Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Pirmdiena, 15. aprīlis
Gastons, Aelita

Tuvplānā

Ko bronzas eiforija nesīs jaunatnes hokejam © DIENA

Bronzas iegūšana 2023. gada pasaules čempionātā bija eiforijas augstākais punkts. Latvijas valstsvienība 27 spēlētāju sastāvā atnesa godalgu un nolika to uz hokeja saimes galda. Uz tā valda haoss – iesākti un nepabeigti plāni, daudz ideju, laimes meklēšana citos turnīros. Blandīšanās savā, kā arī kaimiņu teritorijā, meklējot labāko iznākumu. Kā attīstīt jaunos spēlētājus?

Labākie dodas uz Kuldīgu © DIENA

Jaunu ambīciju līmeni šosezon izvirzījušas Latvijas vadošās telpu futbola komandas. Riga klubs palika tikai vienu gūto vārtu attālumā no UEFA Čempionu līgas pusfināla, bet pašu mājās tam ļoti nopietnu konkurenci sastāda RFS Futsal vienība. 20. un 21. aprīlī Kuldīgā notiks Latvijas kausa telpu futbolā finālčetrinieka turnīrs, kurā bez šīm divām ambiciozajām komandām sacentīsies arī vietējā vienība Nikers un Salaspils FA. Par gaidāmajām sacensībām stāsta Latvijas Futbola federācijas telpu futbola attīstības speciāliste Oļesja Maļikova.

Konsolidācija vai likvidācija © DIENA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) lēmusi vienīgo specializēto mūsu valsts sporta augstskolu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) paātrinātā kārtībā ar šī gada 1. jūliju pievienot Rīgas Stradiņa universitātei (RSU). Jau pats lēmums akadēmijā tika uzņemts ar spurām gaisā, bet tagad papildu jautājumus izraisa arī lielā steiga. Vai tā ir ekonomiski pamatota un atbilst sporta nozares un valsts augstākās izglītības ilglaicīgām interesēm?

Klātesoši visos laikos © DIENA

FIA pasaules rallija čempionātā (WRC) turpinās piecdesmit otrā sezona, un vasarā rallija lielmeistari viesosies arī Latvijā. Lai gan sacensības pie mums notiks pirmoreiz, latviešu autosportisti gadu gaitā ar zināmu regularitāti jau piedalījušies tuvākos un tālākos WRC posmos. Pamatoti varam cerēt, ka šogad saraksts papildināsies ar jauniem vārdiem.

Vai pēdējā iespēja? © DIENA

Kopš debijas 2008. gadā Pekinā, kad olimpiskajā smilšu laukumā izgāja 23 gadus vecie Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš, Latvijas vīru pludmales volejbolisti praktiski visu laiku atradušies pasaules elitē. Tomēr pēdējos pāris gados mūsējie savas pozīcijas zaudējuši, un pirms šīs sezonas veiktās izmaiņas pāru sastāvos liek vaicāt, vai tā ir Latvijas pēdējā iespēja ilgā periodā atgriezties augšgalā.

Zinātāji zina vislabāk © DIENA

Latvijas spožākajiem prātiem sportā reizi divās nedēļās ir svētku diena, jo notiek Sporta viktorīnas spēle, kurā viņiem tiek dota iespēja pārbaudīt savas spējas un uzzināt ko jaunu. Šī gada 2. februārī ar lielo finālu noslēdzās kārtējā sezona, par čempionu titulu sacenšoties 16 spēcīgākajām komandām ar sešiem lieliskiem sporta pārzinātājiem katrā.

Piedalīties nedrīkst atteikties © DIENA

2024. gadā olimpisko spēļu potenciālajiem dalībniekiem gluži vai ikkatrā sarunā tiek uzdoti neierasti jautājumi. Tauta vēlas dzirdēt skaidru nostāju, tomēr par potenciālo došanos uz spēlēm tik vienota viedokļa nav. Dažādām interešu grupām ir pat ļoti atšķirīgi viedokļi par sportistu vēlamo rīcību. Potenciālajiem olimpiešiem pašiem jāsaliek komati jautājumā par piedalīšanos vai pret to vasarā gaidāmajās Parīzes olimpiskajās spēlēs.

72 murgi pēc lidmašīnas avārijas © DIENA

Aizkulišu stāsti teātros, neizdevušās ainas filmās, notikumi aiz ekrāna vai priekškara vienmēr raisījuši interesi. Tie ir kā papildinošs elements teātra izrādei vai filmai. Par straumēšanas vietnes Netflix vienu no intriģējošākajiem garadarbiem jau vairākus pavasarus kļūst seriāls Formula 1: Drive to Survive (Braukt, lai izdzīvotu – angļu val.), kurā tiek parādītas Formulas 1 čempionāta aizkulises. Tas šim sporta veidam piesaistījis pat tādus cilvēkus, kuri ikdienā mazāk seko līdzi sportam. Pērnā gada nogalē dienasgaismu ieraudzīja filma Society of the Snow (Sniega sabiedrība – angļu val.) par Urugvajas regbija komandu, kas 1972. gadā cieta aviokatastrofā. Par izturību, nāvi un kanibālismu.

Cerība uz pozitīvām pārmaiņām © DIENA

Jau 27. martā gaidāmas Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) kopsapulces, kurās biedriem vajadzēs lemt par šo abu nozīmīgo sporta organizāciju apvienošanu vienā. Kaut gan argumenti gandrīz katrai no sportā iesaistītajām personām ir savi, praktiski neviens neapšauba, ka vienotu sporta organizāciju tiešām nepieciešams izveidot, lai tā ar daudz skaļāku balsi cīnītos par lielākiem finanšu resursiem nozarei.

Atstāj lieko svaru mežā © DIENA

Latvijas iedzīvotāji šobrīd atrodas savā visu laiku zemākajā fiziskās formas līmenī, tāpēc īpaši svarīgas ir tautas sporta sacensības, kurās iesaistīties var ikviens – no pavisam maziem bērniem līdz sirmgalvjiem. Tikai jāmet bažas pie malas, jābrauc un jāmēģina! 23. martā Saulkrastos sāksies desmitā skriešanas seriāla Stirnu buks sezona. Par populārajām sacensībām, kas katrā posmā pulcē vairākus tūkstošus dalībnieku, stāsta Stirnu buka organizators Rimants Liepiņš.