Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Inese Lūsiņa

Viss ir iespējams

Varbūt kovidkontrole beidzot pieliks punktu koncertu biļešu pārpircēju un tirgoņu nekaunīgajam, šķietami mūžīgajam biznesam?

Kad progress kļūst par dievu, cilvēks... Koncertzālē Latvija iekārtota telpa skaņai brīnišķīgā pasaulē(2)

Garāmgājēju skatam koncertzālē Latvija, Ventspilī, no 28. maija līdz 6. jūnijam pavērsies mākslinieces Annas Orniņas veidotā telpa skaņai brīnišķīgā pasaulē Kad progress kļūst par dievu, cilvēks mirst kā vergs. Tā iekārtota koncertzāles kafejnīcas zonā, un tajā trīs vakarus – 28., 29. un 30. maijā – gaidāmi muzikāli performatīvi notikumi. Tur notiekošo no droša attāluma – caur skatlogu – varēs vērot gan nosacītā klātienē, gan tiešsaistē koncertzāles Latvija Facebook un YouTube kontos.

Pārmaiņu un izaicinājumu priekšā. LNSO nākamajā sezonā – jaunas sejas

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris atkal ir pārmaiņu un jaunu pārbaudījumu priekšā. Tā darbs nākamsezon noritēs bez mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta, taču vienlaikus uzsākot sadarbību ar starptautiski atzīto igauņu diriģenti Kristīni Posku, kura piekritusi kļūt par LNSO galveno viesdiriģenti. Gadumijā orķestrim nāksies atstāt savu mājvietu – Lielo ģildi, kas tiks slēgta uz diviem gadiem, lai notiktu ilgi gaidītais kapitālais remonts.

Mūzika ir greizsirdīga(1)

Ar drebošu sirdi krietni pēc pusnakts pagājušajā sestdienas naktī pieslēdzos starptautiskajam Beļģijas karalienes Elizabetes konkursam Briselē. Ir beidzies šī prestižā konkursa pusfināls, starp kura 12 dalībniekiem bija arī mūsu jaunais pianists, viens no starptautiski atzītākajiem savas paaudzes mūziķiem Daumants Liepiņš. Viņš ir jau vairāku ļoti nozīmīgu konkursu laureāts. Vai būs veicies arī šajā, īpaši grūtajā konkursā, kurā savulaik spožas uzvaras (galveno balvu!) guvuši Latvijas vijolnieki Filips Hiršhorns un Baiba Skride, bet laureātu vidū ir vijolnieki Gidons Krēmers, Vineta Sareika un pianists Andrejs Osokins?

Pēc pastaigas gar jūru – mūzika ekrānā. Agnese Egliņa, Daniils Bulajevs Brīvdienu mūzikas koncertā

Vai atceraties, ar kādu nolūku 2017. gadā, kad vēl nebija nekāda kovida, Dzintaru mazajā koncertzālē tika izveidota koncertsērija Brīvdienu mūzika? Varu atgādināt: toreiz tika izdomāts ģimenisks, muzikāls svētdienas atpūtas komplekts tiem, kuriem visos gadalaikos tīk pabūt pie jūras, stundu garos koncertus dienas gaišajā laikā apvienojot ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā Maestro.

Maestro ar īpašu starojumu. LNSO sezonas noslēgumā atkal tiksies ar diriģentu Vladimiru Fedosejevu

Mums ir prieks kārtējo reizi sastapties ar leģendāro Krievijas maestro Vladimiru Fedosejevu, kuru ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) saista sirsnīga draudzība un kopīgi iegūta Lielā mūzikas balva, saka LNSO direktore Indra Lūkina. Atsaucoties orķestra ielūgumam, ievērojamais 88 gadus vecais maestro ir ieradies Rīgā, lai diriģētu LNSO sezonas noslēgumkoncertu.

Mans uzdevums ir padarīt to klausāmu. Intervija ar Sinfonietta Rīga galveno diriģentu Normundu Šnē

Tāpat kā pagājušajā pavasarī, arī šoreiz orķestris Sinfonietta Rīga savu sezonas noslēgumkoncertu var piedāvāt tikai attālināti. Tiešraidē no Lielās ģildes sestdien, 22. maijā, orķestris sava galvenā diriģenta Normunda Šnē vadībā noslēgs 15. jubilejas sezonu, atskaņojot Igora Stravinska koncertu Dambārtonas ozoli, vācu romantiķa Roberta Šūmaņa Otro simfoniju un kopā ar sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu pirmatskaņojot Jāņa Petraškeviča koncertu Echoing Distances perkusijām un 34 instrumentiem.

Izturību tiešām vajadzēs. Intervija ar diriģentu Ģintaru Rinkeviču

"Ja orķestris muzicē kopā ar diriģentu un solistu, mēs jūtam, ka spēlējam cilvēkiem, nevis tikai kamerām un mikrofoniem," saka diriģents Ģintars Rinkevičs pirms Liepājas simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerta, ko 14. maijā varēs vērot tiešsaistē.

Šahs operā, Karmena un Holandietis. Trīs operu iestudējumi LNOB programmā Atmiņas

Tiešsaistes programmā Atmiņas Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) sadarbībā ar Latvijas Televīzijas arhīvu piedāvā kritiķu un skatītāju augsti novērtētu klasisko un laikmetīgo operu ierakstus. Tie ļaus atsvaidzināt atmiņā spilgtus opernamā piedzīvotos notikumus vai atgūt tolaik, iespējams, nokavēto.

Deviņi stāsti džeza mūzikā un dzejā. Jersika Records izdod albumu 9

Izdevniecības Jersika Records paspārnē šonedēļ 14. maijā klajā nāk dzejas un improvizētās mūzikas projekta klausies albums 9. Digitālajā un vinila plates formātā izdotais albums ietver deviņus stāstus latviešu, krievu un angļu valodā, kurus lasa dzejniece Aleksandra Line, savukārt mūzikā ietērpuši pianists un komponists Edgars Cīrulis un dāņu kontrabasists un komponists Alberts Reinholds Ostegods.

Iemigt nedrīkst! Saruna ar diriģentu Jāni Liepiņu

No krīzes var mācīties neieslīgt komfortā, norāda diriģents Jānis Liepiņš (32) un stāsta par savu pandēmijas piebremzēto starptautiskās karjeras sākumu, Vācijas striktās kārtības realitāti un plānu B, par ko šobrīd domā daudzi mūziķi.