Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Kino/TV

Portālā filmas.lv skatāmas režisora Anša Bērziņa filmas

Pieminot mūžībā aizgājušo animācijas režisoru un producentu Ansi Bērziņu (1940-2021), Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv sadarbībā ar Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu izveidota septiņu filmu izlase (1973-2007) – neliela daļa no režisora ieguldījuma Latvijas zīmētās animācijas vēsturē un arī atgādinājums par viņa darbību TV filmu laukā – muzikāla filma Skumjš stāsts par Keriju (1978).

Sākas kinofestivāls Baltijas pērle

Šodien tiek atklāts festivāls Baltijas pērle, kas norisināsies no 22. līdz 29. septembrim kinoteātrī Splendid Palace, kur astoņās apakšprogrammās tiks izrādītas 26 filmas, informēja festivāla rīkotāji.

Foto: Kinoteātrī Splendid Palace pirmizrādi piedzīvo filma Emīlija. Latvijas preses karaliene(1)

Pirmdienas, 20. septembra, vakarā kinoteātrī Splendid Palace pirmizrādi piedzīvoja filmu studijas Mistrus Media un kopproducentu Tet studio un Latvijas Televīzija vēsturiskā daudzsēriju filma Emīlija. Latvijas preses karaliene, kas stāsta par Jaunāko Ziņu un Atpūtas izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par Latvijas vēstures leģendu.

Emmy ceremonijā triumfē Netflix seriāls The Crown

Emmy godalgu ceremonijā svētdien Losandželosā prestižo labākās drāmas balvu saņēma straumēšanas platformas Netflix populārais seriāls par britu karaļnama dzīvi The Crown (Kronis), ceremonijas galveno balvu Netflix šogad saņemot pirmo reizi.

Kultūras namā Wiktorija norisināsies Liepājas Mākslas foruma kino diena

Liepājas kultūras namā Wiktorija sestdien, 25. septembrī, sadarbībā ar daudzpusīgo Rīgas Starptautisko kino festivālu notiks Liepājas Mākslas foruma kino diena. Skatītājiem tiks piedāvāti trīs spēcīgi mākslas autorkino par mūžības un vispārcilvēciskām tēmām, kas vientulības un vienaldzības laikmetā noteikti neatstās vienaldzīgos.

Noslēdzies Nacionālā Kino centra rīkotais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums

Nedēļas nogalē noslēdzies Nacionālā Kino centra rīkotais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums, kas notika no 1. līdz 12. septembrim. Foruma laikā skatītāju ievērību izpelnījās divas filmu programmas, savukārt dokumentālā kino profesionāļi piedalījās apmācībās, meistarklasēs un filmu projektu tirgū, kura noslēgumā četriem filmu projektiem pasniegtas vērtīgas balvas.

Notiks kinolektorijs Tas, ko tu nedrīksti nezināt par Jāni Streiču

Kinolektoriju renesanses aizsācējs LKA Kino muzeja cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt , kas tiek rīkots sadarbībā ar kinoteātri Splendid Palace, godinot izcilo kinorežisoru 85. jubilejā, savā programmā iekļāvis Jāņa Streiča filmu Carmen Horrendum (1989) ar kino zinātnieces un režisora daiļrades pētnieces Dairas Āboliņas ievadlekciju. Filmas seanss norisināsies 15. septembrī plkst. 19 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē.

Rīgas Pasaules filmu festivālu šonedēļ atklās dokumentāls inscenējums Ļoti patīkami, biedri

Rīgas Pasaules filmu festivālu 2021, kas norisināsies no 16. līdz 19. septembrim kinoteātrī Kino Bize, veidos antropoloģiski plaša konteksta filmas, kuras pievēršas kino attiecībām ar laiku un tam, kā mēs to izjūtam. Darbi, kas apskata veidus, kādos laika prakses tiek veidotas un īstenotas cilvēku dzīvēs, iemūžinātas kinematogrāfā – atmiņas, paaudzes, nākotne, pašreizējais laiks.