Uz godalgām pretendē 16 pusfinālistu, kurus gandrīz no 60 iesniegtajiem darbiem izvēlējās nacionālā žūrija, tās priekšsēdētājs bija Miķelis Putrāms – kopā ar kolēģiem no MADE arhitekti pagājušajā gadā viņš ieguva Lielo balvu par Saldus Mūzikas un mākslas skolas projektu. Savukārt labākos no labākajiem noteiks starptautiska žūrija.
Pirms Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 apbalvošanas ceremonijas no 13. līdz 16. maijam notiks trīs akadēmiskas ievirzes pasākumi, kurus aicināti apmeklēt visi interesenti. Starp tiem ir arī lietuviešu izcelsmes matemātiķa, filozofa un bijušā Kolumbijas galvaspilsētas Bogotas mēra Antana Mockus priekšlasījums mākslas muzejā Rīgas birža par kultūras nozīmi pilsētvides attīstībā. "Viņam divu amata termiņu laikā izdevās uzlabot gan drošību ielās, gan ūdensapgādes sistēmu, gan iedzīvotāju iesaisti pilsētvides veidošanā," raksta www.arhitektura2014.lv.
Apbalvošanas ceremonija būs visiem brīvi pieejams pasākums, kas 16. maijā no plkst. 18 risināsies Torņa ielā, posmā starp Arhitektu namu un Kara muzeju. 18. maijā plkst. 16.30 tas būs skatāms LTV1 ēterā. Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 galvenais partneris ir nekustamo īpašumu attīstības kompānija Pillar.
Vārds ekspertiem
Gaidot Latvijas Arhitektūras gada balvas 2014 apbalvošanas ceremoniju, KDi uzrunāja četrus arhitektus – Zaigu Gaili (Zaigas Gailes birojs), Andri Kronbergu (ARHIS), Miķeli Putrāmu (MADE arhitekti) un Mārtiņu Pīlēnu (1PLUS1) – un uzdeva vairākus jautājumus. Vai jūs varētu ieskicēt tendences? Vai ir kādas pozitīvas pārmaiņas salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem? Varbūt ir kādas satraucošas lietas? Kā šīs tendences iekļaujas (vai neiekļaujas) tuvākā reģiona, arī plašākas teritorijas (Eiropas) arhitektūras kontekstā?
Arhitektu pārdomas par tendencēm, kuras atklāj Latvijas Arhitektūras gada balvai 2014 izvirzītie darbi, lasi 8.maija KDi!