Vien 28 gadus vecais Parīzes čellists Edgars Moro (Moreau) uz lielās skatuves debitēja 11 gadu vecumā, spēlējot solo Antonīna Dvoržāka Čellkoncertā; šādas grūtības pakāpes skaņdarbs visbiežāk atrodas jau pieredzējušu profesionāļu repertuārā.
Kopš šīs debijas talantīgais un harismātiskais mūziķis kļuvis par vienu no savas paaudzes spilgtākajiem čellistiem, kurš koncertējis lielākajās pasaules koncertzālēs, agrā vecumā plūcis laurus ietekmīgajos Rostropoviča un Čaikovska konkursos, kā arī muzicējis ar tādiem mūzikas gigantiem kā Jojo Ma, Emanuels Paī, Marta Argeriča, Andrāšs Šifs un daudzi citi. Sastrādājies ar pasaulē atzītiem orķestriem, tai skaitā Londonas Simfonisko orķestri, Romas Svētās Cecīlijas akadēmijas orķestri, Mālera kamerorķestri, Tokijas Metropoles orķestri.
Kopā ar LNSO Moro piedāvās īstu postmodernās mūzikas pērli – franču meistara Anrī Ditijē (Dutilleux) ap 1970. gadu komponēto čellkoncertu Tout un monde lointain..., kas iecerē balstīts Šarla Bodlēra slavenajā dzejas krājumā Ļaunuma puķes. Šis darbs ir viens no spožākajiem 20. gadsimtā radītajiem čellkoncertiem.
Koncerta ievadā varēs dzirdēt Artura Maskata skaisto Cantus diatonicus, kurš piedzīvos simboliskas apaļās dzimšanas dienas svinības – tieši pirms 30 gadiem Imanta Rešņa vadībā LNSO pirmatskaņoja šo opusu kā tolaik vēl studenta diplomdarbu.
Koncerta otrajā daļā skanēs Sergeja Rahmaņinova Trešā simfonija, kas tapusi komponista trimdas gados ASV un Šveicē un kas vietumis ir tuva radiniece populārajām Simfoniskajām dejām. Vēlīnais Rahmaņinovs uzrunā orķestrāli izteiksmīgi un emocionāli spēcīgi.
Pie diriģenta pults varēs redzēt Stavangeras simfoniskā orķestra galveno diriģentu un LNSO kādreizējo māksliniecisko vadītāju Andri Pogu, kurš patlaban turpina sadarbību ar LNSO kā mākslinieciskais padomnieks. Iepriekšējās sezonās Andris Poga uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem, un šajā sezonā diriģents pirmo reizi ticies ar Brēmenes Vācu kamerfilharmonijas orķestri, Gulbenkian orķestri Lisabonā, Bergenas filharmoniju un citiem orķestriem kā Vācijā, tā Skandināvijas valstīs.
Koncertu atbalsta Francijas institūts Latvijā.
No 1. aprīļa Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertus var apmeklēt bez COVID-19 sertifikāta; medicīnisko masku vai FFP2 respiratoru lietošana ir rekomendējama, bet ne obligāta.
Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv.