Apzinīgie cenšas līdz pirmdienai tikt uz strīpas, bet vai organisms patiešām spēj tik ātri atjaunoties? Pētījumi rāda, ka pilnīga atjaunošanās notiek divās vai pat trīs diennaktīs.
Izdzerot vienu glāzi grādīgā dzēriena, organisms alkoholu pārstrādā divās trīs stundās. Taču ar katru nākamo glāzi vielmaiņa tiek noslogota aizvien vairāk un pārstrādes termiņš pagarinās. Alkohola izvadīšanai no asinīm var būt vajadzīgas jau pat 12 stundas, taču tas vēl nenozīmē, ka toksīni būs pilnībā atstājuši ķermeni. Nebūt ne.
Pēc 12 stundām līdz zemākajam līmenim ir nokrities dopamīna līmenis – tas ir hormons, kas liek cilvēkam justies labi. Bez dopamīna uzdzīvotājs sāk izjust fenomenu, ko dēvē par paģirām. Tās ietver slāpes, jo alkohols veicina dehidrāciju un bloķē smadzeņu sūtītos signālus nierēm ar rīkojumu piebremzēt ūdens izvadīšanu no organisma. Tādēļ paģiru laikā bieži jāskrien uz tualeti. Zarnās alkohols saglabājas aptuveni divas dienas, un šajā laikā posta mikrobiomu, kas apkaro sliktās baktērijas un regulē apetīti. Tādēļ pēc grādīgā lietošanas mēdz sāpēt vēders. Diskomfortu vēl palielina no rīta iedzertā kafijas tase, jo kofeīns paspilgtina alkohola negatīvo ietekmi. Pilnīga atgūšanās no alkohola izraisītās saindēšanās notiek aptuveni 72 stundu laikā kopš pirmās glāzes izdzeršanas, ziņo portāls Daily Mail.