Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Piektdiena, 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone

Vieglatlētika

FOTO: Rīgas maratonā uzvar gruzīns un somiete

Latvijas vieglatlētikas garo distanču skrējēji Dmitrijs Serjogins un Anita Siliņa svētdien "Rimi" Rīgas maratonā izcīnīja otrās vietas, vienlaikus kļūstot par valsts čempioniem maratonā.

FOTO: Aizvadīti Jūrmalas skriešanas svētki

Sestdien, 4. maijā jau četrpadsmito reizi Majoru pludmalē tika aizvadīti Jūrmalas skriešanas svētki, kas šogad norisinājās kuplā skaitā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Jūrmalas skriešanas svētki ir unikāls tautas sporta pasākums, kas pulcē visu vecumu skriešanas un nūjošanas entuziastus un profesionāļus, turklāt vienīgais skriešanas masu pasākums, kura distances ir izvietotas pludmales smiltīs.

Līvenhofas skrējienā spraigā cīņā ar Serjoginu Bogdanovs uzstāda Latvijas rekordu jūdzē

Valsts svētkos, 4. maijā, ikgadējā Līvenhofas skrējienā lieliskos laikapstākļos tika uzstādīts Latvijas rekords jūdzē jeb 1609 m, par ko parūpējās Latvijas čempions 1500 m un 800 m Ņikita Bogdanovs, kurš spraigā cīņā apsteidza Latvijas rekordistu pusmaratonā un 10 km Dmitriju Serjoginu, kurš bez uzvaras nepalika, jo dažas minūtes vēlāk mārupietis startēja 10 km, uzrādot ātrāko laiku un svinot uzvaru šajā distancē Līvānos ceturto gadu pēc kārtas, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Serjogins ar jaunu rekordu un junioru čempione Petrova uzvar Apkārt Cēsīm 10 km vdistancē

Sestdien Cēsīs notikušajā ikgadējā un spēcīgu sastāvu pulcējošā skrējienā Apkārt Cēsīm 10 km distancē ar jaunu trases rekordu vīriešiem uzvarēja daudzkārtējais Latvijas čempions un Latvijas rekordists pusmaratonā, mārupietis Dmitrijs Serjogins, bet sievietēm pirmo vietu ieguva junioru čempione stadionā un telpās Alise Petrova. Tikmēr 5 km nepārspēti aplika alūksnietis Jānis Žagars un dobelniece Marta Gustiņa, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma notiks Latvijas čempionāts 24h skrējienā

Šā gada 24. maijā Rojā Ultramaratona festivāla ietvaros notiks Latvijas čempionāts 24h skrējienā, pēc vairāk nekā 20 gadiem atjaunot valsts čempionātu šajā ultra distancē. Organizatori ir parūpējušies arī par īpašu atzīmējamu lietu, proti, šim ultramaratona čempionātam ir piešķirts Starptautiskās ultramaratona skrējēju asociācijas bronzas zīme (IAU Bronze Label), informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Nopietna konkurence © DIENA

Sasniegtais rezultāts būs galvenā atskaites mēraukla. Latvijas vieglatlēti Gunta Vaičule un Artūrs Pastors piektdien startēs pasaules čempionātā telpās Glāzgovā (Lielbritānija) 400 metru distancē.

Latvijas jauniešiem uzvara Baltijas U18 čempionātā vieglatlētikā

Pagājušajā nedēļas nogalē Lietuvas ostas pilsētā Klaipēdā notika gadskārtējais Baltijas komandu čempionāts U18 grupai telpās, kas šogad bija jubilejas čempionāts, jo notika 30. reizi. Patīkami, ka Latvijas jaunieši dodas mājup ar uzvarētāju kausu, izcīnot kopā 29 medaļas, no kurām 13 zelta, 10 sudraba un sešas bronzas.

Ikauniece pēc atlabšanas no sestās operācijas neizslēdz koncentrēšanos uz kādu individuālo disciplīnu © DIENA

Latvijas rekordiste septiņcīņā Laura Ikauniece uzsākusi noslēdzošo rehabilitācijas posmu pēc sešu gadu laikā pārciestās sestās operācijas un cer šovasar atgriezties sacensību apritē. Daudzus smagus pārbaudījumus pārdzīvojusī sportiste karjeru vēl nevēlas noslēgt, pieļaujot, ka turpmāk uzsvaru liks uz kādu no individuālajām distancēm, viņa pastāstīja plašā sarunā ar žurnālu Sporta Avīze.

Vieglatlētikā zināmi Glāzgovas braucēji © DIENA

Pašmāju ziemas sezonas galvenās vieglatlētikas sacensības nedēļas nogalē norisināsies Valmierā, savukārt no 1. līdz 3. martam Glāzgovā (Lielbritānija) notiks pasaules čempionāts telpās. Latvijas komandā divas starta vietas Glāzgovā izmantos 400 metru skrējēji Gunta Vaičule un Artūrs Pastors. Latvijas čempionātā Valmierā sestdien sacensību sākums pulksten 15, bet svētdien – plkst. 11.

Arkādijas Rīgas kausos telpās sasniegti pasaules klases rezultāti

Ceturtdienas vakarā kupli apmeklētājā Arkādijas Rīgas Sporta manēžā otro reizi tika aizvadītas starptautiskās sacensības Sporta skolas Arkādija Rīgas kausi telpās vieglatlētikā, kur tika uzrādīti arī pasaules klases rezultāti (Top20 pasaulē šogad) un sasniegti vairāki sezonas labākie rezultāti Latvijā.

Arkādija Rīgas kausos telpās startēs vieglatlēti no septiņām valstīm, arī Singapūras un Brazīlijas

Šī gada 18. janvārī Rīgas Sporta manēžā norisināsies starptautiskās vieglatlētikas sacensības Sporta skolas Arkādija Rīgas kausi telpās 2024, pulcējot vairākus spēcīgus pašmāju un citu valstu vieglatlētus, tajā skaitā arī 2017. gada Eiropas U23 čempioni Guntu Vaičuli un 2023. gada U23 Eiropas čempionāta 4. vietas ieguvēju Valteru Kreišu. Šīs ir vienas no divām lielākajām un prestižākajām vieglatlētikas sacensībām telpās Latvijā, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Vairāk Vieglatlētika