Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Atklāj pirmās Džemmas dienas Mežaparkā topošajā Džemmas Skulmes Mākslas telpā

Džemmas Skulmes Mākslas telpa, Stokholmas iela 11

Šodien, par godu izcilās mākslinieces Džemmas Skulmes 96. dzimšanas dienai, ar daudzveidīgu aktivitāšu programmu tiek pieteikta jauna tradīcija – Džemmas dienas Mežaparkā. Tās norisināsies visu nedēļu līdz 26. septembrim, ļaujot ikvienam interesentam pirmo reizi ielūkoties arī topošajā Džemmas Skulmes Mākslas telpā mākslinieces mājā un darbnīcā Mežaparkā.

Vakar – 26. septembris

Izstāde Galerija Alma Padures muižā

Padures muiža, Padures pagasts

Padures muižu un tās parku izstādes norises laikā pārņems laikmetīgā māksla, bet vēstures liecības, kas nolasāmas tās telpās, atradīsies dialogā ar mākslinieku darbiem. Ekspozīciju veido gan jaunas, īpaši šim notikumam veidotas instalācijas un objekti, gan rūpīgi atlasīti darbi no izstādēm, kas notikušas galerijā ALMA.

17. septembris – 30. novembris

Gleznotāju grupas izstāde Klātesamība

Sabiles Mākslas, kultūras un tūrisma centrs, Strautu iela 4, Sabile

Izstādes ekspozīcijā ir sastapušās divpadsmit profesionālas gleznotājas, kuras savā radošajā darbībā paliek uzticīgas tradicionālām vērtībām - reālistiskai eļļas glezniecībai. Tomēr gleznas ir laikmetīgas, tvertas šī laikmeta cilvēka pasaules izjūtā.

17. septembris – 31. oktobris

Arhitekta, gleznotāja un grafiķa Oļģerta Kraukļa izstāde

Mākslinieku biedrības Sidegunde galerija, Katrīnas iela 12

Jubilejas izstādei kopā ar autoru tika izvēlēti darbi, kas raksturo viņa ceļu mākslā vairāk kā 60 gadus ilgā periodā – pārsvarā akvarelis un pa kādam pastelim un zīmējumam.

31. augusts – 30. novembris

RIXC Mākslas un zinātnes festivāls šogad pievērsīsies cilvēku sensorai uztverei un ķermeņa pieredzei

Latvijas Nacionāla bibliotēka, Mūkusalas 3

Ikgadējais RIXC Mākslas un Zinātnes festivāls šogad norisināsies virtuāli un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā – šoreiz festivāla programma atklās tēmu PostSENSORIUM, pētot cilvēku gan virtuālās, gan reālās dzīves izaicinājumus, kuru pārvarēšanai uzmanības centrā ir festivāls nostādīs cilvēku sensoro uztveri un ķermeņa pieredzi.

23. septembris – 25. septembris

Aspazijas Zalša līgava stiklā

Aspazijas māja, Z. Meierovica prospekts18/20, Dubulti

Aspazijas mājā atklās izstādi – Aspazija. Zalša līgava. Interpretācija stiklā. Izstādes koncepta autors ir režisors, scenogrāfs, Latvijas mākslas akadēmijas (LMA) docents Viktors Jansons un tajā piedalās LMA Stikla mākslas katedras vadītāja - profesore Vineta Groza, un maģistrantūras studentes – Baiba Dzenīte, Dace Mola, Everita Jansone, Ilze Apine, Renāte Zeimule un Marta Romanovska.

11. septembris – 20. novembris

Leonarda Lapina darbu izstāde

PAiR galerija Pāvilosta, Ērika Šneidera laukums 11

Galerijas telpā iekārtotajā ekspozīcijā aplūkojama Lapina 1971. gadā tapusi grafikas darbu sērija, kura tapusi sadarbībā ar mākslinieka dzīvesbiedri Sirji Rungi (Sirje Runge), un kuras attēlojuma centrā ir ķermeniska ekspresija un pieklusināta nojausma par erotiku.

9. septembris – 31. oktobris

Jāņa Murovska izstāde PAR TEVI DOMĀJOT

Galerija Istaba, Krišjāņa Barona 31b

Galerijā Istaba norisināsies Jāņa Murovska personālizstāde PAR TEVI DOMĀJOT, kurā skatītājiem būs iespēja iepazīties ar jaunāko mākslinieka sietspiedes darbu sēriju.

13. septembris – 15. oktobris

Gleznotāja Jura Ģērmaņa 80 gadu jubilejas izstāde Mana pasaule

Rīgas kultūras centrs Iļģuciems, Lidoņu ielā 27 k-2

J. Ģērmaņa jubilejas izstādē eksponētas viņa jaunākās gleznas, kuras tapušas 2021. un 2020. gada vasaras plenēros, kā arī spilgtākie darbi no mākslinieka privātās kolekcijas. Tāpat apskatāmi arī talantīgā gleznotāja portreti. Mākslinieks gleznojis vairāk nekā pusgadsimtu un darbu viņam ir daudz, šajā laikā gūtā pieredze rezumējas viņa darbos.

1. septembris – 10. oktobris

Armanda Bisenieka izstāde Koncepts – konteksts 50

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā Pils iela 19

Latvijas Arhitektūras muzejā notiks Arhitekta Armanda Bisenieka jubilejas izstāde Koncepts – konteksts 50. Arhitekts profesijā darbojas gandrīz piecdesmit gadus, un izstāde iepazīstina ar aptuveni trešdaļu no arhitekta darbiem, kuru kopskaits sasniedz vairāk kā simts objektus. Izstādē eksponētas ēku fotogrāfijas, maketi un mēbeļu dizaina paraugi, kurus pavada arhitekta komentāri.

16. septembris – 12. novembris

Barbaras Gailes personālizstāde Krāsas

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jaņa Rozentāla laukums 1

Parīzē dzīvojošā Barbara Gaile Latvijas skatītājam ir labi pazīstama ar savām abstraktajām gleznām, kuru starojums dod nojausmu par suģestējošu cildenumu. Autores jaunais cikls Krāsas, ar ko Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas apmeklētāji varēs iepazīties 4. un 5. stāva izstāžu zālēs, ir liecība par glezniecības potenciālajām iespējām, kad intensīvs sajūtu un domu sakāpinājums, talants, profesionālisms un skaidrība par uzdevumu ļauj pārvarēt dekoratīvismu un radīt mākslas brīnumu.

18. septembris – 14. novembris

Mākslinieces Annas Heinrihsones personālizstāde

Galerija Romas Dārzs, Zivju iela 3, Liepāja

Galerijā Romas dārzs norisināsies gleznotājas, scenogrāfes un kostīmu mākslinieces Annas Heinrihsones izstāde Vilmas Roess dzimšanas diena, kas beidzās ne tik labi kā bija iecerēts, kurā autore apvienojusi klasiskos glezniecības un teātra scenogrāfijas elementus, radot jaunu un starpdisciplināru vizuālās mākslas pieredzi. Šī ir līdz šim vērienīgākā A. Heinrihsones jaundarbu personālizstāde. Izstādes kuratore ir Auguste Petre.

18. septembris – 19. decembris

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz izstādi Force[d] Majeure

Hanzas perons, Hanzas iela 16a

Nepārvarama vara jeb force majeure ir reta parādība. Tie ir ārkārtēji nenovēršami apstākļi, kurus nevarēja un nebija iespējams paredzēt. Force[d] Majeure ir vārdu spēle. Tā ir nepārvarama vara, kas izraisīta piespiedu kārtā. Tie ir apstākļi, kas bija paredzami, taču netika vai netiek novērsti. Vara, ko izmanto kādu interešu, nodomu vai mērķu dēļ. Piespiedu vara var izpausties ģimenē, skolā, darba vietā, sociālajos tīklos – jebkur. Notikumi, kad ar mērķi nepamatoti attaisno līdzekļus, upurējot empātiju, taisnīgumu un vienlīdzīgu attieksmi.

2. septembris – 31. decembris