Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izstāde Iedziļinos sevī – tevī, viņā, jūsos, mūsos, visos...

Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs, Strautu iela 4, Sabile

2021. gada 18. jūnijā pirmoreiz durvis vērs Talsu novada pašvaldības iestāde Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs, kas atrodas atjaunotajā Sabiles sinagogas ēkā Strautu ielā 4, Sabilē. Skatītāji tiek aicināti aplūkot Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju darbu izstādi Iedziļinos sevī – tevī, viņā, jūsos, mūsos, visos.... Izstādē būs skatāmi LMA glezniecības, tēlniecības, grafikas un vizuālas komunikācijas apakšnozaru studentu un viņu pasniedzēju jaunākie darbi.

19. jūnijs – 15. augusts

Romana Korovina un Semjona Haņina izstāde Vēstule

Galerija Smiļka, Eduarda Smiļģa iela 34a

Izstādi veidos Romana Korovina gleznas, Semjona Haņina dzeja un Jāņa Berga mūzika. Semjona Haņina dzeju varēs dzirdēt gan ierakstā, gan izstādes atklāšanā improvizētā izpildījumā ar Jāņa Berga mūziku. Jāņa Berga klavierimprovizācija ar Semjona Haņina dzejas lasījumu piedzīvos atkārtojumu izstādes laikā, datums tiks izsludināts vēlāk.

Vakar – 11. jūlijs

Izstāde Kad tālais kļūst tuvs

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta iela 12 - 9

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina apmeklēt Laumas Palmbahas, Dionisija Miončinska, Čuaņsji Jan (Chuanxi Yang) un Džao Jan (Zhao Yang) darbu izstādi Kad tālais kļūst tuvs. Izstāde pulcējusi divus latviešu un divus Ķīnas kultūrā uzaugušus māksliniekus, kuri jau vairākus gadus dzīvo Latvijā.

25. jūnijs – 15. augusts

Andra Vēža personālizstāde Pāreja

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Rīgas Porcelāna muzejā skatāma Andra Vēža personālizstāde Pāreja, kas būs arī viens no Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles ieskaņas notikumiem.

Vakar – 1. augusts

Aicina pieteikt pretendentus Aleksandra Čaka balvai

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs. Lāčplēša iela 48–8

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvokli-muzejs sadarbībā ar Aleksandra Čaka biedrību aicina pieteikt pretendentus Aleksandra Čaka balvai divās nominācijās par devumu aizvadītajos divos gados ˗ par mākslinieciski augstvērtīgu, novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, arhitektūrā, grāmatniecībā, dizainā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā un par nozīmīgu veikumu Aleksandra Čaka daiļrades izpētē, saglabāšanā, popularizēšanā vai tulkošanā.

1. jūnijs – 13. septembris

Izstāde Arlekīns un Pjero. Mūžīgie svētki – starpkaru laika gars

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Elizabetes ielā 57a, dz. 26; ieeja caur pagalmu, 5. stāvs

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā skatāma izstāde _Arlekīns un Pjero. Mūžīgie svētki – starpkaru laika gars. Commedia dell’arte tēli latviešu modernistu darbos. Latviešu mākslinieku rīkotie karnevāli. Fotogrāfijas un tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas_.

4. jūnijs – 15. janvāris, 2022

Izstāde No fabrikām līdz industriāliem parkiem

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā pils iela 19

Latvijas Arhitektūras muzejā notiks izstāžu cikla Rīga, kuras nav. Kartes un plāni sestā izstāde No fabrikām līdz industriāliem parkiem, kurā varēs iepazīties ar Rīgas industriālo attīstību 20. gadsimta gaitā. Izstādē eksponēti oriģināli Rīgas plāni un kartes, aerofotogrāfijas un vēsturiski attēli, kurus paskaidro izstādes kuratora Jāņa Lejnieka komentāri.

11. jūnijs – 10. septembris

Kerijas Arnes personālizstāde Pikniks

Kamergalerija 11. novembra krastmala 35, 5. stāvs, 81. telpa

Māksliniece Kerija Arne savā radošajā darbā pēta cilvēka emociju pasaules trauslo dabu, veidojot tēlus, kam piemīt izteikta jūtība pret apkārt notiekošo.

9. jūnijs – 27. jūnijs

Pēterdienas svinības Pētertirgū Liepājā

Pētertirgus, Kuršu iela 5/7/9, Liepāja

Vēl 20. gadsimtā latvieši mīlēja lustīgi atzīmēt Pēterdienu. Ja līdz Jāņiem darbi nebija apdarīti un Jāņus nācās svinēt saspringumā, tad Pēterdienā, viss bija paveikts un tā bija atpūta visiem.

29. jūnijs – 4. jūlijs

Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studentu darbu izstāde Zelts ilustrācijās

Andreja Upīša muzejs, Brīvības iela 38–4

Andreja Upīša romāns Zelts, kas pirmoreiz periodikā publicēts 1914. gadā un grāmatā izdots 1921. gadā, ir viens no aktuālākajiem Andreja Upīša darbiem gan atainotās tematikas, gan izmantoto māksliniecisko līdzekļu dēļ: reālisma mākslas labākajās tradīcijās romānā asprātīgi atainotas banku un citu kredītiestāžu darbības iespējamās problēmas un sekas, ar kurām cilvēki saskaras vēl aizvien.

1. jūnijs – 31. augusts

Izstādē aicina iepazīt jaunus faktus par Aleksandra Čaka dzimtu

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs. Lāčplēša iela 48–8

Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī – muzejā būs apskatāma izstāde Vidzemes valdzinājums. Latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka tēva Jāņa Čadaraiņa dzimtas saknes.

11. jūnijs – 20. jūlijs

Grafikas kamera galerijā Romas dārzs atklās izstādi Pēcgarša

Galerija Romas dārzs, Zivju iela 3, Liepāja

Galerijā Romas dārzs būs skatāma laikmetīgās grafikas izstāde Pēcgarša. Kāda būs pasaule pēc pandēmijas, un kāda būs šīs pasaules pēcgarša? Par to pārdomas pauž biedrības Grafikas kamera uzaicinātie mākslinieki.

13. jūnijs – 28. augusts

Birutas Baumanes gleznu izstāde Satikšanās vieta – Rīga

Ojāra Vācieša muzejs, Ojāra Vācieša iela 19

Atkalatverot durvis apmeklētājiem, Ojāra Vācieša muzejs aicina apmeklētājus ne tikai ielūkoties jaunajā pastāvīgajā izstāde Starp dzejoļiem, bet arī baudīt mākslinieces Birutas Baumanes gleznu izstādi Satikšanās vieta – Rīga.

4. jūnijs – 31. jūlijs

Sarmītes Māliņas un Kristapa Kalna izstāde Tūlīt

Mākslas stacija Dubulti, Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala

Kopš 2003. gada strādājot kopā, Sarmīte Māliņa un Kristaps Kalns turpina attīstīt sev raksturīgo sajūtu artikulēšanas metodi, kas ir darbu satura pamatā. Izstādes kuratori ir monogrāfijas par Sarmīti Māliņu autors Tomass Pārups un Mākslas stacijas Dubulti vadītāja Inga Šteimane.

18. jūnijs – 2. septembris