Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -3 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. janvāris
Spodra, Ilva, Ilvita

Festivāla Zemlika programmai pievienojušies vēl vairāki mākslinieki

Jau publiskotajiem mūziķiem, kuri 20. un 21. oktobrī koncertēs Durbē festivāla Zemlika ietvaros, pievienojas arī duets Endless Roar, itāļu okultās elektroniskās mūzikas pārstāvis Mai Mai Mai, amerikāņu pianiste un komponiste Filisa Čena, lietuviešu perkusionists Vlads Dieninis un ambientās elektroniskās mūzikas mākslinieks Valiska no Kalgari Kanādā, informēja festivāla pārstāvji.

Eksperimentālās mūzikas duetā Endless Roar apvienojušies saksofonists Arvīds Kazlausks (Arvydas Kazlauskas) un komponists/ vizuālais mākslinieks Džekins Pusons (Jachin Pousson). Savā daiļradē tie pēta improvizāciju struktūrētu vadlīnīju ietvaros, kā arī atsaucas uz laikmetīgo mūziku un trokšņu roku. Divu gadu pastāvēšanas laikā duets ir vairākkārt koncertējis, kā arī ierakstījis savu pirmo digitālo albumu.

Projektā Marks Rotko. Skaņu ainavas, mūziķi ir radoši ieintriģēti piedāvāt klausītājam oriģinālu un novatorisku skatījumu uz ASV mākslinieka, abstraktā ekspresionisma virziena pamatlicēja Marka Rotko (1903 – 1970) daiļradi. Šīs performances pamatā ir lielas audiovizuālas  tēmas ar rūpīgi izmeklētu faktūru un krāsu, kas procesa gaitā akumulējas un mainās. 

Koncerts festivāla Zemlika ietvaros Durbes luterāņu baznīcā būs viena no trim performancēm šī gada oktobrī.

Tonijam Kutronem (Toni Cutrone) jeb Mai Mai Mai vecāku darba dēļ bērnībā bieži nācās mainīt dzīvesvietas. Ģimene ceļoja gan pa Eiropu, gan Tuvajiem Austrumiem, līdz beigās mājvietu atrada Itālijas dienvidos. Vietu kultūru atšķirības, dažādās noskaņas un arī skaniskās īpatnības, kuras Tonijs pieredzēja, ceļodams pret paša gribu, ir atstājušas neizdzēšamu iespaidu uz mūziķa personību. Kopā ar vairāk nekā desmit gadus ilgu pieredzi Itālijas pagrīdes trokšņu mūzikā tās spoguļojas Mai Mai Mai radošajā darbībā.

Gadu gaitā “itāļu okultā psihedēliķa” (termins, kas ieviesies daļas mūzikas cienītāju leksikā) uzstāšanās koncertos ir kļuvušas par īstu “iznīcinātāju”, ne velti mūziķim tiekot aicinātam kopīgās turnejās ar Gnod, Silver Apples un citiem kolēģiem pārstāvētajās izdevniecībās, un uzstājoties festivālos, piemēram, Liverpool Psych Fest un citos.

Ņujorkā dzīvojošā māksliniece Filisa Čena (Phyllis Chen) ir pianiste, rotaļu klavieru spēles meistare, komponiste, pasniedzēja un kuratore, kuras muzikālās intereses gan kā solistei, gan plašāku kolektīvu dalībniecei ir vedušas viņu pa visdažādākajām radošajām takām. Īpašu uzmanību koncertējot un iesaistoties dažādos izglītojošos projektos viņa allaž veltījusi jaunās mūzikas izpildījumam un tās popularizēšanai arvien plašākā publikā.

Kā daudzi, arī Filisa klavierspēli sāka apgūt agrā bērnībā. Tiesa, pirmā iepazīšanās ar rotaļu klavierēm (toy piano – no angļu val.) notika jau pieaugušā vecumā. Tēlaini to noteikti var saukt par “iemīlēšanos no pirmā acu skata”, jo kopš tā laika F. Čena ir kļuvusi par zināmāko šī joprojām eksotiskā instrumenta pētnieci, komponisti un popularizētāju pasaulē. Kā stāsta viņa pati, viņu jau no pirmā brīža aizrāvusi doma par to, ka šim instrumentam īsti nav savas vēstures vai iepriekš pastāvoši priekšstati par tā spēles tehnikām. Viņu šī instrumenta raupjais un katrreiz citādais skanējums ir pamudinājis radīt mūziku rotaļu klavierēm solo izpildījumam, kamersastāviem un dažādiem multimediju darbiem. 

Vlads Dieninis (Vladas Dieninis) ir elektroakustiskās mūzikas perkusionists un komponists no Lietuvas, kurš koncertēt kā solo mākslinieks sācis pavisam nesen. Viņš ne tikai rada autormūziku un aizraujas ar skaņas dizainu, bet ir muzikālais vadītājs arī vairākos laikmetīgās dejas, teātra un īpaši vietām veidotos jeb site specific projektos. Vlads spēlē bungas arī Viļņas krautroka grupā Cutthroats

Polijā dzimušais, bet šobrīd Kalgari dzīvojošais Kšištofs Sujata (Krzysztof Sujata) jeb Valiska glezno graudainas skaņu ainavas, kas kādam klausītājam atgādinās par Timu Heker (Tim Hecker), kādam – par Rafaēlu Antoni Irizāri (Rafael Anton Irisarri), vēl kādam – par Lizu Harisu (Liz Harris) jeb Grouper. Lai arī viņa mājvieta Kanādas vidienē nav pirmā, kuru piesauc sarunās par “mūziku no Kanādas”, pēdējo gadu laikā Kalgari nesteidzīgi, bet stabili ir veidojas vietējo mūziķu un mākslinieku kopiena un Valiska ir neatņemama tās sastāvdaļa.

13. oktobrī klajā nāks mūziķa dziļi personiskais albums On Pause, kura astoņus skaņdarbus iedvesmojuši vairāki dramatiski pavērsieni Kšištofa personīgajā dzīvē. Piedzīvotie emocionālie un fiziskie zaudējumi ir dzirdami melanholiskajā un vietumis sāpīgi stingajā mūzikā, kura gan ne brīdi nedisonē. Tajā drīzāk ik pa brīdim iespraucas pa optimisma, cerības un gaistošas eiforijas staram. 

Festivāla organizētāji vēsta, ka diemžēl, personīgu iemeslu dēļ, mūziķis Šons Nikolass Sevidžs (Sean Nicholas Savage) atcēlis savu koncertu festivālā. Bet viņa koncerts Latvijā tiek plānots joprojām. Festivāla Zemlika koncertprogrammā gaidāmi 17 dažādu mūziķu koncerti.

Biļetes uz septīto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu Zemlika 20. un 21. oktobrī Durbē nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – Bezrindas.lv. To cena šobrīd – 26 EUR. Festivālam tuvojoties, biļtes kļūs dārgākas. Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja