Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -2 °C
Sniega pārslas
Sestdiena, 2. decembris
Sniedze, Meta

Ivetas Šmitas personālizstāde Kustībā esošie

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7

Būs skatāmi mākslinieces Ivetas Šmitas figurālās glezniecības darbi un autortehnikā tapušie gleznojumi uz zīda, kuros atspoguļoti mirkļi no baletdejotāju ikdienas dzīves.

Vakar – 27. janvāris, 2024

Egila Jāņa Brūna piemiņas izstādeDzīve veltīta mākslai

Liepājas Latviešu biedrības nams, Rožu laukums 5/6, Liepāja

Šogad Egilam Jānim Brūnam būtu apritējuši 85 gadi. Mākslinieks savas radošās darbības pirmsākumos strādājis grafikā, vēlākos gadus pievērsies glezniecībai. Šajā reizē piemiņas izstāde veltīta tieši mākslinieka glezniecībai, atainojot tajā arvien jaunas rokraksta šķautnes un pietāti pret mākslas pasauli.

7. decembris – 31. decembris

Izstāde Ziemassvētku brīnums

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta 12

Jūgendstila interjerā iemirdzēsies īpaši veidoti telpu un eglīšu dekori. Līdzās vēsturiskajiem rotājumiem varēs apskatīt arī oriģinālus mākslas darbus un fotogrāfijas. Apmeklētājus priecēs arī atklātnes ar Ziemassvētku tematiku. Izstādi veidojušas mākslinieces Tamāra un Aleksandra Čudnovskas.

5. decembris – 14. janvāris, 2024

Skaņu ierakstu izstāde SAN

Rakstniecības un mūzikas muzeja izstāžu zāle, Pulka iela 8

Grupu apmeklētājiem muzejs piedāvās īpaši šai izstādei radītu izglītojošo programmu, kas radīta sadarbībā ar profesionālu mūzikas terapeiti Līvu Miķelsoni, kas vērsta uz cilvēka iekšējās pasaules izziņu caur skaņu un tās ierakstu. Kuratore un projekta vadītāja Katrīna Kūkoja, mākslinieks Aigars Ozoliņš, skaņu ainavas komponists Jēkabs Nīmanis, instalācijas Trīsskanis autors Maksims Šenteļevs.

7. decembris – 31. janvāris, 2024

Lauras Feldbergas instalāciju izstāde Bezgalīgās zilās debesis

Latgales vēstniecība Gors, 3. st., Pils iela 4, Rēzekne

Bezgalīgās zilās debesis ir autores mākslinieciskā reakcija šajā nemierīgā laikā. Izstāde ar savu gaišumu un zelta elementiem savieno gan gaidāmos svētkus, gan arī atgādina par nemieru skartajām pasaules daļām un cerību uz mierīgām debesīm.

23. novembris – 28. janvāris, 2024


Lauras Feldbergas instalāciju izstāde Bezgalīgās, zilās debesis
Līdz 28. janvārim,
3. stāva foajē

Somu mākslinieka Marko Timlina (Marko Timlin) izstāde Biti un baiti

Galerija RIXC, Lenču iela 2

Biti un baiti ir kinētiska skaņas instalācija, kas sastāv no 104 pārstrādātām disketēm. Apvienojot novecojušās 20. gadsimta 80. un 90. gadu tehnoloģijas ar 21. gadsimta tehnoloģiskajiem līdzekļiem un estētiku, rodas pilnīgi jauni skaņas visumi, kas dzied 104 dažādās mašīnu balsīs. Izstāde norisinās RIXC Baltijas-Ziemeļvalstu rezidences ietvaros, kurā mākslinieks attīstīja izstādes mākslas darbu, kā arī uz sensoriem balstītu digitālo instrumentu klātienes performancēm un koncertiem, ko mākslinieks demonstrēs performancē, 14. decembrī, plkst. 19.00.

Šodien – 3. februāris, 2024

Izstāde Māksla Gulagā. Vorkuta 1948.–1956.

Liepājas okupācijas muzejs, K. Ukstiņa iela 7/9

Šī ir pirmā izstāde, kas būs skatāma atjaunotajā Liepājas okupācijas muzeja ēkā. Kaut arī pašlaik norit spraigi darbi pie jaunas interaktīvas vēsturiskās ekspozīcijas izveides, Liepājas muzejs no šā gada 1. decembra ver durvis apmeklētājiem, kuriem būs iespēja apskatīt izstādi par Gulaga tēmu.

Šodien – 25. marts, 2024

Madaras Neikenas personālizstāde Varbūtības

Galerija Māksla XO, Elizabetes iela 14

Madara Neikena pieder pie jaunākās paaudzes latviešu gleznotājiem un ir viena no retajiem māksliniekiem, kuri iet dabā un glezno a la prima. Gleznotājas uzmanību saista marīna un piejūras ainava – krāsas un gaismas mijiedarbība, ko Madara Neikena pārvērš nosacītā ainavā, kam piemīt meditatīvs raksturs gan mākslas radīšanas, gan recepcijas līmenī. Darbus raksturo krāsas un ainavas vieglums, lakoniska līdz minimālismam gleznieciskā izteiksme, kur gleznas kompozīcija un emocionālais vēstījums dažkārt tiek ievilkts tikai ar pāris līnijām.

10. novembris – 6. janvāris, 2024

Marko Mäetamm personālizstāde Reiz sen senos laikos. Dzīve kā pasakā

Galerija Māksla XO, Elizabetes iela 14

«Reiz dzīvoja sieviete ar piķa melniem matiem un ļoti gaišu ādu. Viņai bija septiņi vergi vīrieši- punduri. Tā kā šie vīrieši bija daudz mazāki par sievieti, viņi ļoti baidījās no viņas. Viņi dzīvoja kopā lielā mājā dziļi mežā, un vīrieši darīja visu, ko lielā, gaišādainā sieviete vēlējās. Jo viņi zināja, kas notiks, ja viņi to nedarītu.» ˗ Marko Mäetamm, 2023.

10. novembris – 6. janvāris, 2024

Sarmītes Caunes personālizstāde Krasta līnija

Talsu novada muzejs, Kārļa Mīlenbaha iela 19, Talsi

Šī gada pēdējā izstāde Talsu novada muzeja Izstāžu zālē būs tieši Sarmītes Caunes personālizstāde Krasta līnija, tā apmeklētāju acis priecēs līdz pat nākamā gada sākumam.

6. decembris – 7. janvāris, 2024

J. F. Tīdemaņa glezniecības plenēra 2023’ izstāde

Talsu novada muzejs, Kārļa Mīlenbaha iela 19, Talsi

Gada izskaņā Talsu novada muzeja 3 zālēs būs apskatāma J. F. Tīdemaņa plenēra izstāde, kurā būs apskatāmi kopumā 7 autoru darbi.

6. decembris – 7. janvāris, 2024

Anitas Paegles kaķu zīmējumi un kaķi izstādē Kaķīt’s mans

Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pils, 3. st., Jāņa iela 17

Anita Paegle ir vairāk kā 30 bērnu grāmatu ilustrāciju autore. Savulaik absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Sadarbojusies ar vairākām Latvijas izdevniecībā, sākot ar 20. gs. 80. gadiem - ar izdevniecībām Liesma un vēlāk Sprīdītis, turpinoties darbam ar Jāņa Rozes apgādu un izdevniecību Liels un Mazs.

29. novembris – 1. februāris, 2024

Atjaunināta ekspozīcija (Ne)zūdošais mantojums

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7

Jaunās ekspozīcijas sadaļas uzmanības centrā ir reprezentatīvi priekšmeti, kas 1918.–1940. gadā apliecināja Latvijas valstiskumu, bet 20. gadsimta okupācijas varu maiņās tika pārvietoti, slēpti vai nodoti aizmirstībai.

25. novembris – 1. augusts, 2024

Krāsaini stikla brīnumi skatāmi Andreja Virbuļa izstādē

Jaunmoku pils, Tumes pagasts

Apskatāma stikla meistara Andreja Virbuļa košie darbi izstādē Stikla brīnums. 159 unikālos un detalizētos stikla mākslas darbos atveidoti mājdzīvnieki, meža iemītnieki un dažādi ziedi.

1. janvāris, 1970 – 9. decembris