Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Altum

Altum peļņa pērn sasniegusi 17,81 miljonu eiro

AS Attīstības finanšu institūcija Altum (Altum) auditētā peļņa pagājušajā gadā bija 17,81 miljons eiro, kas ir par 55,1% vairāk nekā 2022.gadā, teikts institūcijas paziņojumā biržai Nasdaq Riga.

Prognozējams risinājums neprognozējamām situācijām

Reālas lauksaimnieka situācijas – saimniecība vēlas augt, piemēram, līdzās pamata nodarbei attīstīt bioloģiskās lauksaimniecības virzienu. Taču bankas aizdevuma saņemšanai nodrošinājums ir izsmelts un līdzekļus attīstībai aizņemties nav iespējams, vienlaikus bez papildu resursiem izaugsme nav iespējama. Otra – pēc slikta ražas gada neizdodas stabilizēt saimniecības finanšu plūsmu, un arī aizņemšanās limits ir izsmelts. Tomēr bez papildu resursiem var nākties zaudēt zemi, kas ir pamats visai saimniecības darbībai. Tās ir divas tipiskas situācijas, abas no pretējiem lauksaimnieka iespējamo situāciju spektra poliem.

Drošības spilvens biznesam

Viens no nozīmīgākajiem atbalsta instrumentiem uzņēmējiem Covid-19 izraisītās krīzes laikā ir valsts aizdevumi par ļoti pievilcīgām procentu likmēm, ko izsniedz attīstības finanšu institūcija Altum. Uzņēmējiem ir pieejami divu veidu finanšu instrumenti – aizdevums apgrozāmajiem līdzekļiem, kas ir noderīgs tiem uzņēmumiem, kuriem strauji krities apgrozījums un apsīkusi naudas plūsma, kā arī kredīta brīvdienu garantijas. Jāuzsver, ka Altum aizdevumu var saņemt tikai tie uzņēmumi, kuriem ir apliecinājums no komercbankām, ka tās šiem uzņēmumiem aizdevumu neizsniedz.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide