Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 11. augusts
Liega, Olga, Zita, Zigita

Latvijas Bankas simtgades notikumi

Dažādas. Skatīt aprakstā

Latvijas Banka sadarbībā ar Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju pilsētas iedzīvotājiem un viesiem no trešdienas, 10. augusta, piedāvās iespēju iepazīties ar ceļojošo izstādi No Ventspils līdz Valkai. Latvijas Banka novados (1922–1940). Izstādes svinīgā atklāšana – 10. augustā plkst. 15.00, tā Jelgavā būs skatāma līdz 28. augustam.

Vakar – 31. decembris

Izstāde Teātra muzejā

Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, Eduarda Smiļģa iela 37

Eduarda Smiļģa Teātra muzejā skatāma izstāde Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes aktieru nodaļas 1960. gada izlaidums.

1. augusts – 30. septembris

Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz izstādi no muzeja krājuma Ēriks Ellers

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11

Ēriks Ellers (1924-1994) bija Rīgas Porcelāna rūpnīcas galvenais mākslinieks laika posmā no 20. gs. 60. – 80. gadiem. Savā darba mūžā viņš ne vien koordinēja rūpnīcas Mākslinieciskās laboratorijas darbu un pārskatīja produkcijas vizuālo tēlu, bet arī pats radīja dažādu trauku formas un dekorus. Piedalījies vairākās rūpnieciskajās izstādēs un guvis augstus apbalvojumus.

12. augusts – 9. oktobris

Labdarības projekts GRATA BALVA 2022

Mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura iela 2

GRATA BALVA ir starptautisks projekts, kas ir kļuvis par galerijas MuseumLV un kultūras centra Grata JJ tradīciju, ik gadu aicinot profesionālus māksliniekus radīt oriģināldarbus, tā veicinot jaunradi. Projekta mērķis ir nodrošināt platformu māksliniekiem savstarpējai radošai komunikācijai un pieredzes apmaiņai, kā arī iepazīstināt plašāku auditoriju ar mākslinieku daiļradi.

26. augusts – 15. oktobris

Izstāde Nospiedumi

Livonijas Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17, Ventspils

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pils Mazajā izstāžu zālē ir iespēja sastapt krāsainas dabas ēnas tekstilmākslas izstādē Nospiedumi, ko radījusi Lilita Bauģe.

28. jūlijs – 11. septembris

Izstāde Pirmais radio, televizors, printeris…

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības 36, Ogre

No 6. augusta Ogres Vēstures un mākslas muzejā atvērta izstāde _Pirmais radio, televizors, printeris..._Tajā apskatāma Didža Puča radiotehnikas un elektronisko ierīču kolekcija. Visus priekšmetus raksturo kaut kas nebijis un inovatīvs tā laika kontekstā.

6. augusts – 25. septembris

RIXC Mākslas un zinātnes festivāls Trauslā realitāte

Laikmetīgās mākslas centrs Kim? Sporta iela 2

Šī gada festivāls tiecas aplūkot mūsu laikmeta mestos izaicinājumus: līdzās mediju visuresamībai, nedrošībai par pandēmijas sekām un sociālajai sašķeltībai, ko vēl vairāk pastiprina līdzās notiekošais karš, šobrīd pieredzam mūsdienu pasaules trauslo realitāti.

25. augusts – 16. oktobris

Personālizstāde. Jevgēnijs Mermans Bilžu atlants

Mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura iela 2

Jevgēnijs Mermans ir ukraiņu izcelsmes mākslinieks, kurš šobrīd mitinās Izraēlā. Šī ceļojošā izstādē līdz Rīgai, ceļojusi caur Kijevu un Viļņu. Izstādi veido lielformāta gleznas, kuru tapšanu iedvesmojis ilustrēts ģeogrāfijas atlants, kurš vairākkārt publicēts Leipcigā 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Kopā ar ainavām un dabasskatiem, ilustrācijas ataino valstu pamatiedzīvotājus, salas, tuksnešus un kalnus no dažādām pasaules vietām, detalizēti atklājot ķermeņa un galvaskausa uzbūvi, sejas pantus un mīmiku dažādām cilvēku rasēm un to nacionālajai piederībai, raugoties no vācu pētnieka perspektīvas, impērijas norieta un nacionālistiskās nacistu kustības dzimšanas laikā.

26. augusts – 15. oktobris

Siguldā atklāta Laimas Dabertes, Baibas Aļļes-Šmites un Anetes Bajāres-Babčukas izstāde Piezīmes

Siguldas Jaunā pils, Pils iela 16, Sigulda

Izstādē Siguldas Jaunās pils Salonā aplūkojamas trīs mākslinieču – Anetes, Laimas un Baibas - pēdējo trīs gadu laikā iekrātās domu ainas un ikdienas mirkļi, mēģinājumi apturēt laiku un pētījumi par savas dzimtas sieviešu izcelsmi un darbu, ģimenes svētību un ikdienas neatkārtojamību. Izstādes formāts atklāj intīmu, dziļu un tēliem piesātinātu pētošu skatījumu. Autoru izvēlētie mediji izceļ piezīmju formāta daudzveidību un aicina izpētīt klātbūtnes dažādās variācijas. Piezīmes par ne tik perfekto, haotisko ikdienu, kuru ar sirdi sajūtam kā to vistīrāko un skaistāko.

28. jūlijs – 4. septembris

Izstāde Rozentāla mantojums. Zīmējumi un fotogrāfijas no Jāņa Viļumsona kolekcijas

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta iela 12

2018. gadā J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejs no Jaņa Rozentāla mazdēla Jāņa Viļumsona (1931 – 2019) saņēma unikālu dāvinājumu: Rozentāla zīmējumus, skiču bloknotus, fotogrāfijas un fotoalbumus. Lai sniegtu sabiedrībai iespēju iepazīties ar šo Jaņa Rozentāla mantojuma daļu un izteiktu pateicību Jānim Viļumsonam, ir izveidota izstāde, kurā parādīti šie mākslas darbi un vēstures liecības.

5. augusts – 30. oktobris

Ainavas dramaturģija. II cēliens

Galerija Daugava, Ausekļa iela 1

Izstādes Ainavas dramaturģija I cēliens galerijā Daugava norisinājās jūlijā, no 3. augusta sāksies Ainavas dramaturģija II cēliens. Ar saviem darbiem piedalīsies Andris Eglītis, Daiga Krūze, Dace Lielā, Frančeska Kirke, Maija Tabaka un Līga Purmale.

3. augusts – 17. septembris

Jauna izstāde Medicīnas vēstures muzejā: Miers baro. Karš posta

Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs, Antonijas iela 1

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā tapusi jauna izstāde Miers baro. Karš posta. Tajā apskatāmas vēstures liecības, kas vēsta par cilvēcībai būtisko robežu kara un varas brutalitātes apstākļos, aiz kuras sadzīve pārtop plikā izdzīvošanā. Izstāde aicina uz solidāru pieticību, sniedzot atbalstu tiem, kuriem tas šobrīd nepieciešams visvairāk.

26. jūlijs – 26. novembris

Izstāde SAVĒJIE

Latvijas Mākslas Akadēmijas eksperimentālā mākslas telpa Pilot, Vāgnera iela 3

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) eksperimentālajā mākslas telpā PILOT būs skatāma LMA studentu veidotā izstāde SAVĒJIE. Tā piedāvā interpretācijas par nācijas jēdzienisko saturu un izgaismo nacionālisma realizācijas trajektorijas Latvijas kultūrtelpā šodien.

28. jūlijs – 13. septembris

Izstāde Dievzemītē

Liepājas muzejs, Kūrmājas pr. 16/18

Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē būs skatāma gleznotājas Lienes Bernātes personālizstāde Dievzemītē.

5. augusts – 2. oktobris