Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +10 °C
Apmācies
Pirmdiena, 26. septembris
Kurts, Knuts, Gundars

Aicina iesniegt piedāvājumus metu konkursam par Latvijas ekspozīciju Venēcijas arhitektūras biennālē

Kultūras ministrija (KM) aicina līdz 6. septembrim iesniegt piedāvājumus metu konkursam par Latvijas ekspozīcijas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 18. starptautiskajā arhitektūras izstādē 2023. gadā.

Kā jau KM iepriekš informēja, 21. jūnijā tika izsludināts metu konkurss ar mērķi izvēlēties augstvērtīgāko Latvijas ekspozīcijas koncepciju Venēcijas biennāles 18. starptautiskajā arhitektūras izstādē, ekspozīcijas arhitektonisko risinājumu un īstenošanas piedāvājumu, kā arī kuratoru un projekta komandu, kas reprezentēs Latvijas laikmetīgo arhitektūru vai arhitektūras mantojumu Venēcijas arhitektūras biennālē. 

Metu konkursā ir aicināti piedalīties Latvijā vai ārvalstīs praktizējoši arhitekti, dizaineri, mākslinieki, radošas starpdisciplināras komandas, kas ir juridiskas vai fiziskas personas vai personu apvienības. 

Venēcijas biennāles kuratore un mākslinieciskā direktore ir Leslija Loko (Lesly Lokko) − arhitektūras doktore, mācībspēks un vairāku grāmatu autore. Leslijas Loko noteiktā nākamās biennāles tēma ir Nākotnes laboratorija (The Laboratory of the Future). Savā vēstījumā viņa uzsver: "Eiropā mēs runājam par minoritātēm un daudzveidību, bet patiesībā Rietumu minoritātes ir globālais vairākums, un daudzveidība ir mūsu norma. Uz planētas ir viena ģeogrāfiska vieta, kur visi šie vienlīdzības, rases, cerību un baiļu jautājumi saplūst un apvienojas. Āfrika. Antropoloģiskā līmenī mēs visi esam afrikāņi. Un tas, kas notiek Āfrikā, notiek ar mums visiem."

Kuratore atzīst, ka pati Venēcijas biennāle ir arī sava veida nākotnes laboratorija: "Mūsu izstādi mēs iztēlojamies kā sava veida darbnīcu, laboratoriju, kurā arhitekti un dažādu radošo disciplīnu praktiķi rāda mūsdienu prakses piemērus, kas iezīmē ceļu, kuru gan dalībnieki, gan apmeklētāji var izstaigāt, iztēlojoties nākotni."

Metu konkursā par Latvijas ekspozīcijas koncepciju un īstenošanu tiks noteikti trīs vietu ieguvēji, no kuriem augstākās vietas ieguvējs tiks uzaicināts uz sarunu procedūru, lai noslēgtu iepirkuma līgumu. Latvijas ekspozīciju ir paredzēts īstenot Venēcijā vēsturiskajās Arsenāla telpās. 

Šogad konkursā paredzēts godalgu fonds 4000 eiro (bez PVN), kur metu konkursa 1. vietas ieguvējs saņems 2000 eiro (bez PVN), savukārt 2. vietas un 3. vietas ieguvēji katrs saņems – 1000 eiro (bez PVN). 

Ar konkursa nolikumu par Latvijas ekspozīcijas īstenošanu Venēcijas arhitektūras biennālē var iepazīties KM tīmekļvietnē. Konkursa dokumentācija pilnā apjomā pieejama elektronisko iepirkumu sistēmas portālā. Konkursa pretendenti savus piedāvājumus aicināti iesniegt klātienē KM vai nosūtot pa pastu.
Iesniegtos pieteikumus vērtēs konkursa žūrijas komisija šādā sastāvā:

  • Niklāvs Paegle – žūrijas komisijas priekšsēdētājs, arhitekts, arhitektūras studijas ĒTER līdzdibinātājs, ekspozīcijas Baltijas paviljons līdzkurators un projekta īstenotājs Venēcijas biennāles 15. starptautiskajā arhitektūras izstādē;
  • Linda Leitāne − žūrijas komisijas priekšsēdētāja vietniece, arhitekte, Latvijas Arhitektu savienības valdes priekšsēdētāja, Latvijas ekspozīcijas īstenotāja Venēcijas biennāles 14.starptautiskajā arhitektūras izstādē; 
  • Elīna Lībiete, arhitekte (arhitektu birojs NRJA), Latvijas ekspozīcijas līdzkuratore un projekta īstenotāja Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē; 
  • Jānis Lejnieks, arhitekts, žurnāla Latvijas Architektūra galvenais redaktors;
  •  Ingūna Elere, dizainere, SIA H2E valdes priekšsēdētāja un vadošā dizainere, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore. 

Venēcijas arhitektūras biennāle ir viena no nozīmīgākajām arhitektūras izstādēm Eiropā un pasaulē, un tā tiek rīkota reizi divos gados.

Venēcijas biennāles 18. starptautiskā arhitektūras izstāde norisināsies no 2023. gada 20. maija līdz 2023. gada 26. novembrim. Latvija ar nacionālo paviljonu nākamgad jau desmito reizi būs pārstāvēta Venēcijas arhitektūras biennālē, un šajā starptautiskajā forumā tā piedalās kopš 2002. gada. 

Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē 2021. gadā Latvijas paviljonu Tas nav domāts Tev! Tas ir domāts ēkai īstenoja arhitektu biroja NRJA (No Rules Just Architecture) radošā komanda. Pērn Latvijas ekspozīciju apskatīja ap 300 tūkstoši apmeklētāju. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja