Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Sestdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

SestDienas salons

Strauja upe vērtīgāka © DIENA

Vides zinātnieks Jānis Šīre (43) par mazo hesu nākotni, dabas sargu un saimniekotāju kara vēsturi un par to, kāds sakars Latvijai ar globālajām kataklizmām.

Jaunais tur, kur vajag © DIENA

Arhitekti Austris Mailītis (39) un Jānis Sauka (44) par to, kā tikt galā ar padomju stampu, padarīt nepieejamu ēku atvērtu un atklāt skanīgo Baltijas mirdzumu.

Ukrainas notikumu vētras acī © DIENA

Tulkotāja Māra Poļakova (48) par to, kāpēc informāciju par Krievijas agresiju Ukrainā labāk lasīt ukrainiski, iekļaušanas koloniālo pieredzi Rēzeknē un par to, kas ir visbriesmīgākais.

Absolūtā brīvība © DIENA

Latviešu valodas skolotāja Daiga Zirnīte (59) par profesionālo brīvību, par jauno mācību saturu un eksāmeniem, kuri nedod gandarījumu, un par grāmatām, kuras jāizlasa no vāka līdz vākam.

Mūzikā viss kā dzīvē © DIENA

Komponists Zigmars Liepiņš (71) par dievturi un kristieti katrā latvietī, pārmaiņu laika spirāli, pragmatisma un patriotisma sadursmi un pašportretu mūzikā.

Bermonts nepārziemoja © DIENA

Vēsturnieks Jānis Šiliņš par nozīmīgāko uzvaru Latvijas Neatkarības karā, hibrīdkaru pirms Lāčplēša dienas un par to, kas palīdz nejusties pazudušam šodienā.

Astronaute arēnas kalnā © DIENA

Astro’n’out dvēsele Māra Upmane-Holšteine (39) par nākamo nodaļu grupas dzīvē, meiteņu spēku, dziedāšanu ar salauztu sirdi un par pateicību Ķibildam

Ejam ar mīlas automātiem © DIENA

Dziedātājs Intars Busulis (45) par savu un Abonementa orķestra jauno albumu Spēlē savā burvju flautā, verdzību balsij, apraudāšanos uz poda un par pēckovida trakumu

Cita, bet tā pati Ita © DIENA

Filmas Mana brīvība režisore Ilze Kunga-Melgaile par atmodas politiķi Itu Kozakeviču, studijām Sanktpēterburgā un par ukraiņu genocīdā nevainīgajiem, bet līdzatbildīgajiem.

Melece ideju kioskā © DIENA

Pasaulē visvairāk tulkotās latviešu bērnu grāmatas autore Anete Melece (40) par priekšā lasītāju klubiņu, modi bērnu grāmatu ilustrācijās, Siguldas lasīšanas festivālu un par to, cik Šveicē drīkst lasīt sēnes.