Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +8 °C
Skaidrs
Trešdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Interesanti

Sidra un kalvadosa āboli © DIENA

Turpinot stāstu par sidru un kalvadosu, interesants fakts – Normandijā patlaban aug ap septiņiem miljoniem ābeļu, kuru augļi nav domāti galdam, bet sidra un kalvadosa gatavošanai. Kopumā tās ir ap 2000 dažādu šķirņu. Šo šķirņu āboli ir daudz mazāki par galda āboliem.

Slavenais ābolu aromāts © DIENA

Pagājušajā nedēļā sāku stāstu par ābolu destilātiem. Tagad turpināšu – par to, kā radās slavenākais no tiem – kalvadoss.

Liela nozīme ir arī vecāku piemēram jeb Padomi pēc garajām brīvdienām

Kā palīdzēt bērniem adaptēties skolai jaunajā mācību gadā un ko darīt, lai, arī iestājoties aukstumam un salam, viņi saglabātu veselību un mundrumu? Uz šiem jautājumiem atbild Veselības centra apvienības (VCA) pediatre rezidente Poļina Popeiko un "Mēness aptiekas" farmaceits Vadims Brižaņs.

Kā burgers kļuva par mūsu ikdienu?

Mūsdienās teju katrā ēdināšanas vietā Latvijā un citur pasaulē iespējams pasūtīt burgeru – tie, pateicoties savam vienkāršumam un lieliskajai garšai, ir kļuvuši teju par ikdienišķu maltīti. Taču vai kāds vēl atminās, kā burgeri ieguva savu augsto popularitāti? “Narvesen” piedāvā īsu ieskatu burgeru ceļā uz latviešu sirdīm.

Kā samazināt apkures rēķinu? Noderīgi padomi

Aukstie gada mēneši vairs nav aiz kalniem, tādēļ pienācis laiks sākt domāt par māju apkuri. Diemžēl, šogad iedzīvotājiem satraukumu rada potenciālais apkures izmaksu pieaugums, kas saistīts ar straujo inflāciju. Laikā, kad energoresursu cenas turpina augt, jāpiedomā par to, kā pēc iespējas veiksmīgāk patērēt apkuri, samazinot robu savā maciņā. Gjensidige Latvija sagatavojusi padomus, kā pāaraudzīt apkures izmaksas auksto mēnešu laikā.

Domātpriekam 11 izcīnītas medaļas Eiropas čempionātā dambretē jauniešiem

Dambretes skolas „Domātprieks” audzēkņi ar lieliskiem panākumiem aizvadījuši Eiropas čempionātu jauniešiem 100 lauciņu dambretē, kurš no 1. līdz 9. augustam norisinājās Turcijas pilsētā Nevšehirā. Kopumā cīņas notika trīs disciplīnās – klasiskā laika kontrole, ātrā (Rapid) un ātrspēle (Blitz). Latviju čempionātā pārstāvēja deviņi jaunie censoņi, no kuriem astoņi - „Domātprieka” dambretisti treneres Oļesjas Abdullinas pavadībā.

Tropiskie daikiri © DIENA

Mūsdienās vidusmēra bārā četri no pieciem jauktajiem kokteiļiem, kas tiek pasūtīti, ir tropiskie kokteiļi – daikiri, margaritas, koladas, Karību punši, tropiskie kašašas kokteiļi. Taču tā nav bijis vienmēr.

FOTO: Svētdien Lucavsalā uzstādīts jauns Ginesa rekords

Svētdien, 7. augustā, Lucavsalā tika uzstādīts jauns Ginesa rekords – lielākā akupresūras masāžas nodarbība pasaulē. Lai līdzšinējais labākais rezultāts tiktu pārspēts, bija nepieciešams pārsniegt 250 cilvēku skaitu, ko organizatoriem arī izdevies panākt. Tiesnešu iesniegtā statistika liecina, ka rekorda uzstādīšanā piedalījušies un sertificētas fizioterapeites vadībā uz masāžas paklājiņiem vienlaikus vingrojis 361 cilvēks.

Pirms atbrīvojieties no viedtālruņa neaizmirstiet to iztīrīt: Tele2 iesaka, kā neatstāt "pēdas"

Ja esat nolēmis savu viedtelefonu mainīt pret jaunu vai jūsu mājās ir viedtelefons, kas ilgāku laiku vairs nepilda savu funkciju un tikai krāj putekļus atvilktnē, derētu atcerēties, ka tas var noderēt arī kādam citam. Kad izlemjat atdot, pārdot vai ziedot savu veco ierīci, nevajadzētu aizmirst par telefonā esošo personisko informāciju un veikt dažas vienkāršas darbības, lai šo informāciju sev saglabātu un nenodotu citām personām. Saglabāt savu personisko informāciju un dzēst visus datus no vecā telefona var šķist sarežģīti, taču tā nebūs, ja sekosiet Tele2 ieteiktajiem piecu punktu principam.

Vairāk Interesanti