Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā 0 °C
Apmācies
Piektdiena, 28. janvāris
Spodris, Kārlis

Elektrības cenas

Eiropas enerģētiskās krustceles

Vismaz šo apkures sezonu, īpaši ja ziema būs auksta, Eiropa aizvadīs enerģētiskās krīzes un nepiedzīvoti augstu energoresursu cenu apstākļos. Tomēr pastāv radikāli atšķirīgas versijas gan par šīs krīzes cēloņiem, gan iespējamiem tās risinājumiem.

Zariņš: Elektrības šizofrēnija, izmisums vai cinisks aprēķins?

Saeimai nodots izskatīšanai valdības sagatavotais likumprojekts Par valsts atbalstu trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām elektroenerģijas izmaksu segšanai, kura mērķis ir noteikt atbalsta kārtību un apjomu minētajām mājsaimniecībām pēc regulētā tarifa atcelšanas. Šāds atbalsts noteikti ir vajadzīgs, jo savādāk sociāli atbildīga elektrības tirgus atvēršana vienkārši nav iespējama. Tas bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc tirgus atvēršana valdībai kārtējo reizi bija jāatliek, jo par šāda kompensācijas mehānisma izveidi nemaz nebija padomāts!

Elektrības cena pēc tirgus atvēršanas varētu pieaugt par 6-43%

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām pēc nākamā gada 1.aprīlī plānotās tirgus pilnīgas liberalizācijas sasniegs aptuveni 11,3-11,7 santīmus par vienu kilovatstundu, prognozē vairāki Latvijas elektroenerģijas tirgus dalībnieki, kā arī Ekonomikas ministrija (EM).Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo Latvenergo starta tarifu, kas ir 8,18 santīmi par kilovatstundu, cenas pieaugums varētu būt līdz 43%, bet, salīdzinot ar Latvenergo pamata tarifu, kas patlaban ir 10,65 santīmi, iespējamais kāpums varētu būt 6-10%, ļauj secināt tirgotāju prognozes.

Bethers: Plānojams elektrības cenu kāpums

Atverot brīvo elektroenerģijas tirgu, ir plānojams elektrības cenu pieaugums, bet tas nenozīmē, ka cena būs augstākā nekā pirms diviem gadiem, pirmdienas rītā Latvijas Radio sacīja elektroenerģijas tirgotāja SIA Enefit valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers.

Valdība atbalsta priekšlikumus elektrības cenas pieauguma ierobežošanai

Ministru kabinets otrdien, 13.augustā, atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotos priekšlikumus elektrības cenu pieauguma ierobežošanai, izveidojot Elektroenerģijas lietotāju atbalsta fondu, no kura Latvijas uzņēmumiem un mājsaimniecībām kompensēs patērētājiem obligātā iepirkuma komponentes (OIK) pieaugumu, portālu Diena.lv informēja EM.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide