Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +23 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 25. jūlijs
Jēkabs, Žaklīna

Aptiekas

Nozare nevienojas ar ministriju par zāļu cenu reformas apturēšanu: aptieku skaits un zāļu pieejamība Latvijā samazināsies

Veselības ministrija (VM) noraidījusi farmācijas nozares sabiedrisko organizāciju piedāvāto vienošanos par plānotās zāļu cenu reformas apturēšanu un turpmāku izstrādi kopā ar nozari, kā ietvaros tiktu novērsti zāļu pieejamības riski pacientiem. Tā vietā ministrija turpina virzīt reformu, kas paredz aptieku skaita un zāļu pieejamības samazināšanos iedzīvotājiem, informē Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija.

Kā veiksmīgi tikt galā ar nelielām traumām

Daudz nepatīkamu pārsteigumu var sagādāt sīkas traumas – tulznas, sasitumi, kukaiņu kodumi! Mēness aptiekas farmaceite Ieva Virza atgādina, ka vasarā vajadzētu būt gataviem jebkurai no tām un zināt, kā traumas pareizi kopt, lai iespējami ātri sadzītu.

Zāļu apgāde Latvijā ir apdraudēta, ja tiks īstenots Veselības ministrijas informatīvais ziņojums par zāļu finansiālo pieejamību

Latvijas nacionālās zāļu apgādes asociācija (turpmāk- LNZAA) ir iepazinusies ar Veselības ministrijas izstrādāto Informatīvo ziņojumu par zāļu finansiālo pieejamību (23-TA-3101). LNZAA noraida minēto ziņojumu, jo uzskata to par kaitniecisku tautsaimniecībai un sabiedrības drošībai, jo tas grauj gadiem veidoto zāļu apgādes sistēmu kopumā, informē asociācijas valdes loceklis Jānis Lībķens.

VM jaunā ideja par zāļu finansiālo pieejamību var nest 150 aptieku bankrotu reģionos

Veselības ministrijas jaunajā ziņojumā par zāļu finansiālo pieejamību paustās idejas panāks vismaz 150 reģionālo aptieku bankrotu tuvākajā laikā, pēc iepazīšanās ar Veselības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par zāļu finansiālo pieejamību lēš Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācija (LFAA).

Vācijā protestu dēļ slēgtas daudzas aptiekas

Turpinoties protestiem pret valdības veselības politiku un reģionālo aptieku slēgšanu, daudzas aptiekas Vācijas austrumos trešdien ir slēgtas, vēsta vācu mediji.

Mēness aptieka saņem starptautiski atzītu klientam draudzīgā uzņēmuma novērtējumu

Mēness aptieka ir klientam draudzīgs uzņēmums un saņem ICERTIAS apliecinājumu klientu drauga statusam. Augstie novērtējuma rādītāji ir sasniegti, izmantojot starptautiski atzītu metodoloģiju. Šāds statuss veselības aprūpes jomā Latvijā iegūts pirmo reizi. To atzīmējot, Mēness aptieka aizsāk jaunu tradīciju farmaceitiskajā aprūpē un šā gada martā organizēs Farmaceitiskās kompetences dienas Latvijā.

Veselības ceļā – kopā ar savējiem

Jau gandrīz četrus gadu desmitus farmaceita asistente Līga Kellija strādā aptiekā, un gandrīz visu laiku – Praulienā, Mēness aptiekā ar poētisku nosaukumu – Saules lāse. Tā šajā Madonas novada pagastā ir arī vienīgā vieta, kur iedzīvotāji ik dienu var sastapt mediķi, tādēļ savējiem Līgas padoms un atbalsts veselības uzturēšanā ir zelta vērts.

Tamro Latvija īpašnieks pabeidz lielāko iegādes darījumu uzņēmuma vēsturē

Tamro Latvija īpašnieks PHOENIX Group ir iegādājies farmācijas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmuma McKesson Europe daļas, tādējādi nodrošinot sev Eiropā lielākā farmācijas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmuma pozīciju. Darījums tika noslēgts 2022. gada 31. oktobrī pēc atļaujas saņemšanas no iesaistīto valstu konkurences uzraudzības iestādēm.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide