Sestdiena, 27. jūlijs
Marta, Dita, Dite

MTB riteņbraukšana

Episkā dubļu sacīkstē Latvijas čempionātā MTB triumfē olimpietis Blūms

Ar Parīzes Olimpisko spēļu dalībnieka Mārtiņa Blūma divām uzvarām Ogrē aizvadīts “cb – xp” Latvijas un Lietuvas čempionāts kalnu riteņbraukšanā saīsinātajā, kā arī olimpiskajā krosā. Dāmu elitē pirmajā dienā triumfēja Evelīna Ermane-Marčenko, kamēr olimpiskajā krosā čempiones tronī atgriezās Katrīna Jaunslaviete-Kipure.

Pagājušajā nedēļas nogalē, 25. un 26.maijā, Alūksnes pusē, Opekalnā, norisinājās lielākā MTB maratona Vivus.lv 2. un 3. posms. Dubultuzvaras abas dienas jeb abos posmos svinēja alūksnieši Beāte Kovgere un Oskars Muižnieks. Veclaicenes daudzveidīgais reljefs ar elpu aizraujošajiem skatiem trasi padarīja vēl baudāmāku, un šī bija pilnīgi jauna trase, kura pirmo reizi notika pie Latvijas augstākās baznīcas – Opekalna baznīcas. Dalībnieku vidū bija arī viens no savulaik labākajiem Latvijas volejbolistiem Valts Mihelsons, kā arī titulētais spēka vīrs Dainis Zāģeris.

Gleznainajā Siguldā aizvadīts otrais LVM MTB un Gravel Veloseriāla posms

Svētdien Siguldā pauguriem bagātās trasēs aizvadīts Latvijas valsts mežu MTB un Gravel Veloseriāla otrais posms. Tāpat kā pirmajā posmā, arī Siguldā uzvaras Toyota Gravel distancē izcīnīja Alekss Krasts un Renāte Rodionova. Tikmēr Lielbāta MTB braucienā spraigā cīņā nepārspēti palika – Ģirts Cirvelis un Kate Ketrīna Skujiņa.

Blūms Rumānijā izcīna augsto 6. vietu Eiropas čempionātā XCC krosā

Ļoti atzīstamu panākumu ceturtdienas pievakarē paveicis Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms, kurš Rumānijā ļoti lietainos laika apstākļos izcīnīja sesto vietu Eiropas čempionātā MTB saīsinātajā (XCC) krosā. Junioru konkurencē Kristeram Celitānam 34. pozīcija, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Izcilos laika apstākļos sākusies jaunā LVM MTB un Gravel Veloseriāla sezona

Svētdien ar Latvijas riteņbraukšanas klasiku Cēsis – Valmiera startējusi jaunā Latvijas valsts mežu (LVM) MTB un Gravel Veloseriāla sezona. Lieliski sagatavotā trasē Toyota Gravel braucienā uzvaras laurus plūca Alekss Krasts un Renāte Rodionova. Lielbāta MTB distancē tikmēr nepārspēti palika Ģirts Cirvelis un Kate Skujiņa.

Svētdien, 21. aprīlī, ar aptuveni 750 dalībnieku rekordu visās distancēs Ķegumā, atpūtas un sporta centrā Zelta zirgs sākās lielākā kalnu divriteņu (MTB) Vivus MTB maratona sezona.

Blūms Pasaules kausa sezonu XCO krosā iesāk ar 26. vietu

Svētdienas vakarā pēc Latvijas laikā Brazīlijas pilsētā Mairiporā aizvadīts UCI Pasaules kausa pirmais posms MTB XCO krosā. Tajā uzvarēja ASV čempions Kristofers Blevins, bet Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms 106 sportistu konkurencē finišēja 26. vietā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.