENA

Brīvi un plūstoši spēdama būt gan liela, gan maza, nesen kā sarakstījusi divus pamatā bērnu auditorijai domātus dzejoļu krājumus – Putni mūs redz un Izdomā sev auto –, dzejniece Inese Zandere ar savu neatdarināmo rotaļīgo viedumu ir vērsusies pie pieaugušajiem. Dzejas un prozas krājums Stikla burtnīca tomēr pieprasa dzīvotas dzīves priekšzināšanas, lai pa īstam varētu novērtēt, piemēram, tādu rindiņu kā "tēva fotogrāfija pareizi saplēsta,/Lai zelta griezums sadala dzīvi".

Vasaras sezonā ekskursijas RSU Anatomijas muzejā vadīs dzejnieks Ivars Šteinbergs

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejs apmeklētājus aicina arī vasaras sezonā. Paralēli pastāvīgajai ekspozīcijai no 13. jūnija poētiskas ekskursijas vadīs dzejnieks Ivars Šteinbergs, daloties ar savu stāstu par nupat maijā atklāto dzejas intervenci Anatomijas vārsmas un lasot savus intervences dzejoļus.