Laika ziņas
Šodien
Migla
Ceturtdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Literatūra

Izdots Janas Egles stāstu krājums Latvju pacients

Izdevniecība Latvijas mediji laidusi klajā latviešu literātes un Latvijas literatūras gada balvas laureātes, Janas Egles stāstu krājumu Latvju pacients. Krājuma redaktore ir Sigita Kušnere. Māksliniece – Aija Andžāne, informēja izdevniecībā.

Darbu sāk Latvijas Literatūras gada balvas 2024 ekspertu komisija

Jau norit gatavošanās vienam no centrālajiem notikumiem Latvijas literatūrā – Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA) –, kas ik pavasari tiek pasniegta spožākajiem pašmāju autoriem piecās nominācijās. Jaunā ekspertu komisija sākusi 2023. gada literārā devuma izvērtēšanu, informēja balvas rīkotāji.

Dabas muzejā notiks Māras Zālītes grāmatas bērniem Tango un Tūtiņa sēnēs atvēršanas svētki

Sestdien, 16. septembrī, pulksten 12.00 Latvijas Nacionālajā dabas muzejā notiks Māras Zālītes grāmatas Tango un Tūtiņa sēnēs atvēršanas svētki, kuros piedalīsies grāmatas autore Māra Zālīte, māksliniece Anete Bajāre-Babčuka, redaktore Inese Zandere, Kvadrifrona aktieri Ance Strazda, Klāvs Mellis un Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Diāna Meiere, informēja izdevniecības Liels un mazs direktore Alīse Nīgale.

Pēc policijas lūguma Esplanādē paredzētie dzejas lasījumi notiks Latvijas Mākslas akadēmijas dārzā

Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze sociālajos medijos norādījis, ka, konsultējoties ar Valsts policijas pārstāvjiem un respektējot viņu lūgumu, mainīta pasākuma Apokaliptiskie dzejas lasījumi vieta. Pasākums pirmdien plkst. 18.30 notiks Latvijas Mākslas akadēmijas dārzā, nevis Esplanādē, jo plkst. 17.30 pie Brīvības pieminekļa paredzēta Latvijas basketbola izlases sagaidīšana.

Rīgā Dzejas dienās viesosies igauņu autors Indreks Kofs

Izdevniecība Liels un mazs ar programmas Radošā Eiropa atbalstu rīko igauņu autora Indreka Kofa (Indrek Koff) vizīti Latvijā. 11. septembrī autors un atdzejotājas ar lasījumu viesosies Rīgas igauņu pamatskolā, bet 12. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā notiks lasījums un tikšanās ar Indreku Kofu un abām atdzejotājām, pasākumā uzstāsies arī Rīgas Cirka skolas audzēknis Klāvs Erķis, informēja izdevniecībā.

Dzeja elpo! No 2. līdz 14. septembrim norisināsies Dzejas dienas

"Dzeja ir priekos un bēdās, mierā un karā, nomodā un sapnī, pavasarī un rudenī, ieelpā un izelpā. Dzeja elpo ar tevi." Ar saukli "Dzeja elpo!" pieteikta Dzejas dienu 2023 programma, kas noritēs no 2. līdz 14. septembrim. Starptautiskais dzejas festivāls dzejniekus un dzejas mīļotājus Rīgā un visā Latvijā šogad pulcēs jau 58. reizi ar vairāk nekā 20 dažādām norisēm, informēja Dana Zālīte.

Rundāles pils muzejā notiks Luīzes Pastores un Elīnas Brasliņas jaunā mākslas detektīva iznākšanas svētki

Sestdien, 29. jūlijā, Rundāles pils muzejā notiks Luīzes Pastores un Elīnas Brasliņas grāmatas Slepenā parole. Izlaušanās no pils iznākšanas svētki. Bērni tajos varēs iejusties detektīvu lomā, meklējot izlaušanās spēles apslēpto paroli, kā arī nofotografēties hercoga tronī Zelta zālē un iegūt grāmatas autoru autogrāfus, informēja Rundāles pils muzeja pārstāve Andra Jakoviča.