Laika ziņas
Šodien
Migla

Ērkšķrozīte dejo krāšņi un grezni

Vai esat kādreiz sapņojuši satikt īstu princesi? Bet patiešām īstu - tādu, kas dzīvoja XVII gadsimtā, bija ģērba ārkārtīgi greznā, bet, visticamāk, ne pārāk ērtā tērpā, uzvedās un kustējās nevis kā princese Elsa multfilmā Ledus sirds vai Keita Anglijas karaļnamā, bet stingri stīvāk un kurai nācās algot īpašus skolotājus, lai apgūtu laikmeta modernākās dejas, ko parādīt tā laika tusiņā - galma ballē.

Bērniem un viņu vecākiem iepazīties ar šādu princesi būs iespēja sestdien, 8. oktobrī, plkst. 14, kad Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks krāšņa baroka deju izrāde bērniem Ērkšķrozītes sapnis pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem.

Izrādes horeogrāfe Stella Upaciere, kura ikdienā bērniem māca dejas pamatus, baletu un ritmiku, jau desmit gadus aizraujas ar vēsturiskajām dejām, īpaši ar baroka deju. Viņa stāsta: "Vēlējos veidot iestudējumu bērniem. Pašai bērnībā ļoti patika pasakas, tādēļ meklēju kādu, kurā vislabāk varētu izpausties baroka stils - dāmu apģērbā, uzvedībā, kustībās. Stāstā par Ērkšķrozīti ir daudz sieviešu tēlu, un sižeta risinājumā ir iespēja fantāzijas lidojumam, kurā varam izpausties. Gribētos ar izrādes palīdzību bērniem parādīt to, kā dejā atspoguļojas XVII gadsimtā valdošā gaume un filozofija - krāšņums un greznība -, kuru retāk redzam laikmetīgajā mākslā."

Uz skatuves pasaku par Ērkšķrozīti palīdzēs izstāstīt teicējs Kaspars Upaciers, kurš ir horeogrāfes tētis. "Bērnībā man ļoti patika, kad tētis man lasīja priekšā pasakas. Domāju, ka arī citiem bērniem patiks, viņam ir skaists balss tembrs. Priecājos, ka mums izveidojusies lieliska sadarbība," stāsta Stella.

Dejotāji izrādē ir Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi, kā arī profesionāļi Jānis Bautra un Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieki Alise Prudāne, Anna Russke, Kristaps Jaunžeikars. Interesanti, ka baroka deja uzskatāma par mūsdienās zināmā klasiskā baleta vecmāmiņu, tomēr dejotājiem, kuru ikdiena ir balets, esot bijis izaicinājums "iekāpt baroka deju kurpēs". Šis XVII gadsimta stils savā krāšņumā un pārbagātībā pirmo reizi deju padarīja par profesionāļu nodarbi un lika pamatus skatuves dejai, jo ierindas galminiekiem baroka izsmalcinātā greznība arī ķermeņa plastikā vairs nebija pa spēkam.

Stella Upaciere un Jānis Bautra jau guvuši atzinību vairākos vēsturiskās dejas projektos, sadarbojoties ar diriģentu Māri Kupču un senās mūzikas orķestri Collegium Musicum Riga. Šoreiz baroka dejas pavadīs Žana Filipa Ramo un Žana Batista Lulli mūzika DD orķestra izpildījumā, diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā. Izrādes scenogrāfiju veidojusi Kristiāna Dimitere.

Biļetes uz izrādi var iegādāties Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās vai internetā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja