Ar Latviju man saistās vasaras garšas, un tas laikam ir diezgan dabiski, jo Anglijā dzīvoju ziemas periodā, bet vasarās atpūšos Latvijā. Nekad nebiju domājusi, ka Latvijas ēdieniem piemīt kaut kas īpašs, kamēr nebiju aizbraukusi uz ilgāku laiku prom. Un tie pat nav nekādi produkti, drīzāk kaut kādas mīļas nianses – sestdienas tirgus, pašai savs dārzs, kur aug viss, kas man patīk, virtuve, kur rosās tētis... Tā visa man mazliet pietrūkst, bet nopirkt jau šīs sajūtas nevar, tāpēc atliek vien uzkrāt šeit, bet Anglijā pameklēt ko citu.
Cūkas stindzenis jeb galerts
Anglijā lielā cieņā ir visādas pastētes. Man aknas nekad nav garšojušas, bet šad tad uznāk kāre pēc vienkārša, vēsa galertiņa. Vecmāmiņa auksto gaļu mīlēja gatavot tādu treknu un ar visādām dīvainām gaļām. Tētis savukārt vienmēr vāra liesu, tikai no cūkas stilbiņiem. Tēta tīrais variants man patīk daudz labāk, arī smaržo tas garšīgāk, un uz gaļas neveidojas biezā tauku kārta.
4-5 stundas / 6 bļodiņas / viegli
Vajadzēs:
- 2–3 cūkas stilbiņus
- 2 sīpolus
- 2 ķiplokdaivas
- 2 burkānus
- lauru lapas
- melnos piparus
- sāli
Gatavošana:
1. Cūkas stilbiņus liek katlā, pieliek lauru lapas, sagrieztus burkānus, veselus sīpolus, ķiplokdaivas un melno piparu graudus. Pārlej ūdeni, uzliek vāku un vāra uz lēnas uguns 3–4 stundas.
2. Kad gaļa gatava, to izzvejo no katla, atdala no kauliem un saplucina gabaliņos.
3. Bļodiņās ieliek vārītu burkānu šķēlītes, citreiz kādu olu, zaļos zirnīšus un zaļumus. Tad saliek gaļu.
4. Buljonu sasāla un pārlej pāri gaļai. Liek vēsumā, lai sarecē, un cūkas stindzenis ir gatavs!
Sviesta pupiņas baltvīna mērcē
Dzeltenās pākšu pupiņas man aug dārzā Latvijā un nelielā dobē arī Anglijā – tur speciāli ieaudzēju tādas pašas kā mājās, jo nekur citur tik labas un ražīgas neesmu manījusi. No pāris krūmiem man pašai pietiek visu vasaru un rudenī vēl sasaldēju ziemai. Recepte ar saldo krējumu ir izcila, taču varbūt pārāk sātīga ikdienai, tāpēc visbiežāk pupiņas vienkārši novāru un ēdu ar sāli. Estragons pie pupiņām ir papildinājums no Anglijas dzīves, kur to bagātīgi lieto manā iecienītajā franču ēstuvē. Man patīk to pievienot dažādiem ēdieniem, un tagad esmu iestādījusi estragonu arī Latvijas dārzā.
1 stunda / 3 personām / nav grūti
Vajadzēs:
- 500 g sviesta pupiņu
- 30 g sviesta
- 1 sīpolu
- 150 g sausa baltvīna
- estragonu
- sāli, maltus melnos piparus
- 150 g saldā krējuma
- sojas mērci
Gatavošana:
1. Pannā uzkarsētā sviestā apcep gabaliņos sagrieztus sīpolus un ķiplokus, pēc tam pievieno pupiņas (nogriež pirms tam galus) un cep vēl 5–7 minūtes.
2. Tad pārlej vīnu, uzliek vāku un sautē 15 minūtes.
3. Pārkaisa sasmalcinātas estragona lapiņas, pieliek sāli, piparus pēc garšas un pārlej saldo krējumu.
4. Pielej sojas mērci un bez vāka sautē visu vēl kādas minūtes 10, līdz krējums reducējas un iebiezē. Pirms pasniegšanas pārkaisa ar sasmalcinātām dillēm, man patīk vēl pārbērt arī sadrupinātus lazdu riekstus.
iesaka - izmēģini receptes kopā ar tām piemērotākajiem vīniem:
KWV Classic Collection Cabernet Sauvignon
Sauss un dinamisks sarkanvīns, ar patīkamu melleņu, krustnagliņu un plūmju nots pieskaņu kopējā aromātu paletē.
Garšā vīns ir elastīgs un ar augļainu raksturu, ko papildina patīkami tanīni. Ieteicams pasniegt 16-18°C temperatūrā kā kompanjonu pie grilētas gaļas ēdieniem vai barbekjū ballītē.
Šis lieliskais sarkanvīns papildinās un izcels cūkas stindzeni!
KWV Classic Collection Chardonnay
Sauss baltvīns, kas ir apveltīts ar elegantu un svaigu raksturu, ko papildina apelsīnu ziedu, persiku un bumbieru aromātu nianses.
Garšas paletē jūtama neliela mineralitātes nots pieskaņa. Ieteicams pasniegt 9-10°C temperatūrā gan kā aperitīvu, gan kā kompanjonu pie jūras veltēm, krēmīgām pastām un dažādiem vistas gaļas un zivs ēdieniem.
Vieglas un elegantas struktūras Chardonnay būs izcils kompanjons pie sviesta pupiņām!
ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME, TĀ PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA.
Taupīgais
Ļuļai