Gluži pretēji, naiva iedomāšanās, ka pietiek "palaist kosmosā domu", lai viss piepildītos, biežāk beidzas ar bankrotu.
Pie tāda secinājuma nonākuši austrāliešu zinātnieki, izanalizējot manifestētāju rīcību. Viņi arī secinājuši, ka manifestēšanai vairāk nododas uz riskēšanu tendēti cilvēki, kuri paļaujas uz labu laimi.
Zinātnieki izvērtēja 375 cilvēku uzskatus par manifestācijām. Viņiem tika lūgts septiņu ballu skalā novērtēt, cik lielā mērā viņi piekrīt tādiem apgalvojumiem kā "es piesaistu veiksmi savai dzīvei ar Visuma vai augstāka spēka palīdzību" un "Visums vai augstāks spēks sūta man cilvēkus un notikumus, lai palīdzētu gūt panākumus". Pēc tam šīs atbildes tika analizētas kopā ar viņu finansiālo situāciju. Izrādījās, ka, jo vairāk cilvēki tic manifestēšanas spēkam, jo lielāka iespēja iekulties finansiālās problēmās. Ar katru veselo balli manifestēšanas virzienā risks piedzīvot bankrotu pieauga par 40 procentiem, bet par 30 procentiem palielinājās iespējamība, ka attiecīgais cilvēks iesaistījies kriptovalūtu darījumos.
"Manifestētāji, šķiet, ir pārāk optimistiski, uzskatot, ka, visticamāk, gūs panākumus nākotnē īsākos termiņos, kas nozīmē, ka viņi var pārvērtēt izredzes uz panākumiem," žurnālā Personality and Social Psychology Bulletin norāda pētījuma autors Lūkass Diksons no Kvīnslendas Universitātes Austrālijā, "koncentrēšanās uz pozitīviem dzīves aspektiem palīdz cilvēkiem justies labi, tomēr tas var novest pie negatīvo faktoru ignorēšanas."