Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Pirmdiena, 15. aprīlis
Gastons, Aelita

Interesanti

Kā baudīt raki © DIENA

Turpinot stāstu par turku alkoholisko anīsa dzērienu raki – šoreiz stāstīšu, kā to baudīt.

Raki – vēl viens anīsa dzēriens © DIENA

Šajā slejā laiku pa laikam esmu stāstījis par stiprā alkohola dzērieniem, ko paralēli vīnam gatavo dažādas vīndaru nācijas – itālieši, francūži. Šāds dzēriens ir arī turkiem – raki. Sātīgas vakariņas Turcijā nav iedomājamas bez raki.

Skolēni Mēness aptiekās visā Latvijā iepazīs farmaceita darbu

Ceturtdien, 4. aprīlī, skolēni Mēness aptiekās visā Latvijā iepazīs farmaceita darbu aptiekās Rīgā, Jūrmalā, Olainē, Jelgavā, Dobelē, Liepājā, Aizputē, Siguldā, Smiltenē, Ludzā, Rēzeknē, Maltā, Daugavpilī u.c. Karjeras izglītības programmā Ēnu diena piedalīsies 39 skolēni, tādējādi gūstot priekšstatu par farmaceita nozīmīgo lomu, lai iedzīvotāji pilnvērtīgi jebkuros apstākļos saņemtu farmaceitisko aprūpi, zāles un citas medicīnas preces. Lielākā skolēnu interese ir Latgalē un Jelgavā.

Ko nogaršot uz vietas un ko atvest ciemkukulī no Bulgārijas? © DIENA

Viens no galvenajiem ceļojumu priekiem ir vietējā ēdiena nogaršošana. Bulgārija šajā ziņā ir ļoti laba izvēle – Balkānu valsts, kuras virtuvē ir ēdieni un produkti, kas kopīgās vēstures un daudzreiz mainīto robežu dēļ ir kopīgi visam reģionam ap Melno un Adrijas jūru. Daļu ēdienu un gatavošanas paņēmienu atstājuši turki.

Kā baudīt konjaku? © DIENA

Šoreiz par pareizu konjaka baudīšanu, lai šis dzēriens sniegtu pēc iespējas vairāk aromātu un garšas baudas.

Kādām glāzēm jābūt mājās? © DIENA

Turpinu pagājušajā nedēļā iesākto stāstu par glāžu "iztikas minimumu" mājas lietošanai. Pamatdoma glāžu piemeklēšanai konkrētam dzērienam ir, lai glāzes forma un biezums palīdzētu izcelt izvēlētā dzēriena aromātu, garšu, dzirkstīgumu, arī krāsu.

Mazas virtuves iekārtošana © DIENA

Sociālajos tīklos vairākkārt esmu pamanījusi jautājumu, kā iekārtot pavisam mazu virtuvi – piecus sešus kvadrātmetrus – sērijveida namā tā, lai tā būtu ērta, gatavojot maltīti, un pietiktu vietas arī ēšanai.

Ronas ielejas vīni © DIENA

Kad runa ir par franču vīniem, Latvijā vairāk zinām Bordo un Burgundijas vīnus, Elzasas baltvīnus – arī vīna plauktos tie pārstāvēti vairāk.

Malbeks baudīšanai, ne glabāšanai © DIENA

Francijas malbeks niansēs atšķiras no Argentīnas malbeka, taču kopumā, ja izvēlaties malbeku cenu kategorijā ap 10–15 eiro, iegūsiet pilnmiesīgu, tanīniem bagātu, īsāku vai ilgāku laiku ozolā izturētu vīnu. Tas ir radīts nevis glabāšanai, bet tūlītējai baudīšanai.

Kalifornijas vīnu atdzimšana © DIENA

Kad vīna darīšana ASV sāka pamazām atkopties, parādījās jauns izaicinājums – spēcīgā Eiropas vīnu konkurence, kas jau bija paspējuši nostiprināties Amerikas tirgū.

Vairāk Interesanti