Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Cīnījāmies tikai par savu zemi. Saruna ar vēsturnieku Aivaru Strangu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Skolnieciņš
S
Ja man nāktos aizstāvēt mūsdienu Latviju, es bez sirdsapziņas pārmetumiem emigrētu. Kaut kā nabadzība un cezcerība manī neizraisa patriotismu. Ar cieņu, Skolnieciņš
Pilsonis
P
Atceros 1991. gadā Panorāmas sižetu, kur Strengam jautā "Vai bija Latvijas okupācija?". Viņš skaidrā latviešu valodā atbildēja, ka "NĒ". Grūti uzticēties šādiem vēsturniekiem.....
Komentāri lieki
K
Stranga ir čekista dēls, nekad nav milējis sievietes, viņam ir bijis romāns ar Pabriku, kā arī viņš ir piedalījies piem., Latvijas vēstures katedras vadītāja nomaitāšanā.
hmmm
h
Ko nozīmē nav dabīgu robežu? Vajadzēja līniju vilkt ap Urālu kalniem. Aiz tiem - mongoļu senās zemes, lai ta tu sēd.
Emma
E
Vai vēlaties atrast meiteni vienai naktij? Laipni lūdzam - www.GetMeets.Com
Bomars
B
Bet neviens Riigas veeleeshanaas nebalsos par populistu partijaam - Jauno Jenotu partiju un Atpaliciiba/Parsorosu - Regresiivajiem Komunistiem.
ērce
ē
Kad okupanti izvāksies no Abrenes, tad visa Latvija būs brīva.
Vispirms
V
Rīgu un Jūrmalu!
 • 1
 • 0
Pareizaisjautājums
P
Apnicīgais kukaini, ko Tu domā iesākt ar Abreni? Kam Tev vēl šo nelaimi vajag?
 • 15
 • 12
spļāviens sejā
s
nav patīkami lasīt, kad visādi kolaboranti un sveštautieši, kas taisījuši karjeru visnotaļ apšaubāmā veidā, pat apkaŗojot patiešām godīgus un patriotiskus LATVIEŠU vēsturniekus, bezmaz vai visas latviešu tautas vārdā atļaujas spriedelēt par latviešu tautai svarīgām lietām
melo Stranga
m
kā ebreju gejs un ziņotājs, bet tādi latviešu nacionālistus vienmēr centušies pasludināt par nepieskaitāmiem, tā ir pārbaudīta čekas metode: politiskā pscīchiatrija
 • 7
 • 4
nemelo
n
Redzu, ka vēsturei tuvu neesi stāvējis! Uzticamāka režīma kalpa par Varslavānu nebija, par godu V. jāsaka, ka cūķis pret studentiem nebija nekad. Ronim aizbrauca jumts oficiāli, tāda cilvēka vārdiem svara vairs nav. Bet Vilnis P. pārgrieza rīkli, jo mīlēja kādu I.Š un dabūja kurvīti. Nekādas čekas vai politikas.
 • 0
 • 6
precizējums
p
atvainojiet, atmiņa pievīla - V. Pāvulāns bija cienījams, nevis A. Varslavāns (Varslavāns kalpoja čekai.) Traģēdija notika 1994.g.pavasarī, nāk. dienā pēc LU Latvijas vēstures katedras vadītāja Aivara Strangas habilitēšanās, kuras laikā viņam pajautāja – vai taisnība, ka A.Stranga, kā KGB pulkveža dēls, ir denuncējis LPSR VDK kā buržuāzisko nacionālisti savu studiju biedreni Ilgu Gravu, tagad Kreitusi. Strangas kungs atbildēt atteicās. Ronis balsoja pret hab. vēst. doktora grāda piešķiršanu tādai amorālai personai. Vilnis Pāvulāns arī bija šīs A.Varslavāna vadītās LU Promociju un habilitācijas padomes loceklis, un otrā rītā viņš gribēja savu balsi atsaukt un nepakļāvās draudiem. Viņš bija burtiski sadurstīts savā darba kabinetā LU ar somu dunci, kuru viņš kā suvenīru bija atvedis no ārzemēm.
 • 9
 • 1
kolaisakai
k
Jūs, kundze, jautājat: kuri ir bijuši cienījami vēsturnieki atsķirībā no strangas? Pirmkārt, A. Varslavāns, ar kuru stranga un feldmanis nelietīgi izrēkinājās, I. Ronis, ko vajāja čekisti vēl 90-jos un 2000-jos gados, Ē. Mugurēvičs... Bet par strangu labi pateikts komentārā šorīt 8.14.
 • 2
 • 1
ko lai saka
k
Tev prasīja tos ''patriotus'' nosaukt. Ka Strods vai Zunda ap čeku luncinājās, nav noslēpums, ko tev Stranga nodarījis, nezinu, laikam ekšos neko nejēdzi, BET - uzrādi tad tos īstos tēvijas ozolus, jociņ.
 • 3
 • 4
NOSAUKŠU
N
STRANGA VAR RUNĀT, KO VIEN GRIB, TĪRS VIŅŠ NENOMAZGĀSIES
 • 11
 • 1
ko lai saka
k
Neesi latviešu žurka parastā, kas saietos šņāc stūrī, NOSAUC VĀRDĀ!
