Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Māksla

ISSP galerijā notiks Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde Solargrāfija

No 9. decembra līdz 27. janvārim ISSP galerijā skatītāji tiek aicināti uz latviešu mākslinieku Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstādi Solargrāfija – radošu pētījumu un refleksiju telpas objektos, skaņas un gaismas scenogrāfijā, kā arī analogajā fotogrāfijā, informēja ISSP galerijas pārstāvis Linards Āboltiņš.

No murga līdz šedevram © DIENA

Koncertzāles visās pasaules pilsētās ir ikoniska simbola statusā, taču to tapšana ir sarežģījumu pārpilna – par to liecina arī Latvijas pieredze

Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē apmeklējuši aptuveni 290 tūkstoši viesu

Latvijas paviljonu Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē ir klātienē apmeklējuši aptuveni 290 tūkstoši viesu, savukārt vairāki tūkstoši to vērojuši paviljona digitālās atklāšanas pasākumā vai tiešsaistē, noskatoties īpaši paviljonam veidotu īsfilmu. Latvijas paviljonu veidoja arhitektu birojs NRJA, Latvijas dalību biennālē organizē un atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, informēja arhitektu biroja pārstāve Linda Bērziņa.

Tik daudz Mīsa, cik vien iespējams © DIENA

Pēc sešus gadus ilgas restaurācijas apmeklētājiem atkal ir atvērta Jaunā Nacionālā galerija Berlīnē. Tas ir arhitekta Mīsa van der Roes radīts modernisma arhitektūras templis, kurā izstādītajai mākslai ir otrā plāna loma

Stacija kā iekļaujoša mūslaiku zīme

Stacijas ēkas uzdevums ir nevis dominēt un izcelties, bet gan iekļauties pilsētas vēsturiskā centra apbūvē. Rīgas Centrālās stacijas projekta pozitīvā ietekme uz pilsētvidi lielā mērā ir Rīgas pašvaldības un valsts atbildība

LNMM atsāk publisko darbību epidemioloģiski drošajā režīmā

No 16. novembra apmeklētājiem durvis vērs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienības – LNMM galvenā ēka, mākslas muzejs Rīgas birža (MMRB), Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM), Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, kā arī no 17. novembra ekspozīcija Muzeju krātuvē Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi. Pakalpojumi tiks sniegti tikai drošajā jeb "zaļajā" režīmā.

Aicina pieteikties BDO jauno mākslinieku balvai

BDO Latvia sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) un Kim? Laikmetīgās mākslas centru izsludina jauno mākslinieku konkursu BDO jauno mākslinieku balva. Jaunie mākslinieki, kas 2021. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā pabeiguši vizuālās mākslas, audiovizuālās mediju vai dizaina nozares maģistra studijas, aicināti pieteikt konkursam savus darbus, informēja kim? pārstāvji.

Saistītās pasaules. Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izbrauciens uz Kijevu © DIENA

Ar plašu performanču un diskusiju programmu ir atklāta Kijevas biennāle, kuras šī gada devīze ir Sabiedrotie. Tās kurators ir Austrumeiropas biennāļu alianse, kuru veido Biennale Matter of Art Prāgā, Varšavas biennāle, Kijevas biennāle, Off-Biennale Budapeštā un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotais festivāls Survival Kit, kas šai savienībai ir pievienojies šogad.