Oklahomas štata universitātes pētnieki aptaujāja 1183 cilvēkus ASV un Indijā par attiecībām ar sava dzimuma draugiem. Dalībnieki tika lūgti novērtēt skalā no viens līdz septiņi, cik lielā mērā viņi vēlētos redzēt dažādas uzvedības iezīmes labākajā draugā. Šīs iezīmes bija laipnība, uzticamība, ļaunprātība, vienaldzība, ekspluatējoša uzvedība, līdzība, fiziskais tuvums, draudzīgums un objektivitāte konfliktos.
Rezultāti apstiprināja to, ko daudzi no mums izjutuši pašu dzīvē: mēs vēlamies, lai draugi ir jauki pret mums, bet asi pret mūsu ienaidniekiem. Savukārt pret svešiniekiem vai neitrāliem cilvēkiem vislabāk izturēties laipni, lai nenonāktu neveiklā situācijā, uzskata pētījuma dalībnieki.
"Tā kā aptaujāto personu draugi mijiedarbojas arī ar citiem cilvēkiem, tostarp viņu sāncenšiem, mēs guvām apliecinājumu, ka cilvēki dažreiz varētu dot priekšroku tādiem draugiem, kuru uzvedībā ir vairāk zvērības pret ienaidniekiem, nevis tikai brālīga mīlestība pret pašiem aptaujātajiem," žurnālā Evolution and Human Behavior raksta amerikāņu psihologi. Viņi to skaidro ar instinktu diktētu rīcību nodrošināties ar tādu uzticamo cilvēku loku, kas spētu pasargāt konfliktu gadījumos. Šādās situācijās pat esam gatavi pievērt acis uz draugu nelikumīgo uzvedību, ja vien tas palīdz mūsu pašu cīņā ar ienaidniekiem.