Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +26 °C
Skaidrs
Piektdiena, 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone

Mūzika

Arturs Skutelis publicē singlu Nauda, ne sirds

Pašmāju hiphopa mūziķis Arturs Skutelis piedāvā jaunu singlu Nauda, ne sirds, kas ir pieejams visos lielākajos straumēšanas servisos. Tas ir mūziķa pirmais singls pēc 2022. gadā publicētā un augsti novērtētā albuma .

Dikļos svinēs pirmo Dziedāšanas svētku 160. gadadienu

1864. gadā Dikļu mācītājmuižas parkā, mācītāja Jura Neikena aicināti, pirmajos Dziedāšanas svētkos satikās seši vīru kori no Dikļiem, Rūjienas, Mazsalacas, Salacgrīvas, Limbažiem un Straupes. Tas uzskatīts par sākumu Dziesmu svētku tradīcijai Latvijā. Ar skaistiem koncertiem, piedaloties 127 sievu, vīru un jauktajiem koriem no visas Latvijas, 15. jūnijā Dikļos tiks svinēta pirmo Dziedāšanas svētku 160. gadskārta.

LNSO uz diviem gadiem pamet Lielo ģildi. Kur notiks koncerti?

Uzsākot 99. koncertsezonu, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) sper soli ārpus ierastā, un uz nama renovācijas darbu laiku pamet savu mājvietu – Lielo ģildi. Taču orķestris ir parūpējies, lai jaunā sezona būtu aizraujošu muzikālu piedzīvojumu pilna, klausītājus turpinot priecēt Hanzas peronā, Rīgas Latviešu biedrības namā, Mūzikas namā Daile, kā arī koncertzālēs visā Latvijā.

Rīgas kamerkoris Ave Sol uzsāk koncertsēriju Kora laboratorija

Rīgas kamerkoris Ave Sol pēc mākslinieciskā vadītāja Andra Veismaņa iniciatīvas, sadarbojoties ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA), uzsāk koncertsēriju Kora laboratorija, kurā ar Rīgas kamerkori Ave Sol muzicēs JVLMA un Andra Veismaņa kordiriģēšanas studenti.

Meklējiet mūs mākonī! LNSO 17. maijā noslēdz sezonu ar pēdējo koncertu Lielajā ģildē pirms tās remonta © DIENA

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra šīs sezonas noslēguma koncerts 17. maijā, ko diriģēs LNSO galvenā viesdiriģente igauniete Kristīne Poska, būs pēdējais notikums Lielajā ģildē pirms vēsturiskās ēkas slēgšanas ilgi gaidītajiem renovācijas darbiem. Sezonu vainagos "smagsvari" – Ludviga van Bēthovena 9. simfonija, Arvo Perta vokāli simfoniskais lieldarbs Credo un šīs sezonas rezidējošā komponista Ērika Ešenvalda orķestra opuss Ezeri atmostas rītausmā.