Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Krievija

Protaseviča draudzenes tēvs lūdz Lukašenko apžēlot meitu(4)

Baltkrievijā 23.maijā pēc Ryanair lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas aizturētā opozīcijas žurnālista Romāna Protaseviča draudzenes Krievijas pilsones Sofijas Sapegas tēvs Andrejs Sapega vērsies pie Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko ar lūgumu apžēlot meitu.

Maskavā mediķi brīdina par Covid-19 jaunā viļņa lielāku bīstamību © DIENA(2)

Straujais jauno apstiprināto inficēšanās ar koronavīrusu gadījumu skaita pieaugums Krievijā radījis bažas par jaunu inficēšanās vilni, kas varētu sasniegt maksimumu jūnija beigās, vēsta RBC.ru. Maskavas un Sanktpēterburgas vadība atjaunojusi vairākus līdz šim jau atceltos ierobežojumus, kas tika noteikti cīņā pret Covid-19.

Jauns likums liegs Navaļnija atbalstītājiem kandidēt vēlēšanās © DIENA(1)

Krievijas parlamenta augšpalāta Federācijas padome trešdien apstiprinājusi likumu, kas liegs to organizāciju atbalstītājiem un biedriem, kuras atzītas par ekstrēmistiskām, kandidēt vēlēšanās, vēsta Reuters. Eksperti uzskata, ka šis likums galvenokārt paredzēts, lai vēlētos amatus nevarētu iegūt visi, kuri cieši sadarbojušies ar Kremļa galveno opozicionāru Alekseju Navaļniju. Likums vēl jāparaksta Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, bet neviens Krievijā nešaubās, ka viņš to izdarīs.

Lukašenko Sočos saņem gaidīto Putina atbalstu © DIENA(13)

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko saņēmis cerēto atbalstu no Krievijas kolēģa Vladimira Putina pēc tam, kad incidents ar kompānijas Ryanair lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu Minskā un lainerī esošā opozicionāra Romāna Protaseviča arestu izraisīja jaunu rietumvalstu sankciju vilni pret Baltkrieviju.

Putins sāk īpaši draudēt ārējiem ienaidniekiem © DIENA(6)

Krievijas politikai ikdienā sekojošie eksperti pamanījuši, ka pēdējā laikā Krievijas prezidents Vladimirs Putins īpaši aktīvi pievērsies Krievijas ārējo ienaidnieku tēmai – savās runās izsakot draudus gan valstīm, kas tīkojot pēc Krievijas teritorijas un alkstot uzbrukt tai, gan tām, kas plānojot sēt iekšējo nestabilitāti, izmantojot opozīcijas aktīvistus un Kremlim nepaklausīgos medijus.