Droši vien jau tādēļ, lai pārbaudītu, kādas būs mūsu lietoto rīku darba spējas, kad Eiropas un Amerikas kreiso sapņotāju cīņa pret globālo sasilšanu būs vainagojusies sekmēm un aukstums pasaulē atgriezīsies un ieņems savu pienācīgo vietu – būs atkal īsas un aukstas vasaras, garākas ziemas, zemākas ražas, mazāk zaļo augu, jo CO2 daudzums taču būs samazināts, vulkāniem aizlikti korķi priekšā tai sliktajai vietai, ar kuru tie vemj uguni, izmešu kvotas nepirkdami. Tā nu šajā janvārī aukstums pārbaudīja Škodu Vagonku un secināja, ka mūsu mūžsenajiem pretiniekiem hokejā (cerams, to Baldera golu viņi vēl atceras) klāsies slikti, kad globālā sasilšana būs apturēta, ja jau tagad, kad aukstums pieturējās knapi nedēļu, turpat puse jauno elektrovilcienu apjuka un sastinga kā no terārija Latvijas ziemā izsprukušas tropu čūskas, un pasažieriem uz perona bija daudz laika padomāt, ka globālās sasilšanas beigām jāgatavojas nopietnāk nekā līdz šim, jo tad progresīvā cilvēce būs atteikusies ne tikai no atomenerģijas, bet droši vien arī no elektrības. Tāpēc progresīvākās būtnes jau tagad neskuj paduses un nevaksē kājas, gatavojot sevi jaunam leduslaikmetam.
Bet vispār… Ja nu zinātniekiem izdotos klonēt mamutus, varbūt tas skats būtu leduslaikmeta vērts? Varbūt tiešām jāmetas cīņā pret to sasilšanu? Mamuti, matainie degunradži, alu lauvas, milzu brieži un maz, maz cilvēku… Medības un zvejošana atgūst savu sākotnējo nozīmi, nekādas Škodas Vagonkas Vdagonkas vairs nav nepieciešamas, jo tos vagonus, kas būs saglabājušies no patērētāju sabiedrības laikmeta, uz alu vilks mamuti, un vagonos iekšā būs nomedīto mamutu gaļa, nevis studenti, kuru galvenā rūpe ir likt mākslīgajam intelektam domāt viņu vietā. Galu galā SestDienu taču var lasīt arī alā sakurta ugunskura gaismā.
Šīs nedēļas, 12.-18. janvāra, žurnālā SestDiena lasiet:
SestDienas SALONS. Uzmanīgiem jābūt
Infektoloģe Ludmila Vīksna par vīrusu un cilvēka cīņu, kovida aktuālo bīstamību un ietekmi uz domāšanu un par to, kā nevajag ēst restorānā
LAIKAPSTĀKĻI. Bez zemenēm, ar rekordiem
Kā tiek pārrakstītas Latvijas klimata robežas jeb kāds no laikapstākļu viedokļa bija aizvadītais gads un ko pērnie rekordi saka par 2024. gadu?
PASAULĒ. Izdzīvotāji kataklizmu gaidās
ASV aizvien izplatītāka kļūst izdzīvotāju jeb tā dēvēto pasaules gala gaidītāju kustība. Kādēļ tā, un vai to varētu ietekmēt arī ASV prezidenta vēlēšanas?
KINO. Viss būs labi
Sajūgt vienā nelielā rakstā Latvijas 2023. gada kino procesus, tendences un Nacionālās kinobalvas Lielais Kristaps nomināciju algoritmus nebūt nav viegls uzdevums. Bet mēģināsim
TEĀTRIS. Jaunā gada cerības
Uzsākot teātrim veltīto rubriku SestDienā, gribas skatīties uz priekšu, un noskaņojums, aplūkojot tuvāko pirmizrāžu pieteikumus, ir optimistisks
DIENASGRĀMATA. No „lauku piena nē!” līdz mājiņām kokos
Ceļotājs, kas strādā, jeb vorkaveijeris ir cilvēks, kurš labprāt kādam palīdz apmaiņā pret gultas vietu un maltītēm. Ar ko jārēķinās, šo iespēju izmantojot Igaunijā, Itālijā un ASV?
LAIKA MAŠĪNA. No medicīnas līdz cukuram
Pirms 135 gadiem Atlantā tika reģistrēts uzņēmums, kuru pēc pāris gadiem pārdēvēja par Coca-Cola Company. Kokakolas izgudrotājs Džons Pembertons gan šos laikus nepiedzīvoja
IZPĒTĪTS. Traucējošie miega cikli
Zinātnieki izskaidrojuši, kādēļ pat pēc ilgas gulēšanas brīvdienās cilvēki mēdz justies noguruši
Kā arī ŠONEDĒĻ, ZVAIGŽŅOTĀ NEDĒĻA, NEDĒĻAS KULTŪRIZKLAIDES DEVA, KINO, ZIRNIS ĒD, SestDienas VAKARIŅAS, IZPĒTĪTS, MĪKLA, HOROSKOPI, ANEKDOTES un SMALKĀS APRINDAS.