Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +8 °C
Apmācies
Trešdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Būvniecība

Būvēs mazāk un dārgāk

Būvnieki sen nav bijuši tik nestabilā situācijā kā pašlaik, Dienai atzīst pilnsabiedrības Bererix (Rail Baltica Centrālā mezgla būvnieks) izpilddirektors Guntis Āboltiņš-Āboliņš. Nestabilitāti rada strauji pieaugušās būvniecības izmaksas, kur lauvas tiesu veido būvmateriālu cenu kāpums.

Eksperts: Būvlaukumos nodarbināto vecumam būtu jāpieaug līdz 55-60 gadiem

Doties uz darbu un zināt, ka vakarā pārnāksi mājās, – tas, kas vairumam cilvēku šķiet pašsaprotami, dažās profesijās var izrādīties aspekts, par kuru īpaši jādomā. Tādas ir, piemēram, ar būvniecības nozari saistītās profesijas: būvlaukums ir paaugstināta riska zona, kur viegli var gūt dažādas traumas. Vadošais nekustamo īpašumu attīstītājs “Bonava Latvija” aktualizējis darba drošības jautājumus un to, kā gadu laikā ir mainījušies ar būvniecības darbiem saistītie riski.

Vieni paši krīzi nepārvarēs

Pēkšņā apstākļu pasliktināšanās prasa nestandarta un ļoti ātrus valstiskus risinājumus, ja negribam riskēt ar bankrotu vilni būvniecībā, bezdarba pieaugumu un nozīmīgu objektu apturēšanu, uzsver uzņēmēji.

Mājasdarbi būvniecībā

Būvniecības nozare varētu pietuvoties bīstamai pārkaršanai šā gada beigās un nākamajā gadā, taču, ja valdība izdarīs savus mājasdarbus, nebūs jāķeras pie tik radikāliem risinājumiem kā lielo publisko būvobjektu iesaldēšana vai atlikšana. Tāds ir Dienas aptaujāto ekspertu viedoklis par Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājas Innas Šteinbukas teikto, ka būvniecības nozare ir kļuvusi par inflācijas perēkli un, iespējams, būtu jādomā par kādu lielo būvdarbu apturēšanu vai atlikšanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide