"Esmu jau gadiem domājusi, ka mums Krimuldas muižā jāskan mūzikai. Izšķiroša bija satikšanās ar komponistu Jāni Lūsēnu. Sarunājāmies par dzīvi, un viņš arī palīdzēja pērn izveidot pirmos trīs koncertus. Tie notika iekštelpās, jo bija jau rudens," stāsta muižas pārvaldniece Dace Vanaga-Mikane. "Sadarbība turpinās. Vieta ir ļoti skaista. Visi, kas atbrauc, sajūsminās par dabasskatu un sajūtām. Gribējās šo vietu parādīt pilnībā. Arī mākslinieki, kuri atbrauca ziemā, teica, ka gribētu te spēlēt vasarā, un cilvēki arvien vairāk vēlas koncertus sirsnīgā, intīmā noskaņā. Agrāk muižās dzīvoja inteliģence, kas organizēja arī koncertus. Mūsu muižas pēdējie īpašnieki bija grāfa fon Līvena dzimta. Viņi draudzējās ar Kropotkinu ģimeni, kura dzīvoja Gaujas otrā krastā. Kādā vēsturiskā attēlā abas ģimenes redzamas kopā, vakarējot Siguldas pils terasē. Šādi vakari bijuši visās muižās. Visas princeses prata spēlēt kādu mūzikas instrumentu," stāsta muižas saimniece.
Vasaras koncertus Krimuldas muižā 28. jūnijā sāks ģitārists Mārcis Auziņš ar dažnedažādām ģitārām. 24. jūlijā terasē muzicēs komponists Jānis Lūsēns un flautiste Evija Mundeciema, 28. augustā ciklu noslēgs koklētāja Laima Jansone. Pirms un pēc koncerta būs iespēja iegādāties vietējās kafejnīcas Milly pagatavotās uzkodas un nobaudīt vīna darītavas Cremon vīnus. Biļešu rezervēšana pa tālruni 29111619.
Mazajā Mežotnes pilī, kur vasaras koncerti ir jau gadiem iekopta tradīcija, solokoncertu 3. jūlija vakarā sniegs pianists Georgijs Osokins, piedāvājot klausītājiem sava iemīļotākā komponista Friderika Šopēna skaņdarbus – polonēzes, mazurkas, etīdes un fantāzijas. Biļetes – Biļešu paradīzē.
Ar koncertu Muzikālais soiree Maras muižā 4. jūlijā sāksies kultūrvēsturiski izzinošs pasākumu cikls Markabe, Maras un Kabiles muižā iedzīvinot senās mājas un salonmuzicēšanas tradīcijas. Pirmais pasākums notiks Maras muižā (Turlavas pagastā Kuldīgas novadā) 4. jūlija vakarā ar vijolnieces Annijas Endijas Kolertas un ģitārista Mika Akota piedalīšanos. Pirms un pēc viņu priekšnesuma būs iespēja aplūkot nesen restaurēto Maras muižu, kuras kungu māja celta 1750. gadā kā tipiska baroka ēka, bet ir arī senie XVI gadsimta Livonijas laika pamati ar velvju pagrabiem. Pieteikšanās pa tālruni 26376974. Digitālā ekskursija – www.marasmanor.info.lv.