Gan publiskajā telpā, gan kuluāros iezīmējušies vairāki iespējamie kandidāti uz Saeimas priekšsēdētāja un ministru amatiem līdz ar valdošās koalīcijas potenciālo nomaiņu.
Atbildību par kultūras ministra amatu varētu vēlēties saņemt Zaļo un zemnieku savienība, tomēr patlaban vēl neesot droši zināms, kuras partijas pārraudzībā nonāktu minētais postenis.
Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma, atsaucoties uz tā rīcībā esošo informāciju, vēstīja, ka Kūtris, kurš minēts arī kā Saeimas priekšsēdētāja amata kandidāts, ieņemtu kultūras ministra amatu.
Kultūras nozares pārstāvji uzsver, ka kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības virziena sekmētājam, balstoties uz Satversmi un respektējot šī brīža Krievijas karu Ukrainā un draudu eiropeiskajām vērtībām.
"Šobrīd esam pamodušies absurda drāmā. Par kultūras ministru virza Gunāru Kūtri - cilvēku ar situatīvu morāli un plankumainu reputāciju, Valsts kontroles "ekspertu"," atklātā vēstulē pauž nozares pārstāvji.
Viņi atzīmē, ka Kūtra kandidatūra kultūras ministra amatam ne tikai pierāda, ka ar tiem, kuri strādā kultūras jomā, nerēķinās, bet arī, ka tiek darīts viss iespējamais, lai turpinātu graut Latvijas, latviešu nācijas pamatus.
Vēstulē uzsvērts, ka Latvijas valstij ir jāgarantē latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšana un attīstība cauri gadsimtiem, jānodrošina Latvijas tautas un ikviena brīvība, jāsekmē labklājība.
"Mūsu tiesības ir par to cīnīties. Ja šis absurds, kuriozs un ļaunprātība ir maksa par Prezidenta ievēlēšanu, mēs neesam gatavi tādu samaksāt uz kultūras attīstības rēķina," akcentē nozares pārstāvji, aicinot nekavējoties virzīt citu kultūras ministra amata kandidātu un ievērot Satversmi, kā arī "Jaunās vienotības" priekšvēlēšanu solījumos paustos darbus.