Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Farmācija

Cilvēki vienmēr nāks uz aptieku pēc padoma, atbalsta un arī mierinājuma

Vizītkartē Irinai Korčaginai līdzās visaugstākajiem profesionālajiem standartiem un teicamai farmaceitiskajai aprūpei noteikti minams viņas pozitīvisms, spēja saliedēt kolektīvu un iedvesmot kolēģus izaugsmei. Farmācijā viņa ir jau divdesmit četrus gadus un pusi no šī laika – kā aptiekas vadītāja. Pašlaik viņa vada lielu, mūsdienīgu Mēness aptieku tirdzniecības centrā Sāga, Rīgā.

Zāļu apgāde Latvijā ir apdraudēta, ja tiks īstenots Veselības ministrijas informatīvais ziņojums par zāļu finansiālo pieejamību

Latvijas nacionālās zāļu apgādes asociācija (turpmāk- LNZAA) ir iepazinusies ar Veselības ministrijas izstrādāto Informatīvo ziņojumu par zāļu finansiālo pieejamību (23-TA-3101). LNZAA noraida minēto ziņojumu, jo uzskata to par kaitniecisku tautsaimniecībai un sabiedrības drošībai, jo tas grauj gadiem veidoto zāļu apgādes sistēmu kopumā, informē asociācijas valdes loceklis Jānis Lībķens.

Latvijas nākotnes veiksmes stāsta atslēga – motivēti un aizrautīgi skolotāji

Jūlijā lielākā daļa Latvijas augstskolu un koledžu gaida studētgribētāju pieteikumus. Diemžēl katru gadu šajā laikā ķīmijas un farmācijas nozares uzņēmumi ir spiesti runāt par vienu un to pašu problēmu – interese par studijām dabas zinātņu un tehnoloģiju jomā ir nepietiekama. Tas nozīmē, ka pavisam drīz mums virknē nozaru trūks speciālistu, kas varētu veidot Latvijas nākotnes veiksmes stāstu. Ko darīt? Pirmais – ir jāmaina priekšstats, kā jaunieši raugās uz ķīmijas un farmācijas nozari un karjeras perspektīvām tajā.

Gada farmaceite 2022 ceļā uz Dziesmu un deju svētkiem

Ieva Virza par farmaceita profesiju stāsta ar tādu aizrautību, ka rodas pārliecība – būt farmaceitam – tas ir ļoti īpaši! Bet ne mazāk aizraujošs ir Ievas Virzas stāsts par dejošanu, jo, protams, arī dejo viņa no sirds. Turklāt dejo visa viņas ģimene – vīrs un trīs bērni – visi būs arī XXVII Dziesmu un XVII Deju svētku dalībnieki.

Valdis Dombrovskis: farmācijas nozare ir svarīga ekonomikas izaugsmei

Farmācijas un veselības aprūpes nozarei Latvijā ir augsta pievienotā vērtība, kas veidojas no zināšanām, konferencē par veselības aprūpes un farmācijas nozīmi valsts ekonomikā Veselība. Drošība. Farmācija uzsvēra Eiropas Komisijas izpildviceprezidents, tirdzniecības komisārs Valdis Dombrovskis.

Par SIFFA direktori kļuvusi Marāne

No šodienas Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) direktores pienākumus pildīs Vladislava Marāne, informē SIFFA valdes priekšsēdētāja Liene Siliņa.

Pārrobežu operācijās ķer blēžus, kas tirgo viltotas zāles

Internetā dažādās šaubīgās un arī visnotaļ vizuāli solīdās vietnēs var nopirkt ne tikai uztura piedevas, bet arī spēcīgas iedarbības zāles. Taču tās var apdraudēt dzīvību, jo dažreiz nemaz nesatur īsto, nepieciešamo vielu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide