Pretendentus balvai var pieteikt valsts, pašvaldības, nevalstiskās organizācijas, kultūrvietas, kā arī citas juridiskas vai fiziskas personas.
Tiks noteikti spilgtākie notikumi un personības šādās kategorijās: Gada koris, Gada kora vadītājs/-a, Gada kormūzikas koncerts, Balva par mūža ieguldījumu kormūzikā, Gada jaunrade kormūzikā, Gada kormūzikas ieraksts, Pārsteigums kormūzikā un Gada kultūras, izglītības iestāde, kultūrvieta Rīgā.
Pieteikumi iesniedzami elektroniskā formātā, aizpildot Balvas pieteikuma anketu biedrības mājaslapā www.dziesmusvetkubiedriba.lv, līdz 2023. gada 27. decembrim. Balvas pasniegšana notiks 2024. gada janvārī.
Kormūzikas balvu ierosina un organizē Dziesmu svētku biedrība sadarbībā ar Latvijas diriģentu asociāciju, pateicoties Rīgas domes atbalstam.
Lai ievadītu novembrī plānoto Dziesmu un deju svētku konferenci un augstvērtīgi uzsāktu gatavošanos nākamajiem svētkiem, Dziesmu svētku biedrība veido 10 raidījumu ciklu, kur atskatīties uz aizvadītajiem svētkiem, izvērtēt veiksmes un neveiksmes, noteikt svētku attīstības virzienus visās nozarēs un svētkiem kopumā. Katrā raidījumā tiks aicināti piedalīties svētku dalībnieki, eksperti, organizatori, lai sarunas/diskusijas veidā pārrunātu aktuālas tēmas svētku tradīcijas attīstībai.
Raidījumi būs skatāmi ik svētdienu, sākot ar 17. septembri, Dziesmu svētku biedrības Facebook lapā un mājaslapā, tos vadīs Mārtiņš Klišāns.
Raidījuma veidotāji mājaslapā www.dziesmusvetkubiedriba.lv aicina ieteikt sarunu dalībniekus un jautājumus, kuri šķiet svarīgi, izvērtējot aizvadītos un ievadot nākamos svētkus.
Līdz novembrim plānoti septiņi raidījumi par tēmām: Kori; Deja; Pūtēju orķestri; Kokles un citu nozaru dalībnieki; Svētki dalībnieku acīm; Profesionāļu redzējums; Svētku organizatoriskie izaicinājumi.
Dziesmu svētku biedrības darbības mērķis ir saliedēt vienotā un saskaņotā rīcībā dažādas sabiedrības grupas ar nolūku saglabāt Latvijas kultūras lepnumu - Dziesmu un deju svētku tradīciju, stiprinot tās vērtības izpratni gan Latvijā, gan ārvalstīs. Kopš 2017. gada biedrības valdē darbojas Ints Teterovskis (biedrības valdes priekšsēdētājs), Jānis Ozols, Gints Ceplenieks, Irīna Švarcbaha un Guna Trukšāne. Valdes prioritāte ir sekmēt sabiedrības labāku izpratni, pozitīvu attieksmi un līdzdarbību Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un attīstīšanā.