 • 6
 • 6
Atis Priedītis
A
Brīvības sajūta ir vispirms katra cilvēka iekšējā brīvība. Kamēr mums ir bailes no bijušajiem komunistiem un VDK (tieši tāpēc jau gandrīz visi "stukači" klusē), kamēr mums ir bailes no cilvēka, kurš nelikumīgi savām interesēm ir pakļāvis visu Latviju (Lembergs) nekāda brīvība nav iespējama. Cilvēki, kuri baidās nekad nebūs brīvi.
Smējējs
S
Kas ir brīvība? Vai tā ir tad, kad var darīt visu, ko vien cilvēks iedomājas? Vai tomēr pastāv kādas dabiskas rīcības robežas, pirms sadursmes ar kurām prātam vajadzētu mūs brīdināt apstāties? Kāpēc kādam būtu jābaidās no Lemberga? Vai tāpēc, ka Lembergs varētu nesodīti kādu nogalināt? Bet valstij ir vienādi jāaizstāv visi tās pilsoņi. Saprotu, ka mēdz būt dažādas situācijas, bet kopumā sistēma darbojas un NEVIENS nevar droši paredzēt, ka iestājoties pret kārtību viņam konkrētajā reizē paveiksies izsprukt nesodītam. Vai ir vēl citi iemesli baidīties no Lemberga? Vai jābaidās tāpēc, ka Lembergs ir "lielkungs" un var sataisīt nepatikšanas dzīvē? Bet ne jau Lembergs pats savām rokām kādu nogalinātu vai pats personīgi nepatikšanas taisītu - tādu, kuri "baidās no Lemberga" ir krietni vairāk nekā tādu, kuriem Lembergs pats personīgi varētu kaitējumu nodarīt. Tātad, bailes rada Lemberga iespēja pavēlēt citiem cilvēkiem darīt ļaunus darbus. Bailes rada cilvēku gatavība kalpot ļaunām pavēlēm.
 • 2
 • 0
>15:03
&
Paldies, izlasīju. Ja tur bija kaut kas sacīts par "novičoku" , tad izdzēsa noteikti pēc autora iniciatīvas, jo viņš savā daiļrunībā bija nedaudz pārcenties, ko pats pēc tam arī saprata. Lai lietotu "novičoku" ir jābūt ĻOTI DAUDZ reizes svarīgākai personai, kuras novākšanai jāizskan arī pietiekami skaļi. (Ja es pat stāstu par Skripaļiem uzskatu par murgiem, tad šim jau nu neticēšu nekad.) Bet intervija principā laba. Es zinu.
 • 5
 • 3
Atis Priedītis
A
Tā bija intervija ar Alekseju Gigorjevu portāla Ir - "Kamēr esam dzīvi, tas nebeigsies nekad". 18. oktobris , 2019 13.16. Teikums par "novičoku" tika ļoti ātri izdzēsts.
 • 2
 • 1
>14:06
&
Bija intervija ar kādu augsta līmeņa bijušo "stukaču" ? Kur var izlasīt šo interviju? Lūdzu norādiet avotu!
 • 3
 • 0
Dostojevskis>Atis
D
Ati, ja kāds nevar savaldīties un kliedz tipa : "Jūs līdz pensijai nodzīvosiet!" , tad tā ir skaidra zīme, ka pārbijies ir pats kliedzējs. Protams, ja ap mazo "napoleonu" drūzmējas tādi, kuri paši sevi pārliecina par viņa varu... jā, tad var valdīt. Un bļaustīties.
 • 6
 • 0
Atis Priedītis
A
Bija intervija ar kādu augsta līmeņa bijušo "stukaču" un viņš atklāti pateica, kāpēc visi melo un neko nestāsta. Un šis teikums bija šāds - Visi baidās, ka no Krievijas atbrauks vīri ar "novičoku". Un šim cilvēkam ir ļoti liela daļa patiesības. Pēc tam gan šis teikums no intervijas tika izdzēsts. Un tas, ka ļoti daudzi joprojām baidas no Lemberga arī nav nekāds izdomājums. Ir taču termins - "un atkal sāks lidot Lemberga bites". Un paša Lemberga atklātie draudi deputātam Kaimiņam - "Ja Jūs līdz pensijai nodzīvosiet". Bet protams varam turpināt tēlot idiotus un izlikties, ka viss ir OK!
 • 10
 • 2
Dostojevskis>Atis
D
Ir pareizi, ka pieminēji jēdzienu "bailes"... bet es neesmu pārliecināts, ka Tu šo jēdzienu lietoji pareizā virzienā. Vai Tu patiešām pats tici tam, ka "stukači" klusē aiz bailēm no VDK? Nekā personīga, aicinu apdomāt šo labi. PS. Par "bailēm no Lemberga" nejautāšu... .
 • 5
 • 2
Dostojevskis
D
Literatūras vēsture un vēstures literatūra. Es gribētu labāk vēsturi ... vienu pašu.
Moskovskijs
M
Neko citu ebreji, latvieši, poļi Krievijas valdībā par Latviju, Poliju, vēl lielākā mērā par Ukrainu lemt nevarēja. Piektā kolonna visklasiskākā izpausmē.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Videozvani dzen pie plastiskā ķirurga(1)

Ilgstoši skatoties uz savu attēlu datora ekrānā, cilvēkos rodas vēlme uzlabot seju. Reizēm nenāk par ļaunu paskatīties uz sevi no malas. Taču ilgstoša skatīšanās acīmredzot nav īpaši vēlama. Vi...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata