Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tuvplānā

Pirmajā rindā © DIENA

Ārste rezidente Ilva Bikanova Sporta Avīzes februāra numurā par pievēršanos vieglatlētikai, studijām ASV un cīņu pret Covid-19 pirmajās līnijās.

Putina pasūtītā mūzika © DIENA(41)

Nevienam nav noslēpums, ar kādām metodēm Krievijas sports gadiem ilgi centies uzlēkt augstāk par savu pakaļu, labākās tradīcijas pārņemot no priekšteces Padomju Savienības. 2019. gada nogalē saņēmusi pērienu no Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA), Krievija iesniedza apelāciju Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), kas lēma aizliegumu startēt lielajās sacensībās samazināt no četriem uz diviem gadiem. Vai soda mīkstināšana ir pamatota un Krievija pēc visām pastrādātajām neģēlībām saņēmusi mācību? Ļoti šaubos.

Jāstrādā konstruktīvā dialogā © DIENA(3)

Prioritāšu noteikšana Latvijas sportā ir svarīga. Tomēr, pirms lemt par prioritāriem sporta veidiem, mums būtu jāsāk ar citu jautājumu – jāaktualizē mērķis sporta nozarei Latvijā kopumā: ko mēs kā sabiedrība sportā vēlamies paveikt un sasniegt, kāda ir sporta loma sabiedrībā?

Jābeidz šķērdēt valsts naudu © DIENA(14)

Dalīt valsts naudu pa labi un kreisi prēmijās ir ikgadēja Latvijas sporta tradīcija. Lai gan tās it kā tiek piešķirtas par izciliem sasniegumiem, paveroties uz sportistu sarakstu, nereti nākas izbolīt acis, ieraugot makšķerniekus, skrituļslidotājus un citus "zvērus", par kuru "izcilajiem" sasniegumiem uzzini tikai prēmiju paziņošanas brīdī. Sistēma noteikti ir jāmaina - iespējams, no šī mantojuma jāatbrīvojas uz mūžiem.

Piecus gadus pēc kārtas © DIENA

Haotiskajā 2020. gadā piekto reizi pēc kārtas kļuvu par Latvijas čempionu un arī oficiāli debitēju Latvijas valstsvienībā. Ceru jau šogad izmēģināt savus spēkus spēcīgākā līgā, bet, ja neizdosies atrast šādu klubu, 2021. gadā pārstāvēšu RFS vienību. Tāpat ceru, ka šogad pirmoreiz vienlaicīgi Latvijas izlasē laukumā iziešu gan es, gan mans brālis Ingars.

Saber miskasti automašīnā. Kaspara Gorkša trīs spilgtākie komandas biedri © DIENA(1)

Komandu sporta veidos profesionālās karjeras līkloči bieži vien ļauj nokļūt neparastās vietās un liek meklēt kopīgu valodu laukumā ar visdažādākajiem cilvēkiem. Latvijas sportisti cīnījušies plecu pie pleca ar esošām, bijušām un topošām superzvaigznēm, huligāniem laukumā un ārpus tā, klusajiem ūdeņiem, balamutēm un cīņā saucējiem, arī vienkārši kolorītām personībām. Rubrikā Trīs komandas biedri aicinām nosaukt spilgtākos kolēģus karjeras gaitā. Šoreiz vārds bijušajam Latvijas futbola izlases kapteinim Kasparam Gorkšam, kuram spilgtu komandas biedru nav trūcis.

Vēlme noķert adrenalīnu © DIENA

Aizvadot abas šosezon sarīkotās starptautiskās sacensības ūdensmotosportā, sapratām, ka vēlamies tikt pie papildu adrenalīna, tāpēc debitēju minirallijā Latvija 2020 un ieguvu pavisam jaunu pieredzi. Nākotnē noteikti meklēsim vēl citus izaicinājumus, tomēr nākamā gada galvenais mērķis būs identisks kā šogad – beidzot kļūt par pasaules čempionu F4 klasē, lai varam tajā durvis aizcirst ar troksni.

Sapnis par stabilu sezonu © DIENA(2)

Pēc šīs sezonas noslēdzās mans līgums ar līdzšinējo komandu Husqvarna. Vienība gribēja, lai palieku tās rindās, bet es pats to nevēlējos, jo gribējās lielāku brīvību. Līdz ar to esmu vienojies par divu gadu sadarbību ar rūpnīcas komandu GasGas. Nākamās sezonas galvenais mērķis būs braukt stabili un bez traumām.