Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Otrdiena, 25. janvāris
Sigurds, Zigurds, Sigvards

Darba tirgus

Jauna veida attiecības

Eiropas Savienībā (ES) dažādās nozarēs arvien vairāk izplatās t. s. platformu darbs, kad darba devējs izveido uz IT risinājumiem balstītu platformu jeb portālu, kurā tiek publicēti veicamie uzdevumi, savukārt darba meklētāji jeb pakalpojuma sniedzēji, kas arī ir reģistrējušies šajā platformā, atsaucas šim aicinājumam un paveic darbu attālinātā režīmā.

Daniela Saskinda grāmata Pasaule bez darba rosina ielūkoties darba tirgus nākotnē

Apgāds Jānis Roze izdevis britu ekonomista un nodarbinātības politikas eksperta Daniela Saskinda grāmatu Pasaule bez darba, kas rosina ielūkoties darba tirgus nākotnē. Kas mūs sagaida, kad tehnoloģiju straujās attīstības laikmetā cilvēku darbaspēks kļuvis aizstājams? Vai pret to ir iespējams cīnīties un kā? Vai varbūt tomēr pielāgoties?

Aptauja: 43% darba ņēmēju iespēju atrast darbu vērtē kā sarežģītu

Kopumā 43% darba ņēmēju Latvijā uzskata, ka jauniešiem ir grūti atrast darbu, jo nav pietiekami daudz viņiem atbilstošu darba piedāvājumu, secināts mobilo sakaru operatora SIA Bite Latvija un personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia veiktajā darba devēju un darba ņēmēju aptaujā par jauno profesionāļu iekļaušanu darba tirgū.

Daudzas sejas un visas – svarīgas

Atzinība, ko darba ņēmējs saņem no darba devēja, var izpausties gan naudā un citos praktiskos labumos, gan tādās nemateriālās lietās kā atbildības uzticēšana, uzklausīšana vai elementārs "paldies" par paveikto. Pat ja strādājam, lai pelnītu, nošķirt, kuras no šīm atzinības izpausmēm mūsu kā darbinieku labsajūtai ir svarīgākas, laikam jau būs pagrūti. Turklāt pandēmijas laiks un ar to saistītā pārkārtošanās uz attālinātu darbu ir ieviesusi jaunus aspektus arī tajā, kas liek darbiniekiem justies novērtētiem un kā darba devēji šo atzinību var izrādīt.

Ļaus strādāt arī bez statusa

Patvēruma meklētājiem Latvijā ļaus strādāt trīs mēnešus pēc pieteikuma iesniegšanas, iepriekš to nevarēja ātrāk par sešiem mēnešiem. Saeimas galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Imigrācijas likumā paredz, ka ārzemniekam, kurš Latvijā iesniedzis iesniegumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu, būs jānodrošina tiesības uz nodarbinātību, ja lēmums par statusa piešķiršanu arī nebūs pieņemts triju mēnešu laikā.

Novērtē stabilitāti

Darba ņēmēji Latvijā arī pandēmijas apstākļos lojalitāti pret saviem darba devējiem kopumā saglabājuši iepriekšējā gada līmenī, rāda pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar regulāri veiktais pievilcīgāko darba devēju tēla pētījums Baltijā. Līdzīgi kā pērn, arī šogad vairums (66%) strādājošo nākamo 12 mēnešu laikā neapsver iespēju mainīt savu pašreizējo darba devēju. Atvērti jauniem profesionālajiem izaicinājumiem ir 24% strādājošo, lai gan jaunām vakancēm pieteikušies tikai 7% strādājošo un 17% studentu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide