Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Trešdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Inese Lūsiņa

Vairāk nekā antīks. Antoņenko un Holberga atgriežas Mežotnes pilī

"Šis koncerts ir atmiņas par to, kas ir bijis no studiju laikiem līdz šodienai, savukārt Tosti neapoliešu dziesmas un Donaudi man ir kaut kas pilnīgi jauns, ko nekad vēl neesmu dziedājis," tenors Aleksandrs Antoņenko saka par koncertprogrammu Antique+, kuru viņš kopā ar pianisti, ilggadējo Latvijas Nacionālās operas solistu koncertmeistari Lailu Holbergu atskaņos 1. oktobra vakarā Mazajā Mežotnes pilī. Koncerts, kurš, starp citu, notiks tieši Starptautiskajā mūzikas dienā, būs pagaidām vienīgā iespēja dzirdēt starptautiski pieprasītā Latvijas tenora balsi dziedoņa dzimtenē.

Jautātāji un ceļinieki. Trīs jaunas sejas blakus meistariem 25. Starptautiskajā Garīgās mūzikas pirmatskaņojumu koncertā

Piecu komponistu jaundarbi, kas komponēti pēc Valsts akadēmiskā kora Latvija pasūtījuma, dienas gaismu ieraudzīs 25. Starptautiskā Garīgās mūzikas festivāla pirmatskaņojumu koncertā diriģenta VAK Latvija mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā vadībā Rīgas Domā 18. augustā plkst. 20. Līdzās meistaru Riharda Dubras un Jēkaba Jančevska jaundarbiem skanēs arī trīs jauno komponistu Raivja Misjuna, Laumas Kazakas un Jēkaba Bernāta darbi. Iepazīstinām ar viņiem.

4. Starptautiskais Operetes festivāls Ikšķilē, kas ļaus aizmirst par krīzi

Turpinot 4. Starptautisko Operetes festivālu Ikšķilē, ko svētdien iesāka Ogres novada un visas Latvijas jauno talantu koncerts, apmeklētājus gaida pasākums bērniem 3D muzikālie supervaroņi, jau tradicionālā Muzikālā saruna pie kafijas tases un krāšņs galā koncerts (piektdien, 12. augustā), pēc kura publika turpat Ikšķiles estrādē varēs izdejoties valšu vakarā.

Mērogs ir kosmisks. Saruna ar horeogrāfu Agri Daņiļeviču

Telpas mērogs ir kosmisks – saka Agris Daņiļevičs, koncertuzveduma Dziesma dejo. Deja skan mākslinieciskais vadītājs, kura pārziņā ir vairāk nekā 5000 dejotāju piedalīšanās koru un deju kolektīvu vienotajā notikumā. Tajā visi gan dejos, gan dziedās.