Laika ziņas
Šodien
Migla
Ceturtdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

SestDienas salons

Valdībai būs grūtas dienas © DIENA

Ekspolitiķis Jānis Lagzdiņš (71) par to, kas būtu jādara ar partijām, par brīnumnūjiņas ilūziju ekonomikā un vēlēšanu sistēmas maiņas ilūziju politikā, un par to, kāpēc Latvija atpaliek.

Klusie politikas dārznieki © DIENA

Gruzīnu dokumentālā kino režisore Salome Džaši (42) par to, kā ir veidot filmu, kuru dzimtenē neizrāda, iestāšanos par kopējo labumu un to, kā vērtēt atsevišķus soļus attiecībās ar Krieviju.

Kur pazūd meitenes © DIENA

Juris Sējāns par grupas Menuets 55 gadiem, pretošanos bekvokālam, mukšanu no milicijas un par to, ko māk un ko nemāk jaunie mūziķi.

Sarkanās lampiņas izglītības sistēmā © DIENA

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (49) par ideālo izglītības sistēmu Latvijā, sunīšanas un investēšanas secību, par to, kā kovids nokāva kompetenču izglītību un kurš vainīgs, ka skolēni neprot lasīt.

Pie galda ar lielajiem cilvēkiem © DIENA

Jaunā kino producente un festivāla RojaL organizatore Dārta Krāsone (22) par uzaugšanu filmēšanas laukumā, kino kā uzskatu paušanas vietu un vēlmi izdzīvot visu.

Kā akmeni kaklā pārvērst par peldriņķi © DIENA

Politologs Filips Rajevskis par to, kāpēc ātrāk par augustu nekas Rīgā un valdībā nemainīsies, kas jādara, lai pārvarētu stagnāciju valstī, un par algu paaugstināšanu kā stabilizējošu faktoru.

Dziesmas spēks © DIENA

Tas lepnums un spīts ir mums asinīs paaudžu paaudzēs, tāpēc zinājām, ka pratīsim sevi aizstāvēt, atbildot uz jautājumu par Ukrainas cīņassparu, saka folkloras grupas Joryj Kłoc līderis Antons Vognedars Lubijs.

Nerealizēto ambīciju vēsture © DIENA

Grāmatas Rīgas nākotnes vēsture autors Jānis Lejnieks par to, kuru vajadzētu aicināt par Latvijas galvaspilsētas mēru, par Namplēša ordeņa kavalieriem, vāciešu atgriešanos un par to, kas būtu ceļams okupekļa vietā

Pļavā pavisam citās jūtīs © DIENA

Latvijas Dabas fonda jaunā direktore Vita Anda Tērauda par to, kā panākt, lai dabas ekspertus sadzird politikas veidotāji, par valsts vieglprātīgo attieksmi pret vēja parku attīstīšanas noteikumiem un par gaidāmo precedentu Satversmes tiesā.

Ātri nekas nenotiks © DIENA

Finanšu ministrs un partijas Vienotība priekšsēdētājs Arvils Ašeradens par caurajām akām budžeta izdevumos, runām par viņu kā nākamo premjeru un par to, kāpēc cita koalīcija netika veidota uzreiz.

Kariņa glābšanas cena © DIENA

Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens par Edgara Rinkēviča ievēlēšanas veida konsekvencēm, krīvu krīviem Latvijas partijās un par to, kad būs jauna valdības koalīcija.

Kopkora viesuļvētras centrā © DIENA

To darot, viņš vienkārši kļūst labāks cilvēks, par amatierkolektīvu dalībniekiem saka Vispārējo XXVII Latvijas dziesmu un XVII deju svētku virsdiriģents Mārtiņš Klišāns (56) un dalās gan pārdomās par veiksmēm un klupieniem svētku organizēšanā, gan atmiņās par savu pirmo solo kopā ar kopkori.

Varēju tikai iegūt un darīt © DIENA

"Ja gribi stiprināt valsti, stiprini kultūru!" saka Latgales vēstniecības Gors vadītāja Diāna Zirniņa (42). Viņa par to pārliecinājusies, vadot šo koncertnamu, kas pirms desmit gadiem vēra durvis kā pati pirmā reģionālā koncertzāle Latvijā.

Parunā ar sievietēm! © DIENA

Klīniskā psiholoģe Marija Ābeltiņa par Jēkabpils traģēdijas tipiskumu, par to, cik daudz sabiedrība uzzina par vardarbību ģimenē, un par to, vai iespējams vienoties par laimi.

Labāk rakstu nekā gludinu © DIENA

Dienas mūzikas recenzente Inese Lūsiņa (65) par aizliegumu spēlēt rokgrupā, sajūtām, uzzinot par Triju Zvaigžņu ordeņa piešķiršanu, un par ideālo Latviju.

Krievija mēģinās vēl © DIENA

Ārpolitikas institūta direktors Kārlis Bukovskis par to, kāpēc karš Ukrainā var būt ilgs, kas jāgaida no Valsts prezidenta un ko nozīmē Makrona izteikumi.