Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +13 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 5. jūnijs
Margots, Igors, Ingvars

Ražošana

Rāvis: Tā kā cilvēki no Latvijas aizbrauc, citiem jāatbrauc © DIENA(21)

"Ja mūsu valsts politika ir tāda, ka no Latvijas aizbraukuši un turpina braukt prom cilvēki lielā skaitā, tad citiem cilvēkiem aizbraukušo vietā jānāk. Uzņēmēji nevar iztikt bez darbinieku resursiem," intervijā Magdai Riekstiņai norāda būvuzņēmējs, Skonto Group līderis Guntis Rāvis.

Skonto Prefab iegādājas jaudīgu ražošanas iekārtu

Skonto Group uzņēmums Skonto Prefab ir iegādājies un savā ražotnē Rīgā uzstādījis šobrīd Baltijā modernāko un apjomīgāko iekārtu dzelzsbetona sienu ražošanai — Battery Mold, kas ir vertikālo vienslāņa dzelzsbetona sienu ražošanas kasetes. Iekārta palielinās optimālo ražošanas jaudu sienu cehā par 35 % un dos iespēju ražot vairāk nekā 10 000 kvadrātmetru dzelzsbetona sienu paneļu mēnesī, portālu Diena.lv informēja Skonto Group pārstāvji.

Mazajos brūžos saražo 26% no Latvijā darītā alus(1)

Šogad pirmajā ceturksnī mazajās alus darītavās saražoti 5,23 miljoni litru alus, kas ir 26% no valstī kopumā saražotā alus daudzuma, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Bez investīcijām tehnoloģijās uzņēmums pastāvēt nevar © DIENA(1)

"Ar stipri nolietotām ražošanas iekārtām uzņēmums nevar attaisnot investīcijas un līdz ar to nevar pastāvēt. Tāpēc jāriskē un jāinvestē. Tiesa, visgrūtāk ir saprast precīzi, tieši ko vajag, un uzminēt, kādās tehnoloģijās investēt, jo tās mainās strauji. Tāpat svarīgi zināt, kam produkts tiks tirgots. Mums paveicies, bet varēja būt arī citādi. Veiksmes formulas nav," uzskata Kuldīgas uzņēmuma SIA Stiga RM vadītājs Andris Ramoliņš.

LTRK eksporta balvas saņem CrossChem un Catch Box

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) trešdien, 29.martā, biedru sapulcē pasniedza eksporta balvas, kur Krišjāņa Valdemāra balvu Latvji, brauciet jūriņā! saņēma ķīmijas preču ražotājs CrossChem, bet Sprīdīša balvu ieguva bezvadu mikrofonu ražotājs Catch Box.

Kad iepakojuma ir par daudz? © DIENA(2)

Kuram gan nepatīk izsaiņot dāvanas? Gadās arī kādreiz vilties, ja izrādās, ka tieši izsaiņošanas prieks arī bijusi procesa kulminācija un pati dāvana nav nekas īpašs. Ja gandarītais dāvinātājs ir turpat blakus, tad laiks aktiermeistarībai, bet līdzīgās situācijās varam nonākt, arī iegādājoties kaut ko veikalā ikdienā.

Latvijai vajadzēs jaunus loģistikas centrus darbam ar Ķīnas kravām © DIENA(3)

Latvijai, kļūstot par jaunā Ķīnas un Eiropas projekta Zīda ceļš dalībnieci, aizvien aktuālāks kļūst jautājums par jauniem intermodāliem loģistikas centriem, kuros varētu pārkraut un arī komplektēt no Ķīnas nākušās kravas un tālāk tās nogādāt citās Eiropas valstīs. Pašlaik reālākie projekti ir Rail Baltica intermodālais loģistikas centrs Saulkalnē Salaspils novadā un Cargo centrs Jelgavā. Par pēdējo jau parakstīts nodomu protokols ar Ķīnas investoru, un centrs varētu sākt darboties 2020. gadā. Savukārt par Rail Baltica loģistikas centru vēl notiek sarunas ar potenciālajiem investoriem, tāpēc projekts varētu tikt īstenots un pabeigts tikai pēc 2020. gada.

Bucher Municipal Ventspilī atver divas jaunas montāžas līnijas

Komunālo automašīnu ražotāja Bucher Municipal Ventspils rūpnīcā atklātas divas jaunas montāžas līnijas. Turpmāk tieši Ventspilī taps jaunākās paaudzes divu un četru kubu ielu tīrāmās mašīnas, kas līdz šim tika ražotas Bucher Municipal Lielbritānijas un Šveices rūpnīcās, portālu Diena.lv informēja uzņēmuma pārstāvji.

Ar vietējo tirgu ir par maz(3)

Lai arī lielākajai daļai Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) pēc AS Kredītinformācijas birojs datiem ir pozitīvs kredītreitings, vairāk nekā ceturtajai daļai šo uzņēmumu finansiālā situācija esot slikta, ļaujot paredzēt, ka nākamo 12 mēnešu laikā šiem uzņēmumiem iespējamas grūtības norēķināties par saņemtajiem pakalpojumiem un precēm. Šis fakts liecina, ka statistikā fiksētais lēnais valsts ekonomikas pieaugums nav tikai sausi skaitļi vien, bet norāda uz sliktu ekonomisko konjunktūru, kura savukārt var atsaukties arī uz mājsaimniecību ienākumiem un maksātspēju.

Saista lielas cerības ar Ķīnas–Baltkrievijas industriālo parku(4)

Pēdējā laikā Latvijā bieži pieminēts topošā Ķīnas–Baltkrievijas industriālā parka (lasiet – īpašās ekonomiskās zonas) Lielais akmens vārds. Netālu no Latvijas esošais Lielais akmens, kas būs lielākais no Eiropā izveidotajiem Ķīnas industriālajiem parkiem, ir interesants mūsu valsts tranzīta biznesam, taču nav izslēgts, ka tā piedāvātās perspektīvas var ieinteresēt arī citu nozaru uzņēmumus.

KP atļauj LATRAPS un SIA Latvijas Piens apvienošanos

Konkurences padome (KP) pieņēmusi, kas ļauj Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrībai LATRAPS iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA Latvijas Piens. Izvērtējot apvienošanos, KP secina, ka darījuma rezultātā konkurencei netiks nodarīts kaitējums.****

Cik ienesīgs ir mazais bizness © DIENA(5)

Aicinām atsaukties mazā biznesa īpašniekus, kuri gatavi pastāstīt par saviem finanšu rādītājiem, apgrozījumu, peļņu, lai rastu atbildes uz mūs interesējošiem jautājumiem!

UralVagonZavod Latvijā grib ražot dzelzceļa vagonus(22)

Kaimiņvalsts korporācija UralVagonZavod (UVZ) caur savām struktūrām ir gatava atvērt dzelzceļa vagonu būves un remonta rūpnīcu Jelgavā, par publiski līdz šim neafišētu projektu sarunā ar DB otrdien stāsta VAS LDz prezidents Uģis Magonis. Viņaprāt, tas varētu būt pat reālāks par vagonu būves rūpnīcas izveides ieceri Daugavpilī, kur līdzdalīgs varētu būt arī LDz.

Turkebab pārsūdzēs PVD lēmumu par noteikto 250 latu sodu

Kebabu tirgotājs Turkebab Express pārsūdzēs Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) lēmumu noteikt 250 latu naudas sodu par pārkāpumiem izbraukuma tirdzniecībā Salacgrīvā šī gada 21.jūlijā, informēja Turkebab direktore Jeļena Uresina.