Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Inese Lūsiņa

Kalpot mūzikai, nevis pašiem sev

Atzīmējot orķestra 25 gadu un pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera 75 gadu jubileju, Dzintaru koncertzālē 10. un 11. septembrī norisināsies jau 18. starptautiskais Kremerata Baltica festivāls. Slavenais vijolnieks Gidons Krēmers, publikas iemīļotais pianists Georgijs Osokins un orķestris Kremerata Baltica diriģenta Fuada Ibrahimova vadībā, muzicējot kopā ar pianisti Agnesi Egliņu un sitaminstrumentālistu Andreju Puškarevu, atskaņos ārvalstu un Latvijas komponistu skaņdarbus.

Neapstājies likstu priekšā!(3)

Dziedātāja un komponiste Lolita Vambute par to, ko savulaik nozīmēja atteikšanās kļūt par čekas ziņotāju, nepadošanos grūtību priekšā un to, kā nepazaudēt sevi, arī pilnībā mainot dzīvi.

Mūzikas tetovējums manā sirdī

Ar īpašu mīlas dziesmu programmu, kura skanēs trīs dažādās valodās, VEF Kultūras pilī 16. septembrī atzīmēs maestro Raimonda Paula 85 gadu jubileju. Jubilāram šajā koncertprogrammā pievienosies trīs izcilas un maestro radošajā mūžā nozīmīgas mākslinieces – dziedošā aktrise Veronika Plotņikova, stilistiski vispusīgā Dināra Rudāne un Sofija Rubina, džeza balss no Igaunijas, kā arī kamerorķestris Kremerata Letonica un džezfanka grupas Very Cool People pūtēju grupa. Biļetes nopērkamas: www.aula.lv

Cits Orfejs. Dzīvā vēsture

Laika mašīnas maģija bez uzstājīgiem mūsdienīgas interpretācijas uzslāņojumiem Antonio Sartorio operas Orfejs iestudējumā

Mūžība smaržīgā laikrādī(1)

Komponists Krists Auznieks (29) par laiku starp galu un sākumu ASV un Latvijā, smaržīgiem pulksteņiem, operas dzimšanu, dzīvi bez telefonsakariem un sešas stundas gariem vīna vakariem zūmā.

Kamermūzika kā roka festivālā

Neskatoties uz to, ka pasaulē turpinās pandēmijas radītie ierobežojumi, arī šogad laikmetīgās kamermūzikas festivāls Sansusī, nu jau astotais, notiks klātienē. Tas norisināsies no 13. līdz 15. augustam Aknīstē un būs piejams arī tiešsaistē.

Aizkustinoši un pārpasaulīgi

Rīgas Domā diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā šodien, 10. augustā, izskanēs pirmā no divām orķestra Rīga šīsvasaras klasiskās mūzikas programmām Bahs, Brukners, Britens. Piedalīsies arī ērģelnieks Aigars Reinis un obojiste Elīna Kuduma. Otru vasaras klasikas koncertu Bahs, Dvoržāks, Debisī diriģēs orķestra mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns 24. augustā.

Viņi viens otru sauca tikai par brāli(1)

Katram simts, bet kopā divsimt! Tieši pirms 100 gadiem pasaulē nāca leģendārie koru diriģenti Imants (16.08.1921–24.11.2011) un Gido (17.08.1921–09.03.2017) Kokari – dvīņubrāļi, kuri katrs dzimis savā dienā, tāpēc augusts visā Latvijā un Gulbenes novadā tiks aizvadīts Kokaru zīmē.

Orfejs gan nopietni, gan ar smaidu

Vienīgajā izrādē Latvijas Nacionālajā operā izrādīs krāšņu 17. gadsimta operas uzvedumu – Antonio Sartorio operu Orfejs

Dvēsele, mamma un paraDIZZY

Turpinot svinēt gada jubileju, mūzikas un drāmas telpa OratoriO, kuras mājvieta ir Sporta 2 kvartālā, 8. augustā plkst. 19 ciklā Brīdis pēc vakariņām piedāvās koncertu Niekkalbīša dienasgrāmata, kurā uz vienas skatuves satiksies aktrise Rēzija Kalniņa, komponists un pianists Toms Juhņevičs un dziedātājs Juris Vizbulis.

Atvars Lakstīgala Jeruzalemē iestudējis operu Bohēma

Diriģents Atvars Lakstīgala kopā ar igauņu režisoru Nēmi Kuningu veidojis Džakomo Pučīni operas Bohēma jauniestudējumu un diriģējis abas jauniestudējuma izrādes Jeruzalemes Liriskās operas festivālā Izraēlā – Jeruzalemē 29. jūlijā un Ašdodā 1. augustā.

Vērienīgākā atkaltikšanās Tiguļkalnā

"Tik vērienīgs pasākums Tiguļkalnā līdz šim nav bijis. Man ir liels prieks un gandarījums, ka šogad 10. Tiguļkalna koncertā varēšu būt kopā ar tik izcilu mūziķu sastāvu un atskaņot savu monumentālāko darbu," saka komponists Raimonds Tiguls. Talsos jau desmito reizi norisināsies viņa rīkotais brīvdabas koncerts Tiguļkalns, kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem aicina kopā savus mūzikas izpildītājus, draugus un domubiedrus, radot īpašu vakaru ikvienam. Tiguļkalna koncertu tradīcijas 10. jubilejas koncerta centrālais notikums 7. augustā plkst. 20 būs komponista Raimonda Tigula oratorijas Jūras grāmata atskaņojums.

Gribas smieklus

Pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko (46) par lēcienu Loengrīna lomā tikai ar vienu mēģinājumu, pret nodošanos sapņiem un cerībām, par glābiņu smieklos un par to, kas dzīvē ir un kas nav svarīgs.