Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vardarbība

Ne mazāk sāpīga vardarbība

Vardarbībai ir dažādi veidi – tā ir gan emocionāla, gan fiziska, un tā ir smaga trauma, kas iespaido visus līdzcilvēkus. Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas sēdē deputāti uzklausīja Rīgas sociālā dienesta vadītājas Gunas Eglītes stāstīto par vardarbīga apdraudējuma notikumu uzskaiti un problēmām Rīgā. Sākts arī pētījums par vardarbībā cietušu sieviešu problemātiku. Tātad mēģināts apkopot datus, cik daudz par šādiem faktiem ir ziņots policijai, kas ir cietušie, kāpēc tas notiek un kādi ir paredzamie risinājumi šādu gadījumu novēršanai.

Pusgada laikā Rīgā saņemti 498 ziņojumi par vardarbību

Sešu mēnešu laikā kopš pagājušā gada augusta Rīgā saņemti 498 policijas ziņojumi par vardarbību, liecina Rīgas Sociālā dienesta informācija, kuru šodien uzklausīja Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputāti.

VBTAI: Kopiena Bruknas muižā smagos apstākļos nodarbinājusi bērnus

Veicot pārbaudi biedrībā Kalna svētību kopiena, kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) kopā ar Tiesībsarga pārstāvi konstatējuši, ka bērni tikuši nodarbināti lauku darbos no 10 līdz 12 stundām dienā, bez iespējas saņemt medicīnisko palīdzību un pārkāpumu gadījumā, tiekot sodīti ar pārtikas devu ierobežošanu, informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

Baltkrievijā atrasts miris režīmam nepakļāvīgs vēlēšanu komisijas priekšsēdis

Baltkrievijā atrasts miris Grodņas apgabala muzeja direktors Konstantīns Šišmakovs, kurš, būdams iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs 9.augustā notikušajās prezidenta vēlēšanās, atteicies parakstīt protokolu ar viltotiem balsu skaitīšanas rezultātiem par labu līdzšinējam valsts galvam Aleksandram Lukašenko.

Valsts policija kampaņā māca savlaicīgi atpazīt iespējamo varmāku

Vardarbība ģimenē Latvijā ir viens no biežākajiem vardarbības veidiem, tomēr oficiāli par to tiek ziņots visretāk. Pērn valstī reģistrēti vairāk nekā astoņi tūkstoši konfliktu, savukārt šogad līdz 28. februārim – jau vairāk nekā 1,2 tūkstoši, liecina Valsts policijas dati. Lai veicinātu bīstamu attiecību savlaicīgu atpazīšanu, tiek uzsākta informatīva akcija jauniešu izglītošanai un līdzcilvēku iesaistei #NoņemRozāBrilles, informē Valsts policijas pārstāve Elīna Sprudzāne.

Briti lems, kā cīnīties ar duršanas sērgu

Divu nepilngadīgu jauniešu noduršana Apvienotajā Karalistē no jauna ir uzšķīlusi diskusijas par uzbrukumiem cilvēkiem, kuros ir izmantoti naži un citi asi priekšmeti. Arvien biežāk par šādu noziegumu izdarītājiem un upuriem kļūst pusaudži, liecina statistika. Esošie un bijušie iekšlietu sistēmas darbinieki uzskata, ka nažu noziegumu pieaugums ir cieši saistīts ar policistu skaita dramatisko samazināšanu laikā, kad pie varas ir atradusies Konservatīvā partija. Premjerministre Terēza Meja, kura pirms kļūšanas par valdības vadītāju ieņēma iekšlietu ministres amatu, nepiekrīt šādam secinājumam.

Savas tiesības zina, pienākumus ignorē. Saruna par vardarbību jauniešu vidū

"Skolotājam ir arī jāpiedalās bērna personības veidošanā, nevar viņš mācīt tikai, piemēram, fiziku vai matemātiku. Un, ja kādai ģimenei neiet, mēs nevaram teikt, ka tā ir tikai viņu pašu problēma. Ir jāpiedalās, jāpalīdz," intervijā par agresijas gadījumiem jauniešu savstarpējās attiecībās un tās cēloņiem Romānam Meļņikam stāsta Rīgas 3. valsts ģimnāzijas direktors Andris Priekulis.

Brocēnos vairāki jaunieši piekauj vienaudzi

Aizvadītajās brīvdienās Brocēnos starp vairākiem jauniešiem izcēlies konflikts, kurā cietis jaunietis nogādāts medicīnas centra traumpunktā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide