Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -2 °C
Sniega pārslas
Ceturtdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Ražošana

Riska kapitālisti BaltCap ieguldīs 560 000 latu SIA Amateks

Baltijā vadošais riska kapitāla investīciju uzņēmums BaltCap ir parakstījis investīciju līgumu 800 000 eiro jeb aptuveni 560 000 latu apmērā ar metāla detaļu un komplektējošo mezglu ražotāju Amateks, paredzot, ka tādējādi investīcijas tiks izmantotas ražošanas paplašināšanai un modernizācijai.

Rīgā uzsākta jauna sadzīves atkritumu šķirošanas centra būvniecība

SIA Vides pakalpojumu grupa, kas līdz šī gada jūlijam bija pazīstama kā Veolia vides serviss un kas ir otrs lielākais atkritumu savākšanas operators Rīgā, noslēgusi iepirkuma konkursu par būvdarbiem, iekārtu un aprīkojuma piegādi jaunajam dalīto atkritumu šķirošanas centram Rīgā, Spilves ielā.

Junghāns: Elektrības tirgus ļaus ietaupīt(2)

Ekonomikas ministrija plāno, ka no šī gada 1. novembra vēl ap 20 tūkstošiem elektroenerģijas patērētāju elektroenerģija būs jāsāk pirkt par tirgus cenu. Pārēja var būt patērētājiem izdevīga, jo pašlaik elektroenerģijas cena tirgū ir zemāka par regulēto cenu (tā šobrīd ir ap 3,5 sant./kWh, bet cena tirgū ir ap 3,2 sant./kWh). Tas nozīmē, ka tiem 20 tūkstošiem juridisko patērētāju, kuriem no šī gada 1. novembra būs jāsāk pirkt elektroenerģija par tirgus cenu, var būt iespēja samazināt elektroenerģijas rēķinu.

Interneta lielveikalā iepērk pārtiku par vairāk kā 1000 latiem(3)

Nesen e-lielveikals e-maxima.lv piedzīvojis jaunu rekordu – kāds pircējs internetā iegādājies pārtiku vairāk nekā 1000 latu vērtībā, ziņo vaikalu tīkla pārstāvji. Kāds cits veikala klients savukārt iegādājies pārtiku un mājai noderīgas preces 700 latu vērtībā.

Uzmanības lokā TV3 un LNT reklāmas «lauks»(1)

Šobrīd TV operatori, atbilstoši likumdošanai, nevar raidīt savas reklāmas virsū kanālu reklāmām, taču pāris nozares eksperti pieļauj, ka šāda veida atļaujas došana, iespējams, varētu būt kompromiss tam, ja sākot no nākamā gada par TV3 un LNT operatoriem būtu jāmaksā, raksta Dienas bizness.

Uzņēmēji: Sapropelis var kļūt par Latvijas melno zeltu © DIENA(21)

«Pašlaik Latvijā ir sapropeļa bums,» ir pārliecināts uzņēmējs Dmitrijs Lukašenoks, kurš ražo mēslojumu no ezeros atrodamām nogulsnēm - sapropeļa. Trīs uzņēmumu vietā tagad sapropelim pievērsušies ap desmit komersantiem, tomēr skaidrības, vai izdosies iekarot tirgu ar vērtīgajām dūņām, pagaidām vēl nav.

Straujuma: Šogad varētu būt gaidāma pēdējos gados lielākā graudaugu kopraža

Šogad varētu būt gaidāma pēdējos gados lielākā graudaugu kopraža - ap 1,8 miljoni tonnu apjomā, savukārt kartupeļu kopraža šogad varētu būt iepriekšējo gadu līmenī - 500 - 510 tūkstoši tonnu,- intervijā "Neatkarīgajai Rīta Avīzei" saka zemkopības ministre Laimdota Straujuma, atsaucoties uz Zemkopības ministrijas un Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra 2012.gada jūlija prognozēm.