Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Svētdiena, 14. jūlijs
Ritvars, Oskars, Anvars

Grāmatas

Izdota grāmata bērniem Mans tētis raksta grāmatu

Izdevniecība Latvijas mediji laidusi klajā lietuviešu rakstnieka Toma Dirgēlas grāmatu bērniem Mans tētis raksta grāmatu. No lietuviešu valodas tulkojusi Dace Meiere. Ilustrējusi Inga Dagile. Grāmata ir paredzēta bērniem vecumgrupā 5+.

Izdota norvēģu autores Tūrunas Līanas bērnu grāmata Alise Annešena

Izdevniecībā Liels un mazs iznākusi grāmata bērniem Alise Annešena. Grāmatas autore ir norvēģu rakstniece Tūruna Līana (Torun Lian), to ilustrējis mākslinieks Eivinns Tūšeters (Øyvind Torseter), no norvēģu valodas tulkojusi Jolanta Pētersone. Grāmata piemērota sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem.

Iznākusi bērnu grāmata Miška par afgāņu bēgļu ģimeni

Izdevniecībā Liels un mazs iznākusi nēderlandiešu rakstnieka Edvarda van de Vendela (Edward van de Vendel) grāmata bērniem Miška, ko autors sarakstījis kopā ar Anušu Elmanu (Anoush Elman). Grāmatu ilustrējusi Anete Shāpa (Annet Schaap), no nēderlandiešu valodas tulkojusi Inese Paklone.

Klajā nākusi rakstnieces Mudītes Austriņas darbu izlase Saules spēles

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta apgāds klajā laidis rakstnieces Mudītes Austriņas darbu izlasi Saules spēles. Tā ir pirmā Austriņas grāmata, kas iznāk Latvijā, un to sastādījis literatūrzinātnieks un dzejnieks Kārlis Vērdiņš. Grāmatas dizaina autors – Klāvs Priedītis.

Izdots rakstu krājums Dekoloniālās ekoloģijas

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LCCA) izdod rakstu krājumu Dekoloniālās ekoloģijas, kurā apkopoti mākslinieciski pētījumi par šodien kritiskiem ekoloģijas un sociālpolitisko pārmaiņu jautājumiem Baltijas reģionā – gan veidojot dialogus starp lokāli un globāli aktuālajiem vides kontekstiem, gan mudinot izprast pagātnes lomu mūsdienu politiskajās un vides krīzēs