Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 23. novembris
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Izpētīts

Filmas liek smadzenēm piepūlēties

Rudens ir pateicīgs laiks tumšo vakaru pavadīšanai kinoteātrī vai vismaz pie televizora ekrāna. Un tā nemaz nav slikta ideja.

Ola tomēr bija pirmā

Šveices zinātnieki ieguvuši pierādījumus, ka jau vienšūnas organismiem piemitusi spēja savienoties daudzšūnu struktūrās, kas atgādina embrijus

Spoku redzēšana saistīta ar miega paralīzi

Kokiem lapas nobirušas, vakari kļuvuši neomulīgi tumši, un veļu laiks rit pilnā sparā. Ja var ticēt latviešu folklorai, šis ir pateicīgākais gada periods, lai savām acīm redzētu spokus. Bet vai tie patiešām pastāv?

Pievilcīgākā dibena daļa

Lai cik ļoti tas nepatiktu feministēm, sievietes augums allaž piesaistījis heteroseksuālu vīriešu un bieži vien arī citu sieviešu uzmanību. Jo īpaši atsevišķas tā daļas. Piemēram, pēcpuse ieinteresējusi pat Eiropas zinātniekus, un viņi zinātniskā pētījumā noskaidrojuši, kas tieši padara dibenu pievilcīgu.

Vientuļie murgo biežāk

Vientuļu cilvēku zemapziņa iedarbina dažādus mehānismus, lai pamudinātu meklēt socializācijas iespējas.

Suņi kā draudzīgas "rotaļlietas"

Sargs, gans, mednieks, glābējs, pavadonis – gadu tūkstošos suņi pielāgojušies visdažādākajām lomām, lai būtu noderīgi cilvēkiem. Un arī tagad četrkājaino draugu populācijā notiek pārmaiņas, ko daži pētnieki pat nodēvējuši par suņu evolūcijas trešo vilni.

Apaļi riteņi – no Karpatiem

Apaļu riteņu izgudrošana savulaik izraisīja īstu revolūciju cilvēku spējā transportēt apjomīgākas kravas, nekā tie varēja panest. Taču ilgstoši šī izgudrojuma vēsture bija miglā tīta. Iespējams, beidzot zinātniekiem izdevies noskaidrot, kur izgatavoti pirmie rati ar apaļiem riteņiem. Tas noticis aptuveni pirms 6000 gadiem Karpatu kalnos.

Lērums problēmu no pagriešanas

Zinātniskie pētījumi sagādā aizvien pārliecinošākus pierādījumus, ka sabiedrībai jāatsakās no novecojušā pulksteņa grozīšanas paraduma.

Nebēga uz dienvidiem

Mājas cilvēkiem acīmredzami nozīmēja ļoti daudz jau senā pagātnē – kamēr vairums dzīvnieku pēdējā leduslaikmeta priekšvakarā atkāpās uz siltākiem Eiropas reģioniem, daļa cilvēku palika Eiropas vidienē un daudzās paaudzēs pārcieta aukstumu, demonstrējot augstu spēju pielāgoties ekstremālām klimata pārmaiņām. Pie šādas pārsteidzošas atziņas novedusi Lielbritānijas pētnieku veiktā ģenētisko datu analīze.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide