Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +5 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Grāmatas

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs izdevis grāmatu par tradicionālā apģērba brunčiem

Grāmata Brunči Latvijā 19. gs.–20. gs. sākumā ir jaunākais izdevums Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) zinātnisko rakstu sērijā. Tas ir pirmais šāda apjoma un veida darbs, kas veltīts tieši šai sievietes tradicionālā apģērba sastāvdaļai. Visi izdevumā iekļautie brunči ir darināti un valkāti Latvijas teritorijā 19. un 20. gs., atsevišķi brunči datējami pat ar 19. gs. sākumu.

Klajā nāk grāmata par Jauno Rīgas teātri

Īsi pirms atgriešanās savās vēsturiskajās mājās Lāčplēša ielā Jaunais Rīgas teātris piedāvā saviem skatītājiem grāmatu Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās. Tā ļauj ielūkoties teātra dzimšanas laikā un tālākajā dzīvē vienpadsmit stāstos un vairāk nekā 130 bildēs

Izdots Valentīna Lukaševiča vietu stāstu krājums Dīnvydlatgolys stuosti

Iznākusi literatūrzinātnieka un rakstnieka Valentīna Lukaševiča grāmata Dīnvydlatgolys stuosti. Tajā 39 stāstos autors, ceļojot ne tikai telpā, bet arī laikā, iepazīstina ar Latgales dienvidu daļu, vaicājot – vai var dzīvot bez vietas un vai vieta ir arī tad, ja neviens tur nedzīvo?

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs izdod grāmatu Vainagošanās

Noslēdzot Dziesmusvētku 150. gadadienas priekšvakarā vaļā vērto spilgto, dekoratīvo izstādi Vainagošanās. Arheoloģiskie, etnogrāfiskie un laikmetīgie vainagi Latvijas kultūrā, kas izpelnījās lielu apmeklētāju interesi, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs laidis klajā jaunu izdevumu ar tādu pašu nosaukumu

Klajā nāk Veltai Sniķerei veltīts rakstu krājums

2023. gada decembrī, apritot dzejnieces Veltas Sniķeres 103. dzimšanas dienai un pirmajai gadskārtai kopš viņas došanās mūžībā, klajā nāk rakstu un veltījumu krājums Pieredze un redzējumi: dzejniecei Veltai Sniķerei – 100. Grāmatā apkopota daļa no pētījumiem un veltījumiem, kas izskanēja zinātniskajā un radošajā konferencē dzejnieces simtgadē.