Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +5 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Ilze Auzāne

Ar slapju lupatu sejā. Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par mobingu

Es tiku visu laiku apsmieta, apsaukāta un sista par to, ka man nebija "īstā" ģimene – saka viena no dokumentālās filmas Mobings. Izdzīvošanas skola galvenajām varonēm, ar kuru tuvāk varēs iepazīties jau nākamajā piektdienā, 23. aprīlī, plkst. 21 LTV 1. kanālā un interneta vietnē Replay.lv, kur pirmizrādi piedzīvos Latvijas Televīzijas veidotais stāsts par bērnībā un pusaudžu vecumā piedzīvoto vienaudžu vardarbību. Statistika liecina, ka no tās cieš katrs trešais skolēns Latvijas skolās.

Savā galvā es dejoju brīnišķīgi. Dejas apmācības video cikls jeb Dienaszagļu rīta rosme

Tik viena doma prātā man, tik viena doma prātā man – režisore Una Rozenbauma un producents/vadītājs Mārtiņš Mielavs sadarbībā ar horeogrāfi Elīnu Gediņu ir radījuši dejas apmācības video ciklu ar nosaukumu Dienaszagļu rīta rosme, ar kura palīdzību ikviens interesents var apgūt komponista Imanta Kalniņa sarakstītās dziesmas Svētku diena horeogrāfiju.

Maršruts gar Mārupīti. Raidījumu cikla Literatūre komanda ir īstenojusi jaunu projektu bērniem

Doties ekspedīcijās, ārstēt sasirgušu dzejoli, nepazust miglā un satikt īstu rakstnieku – skatītāju iecienītā raidījumu cikla Literatūre komanda ir īstenojusi jaunu projektu ar nosaukumu Literatūre/ Sākumskola, kas tapis nolūkā jaunākos lasītājus (1.–6. klašu skolēnus) iepazīstināt ar mūsdienu latviešu bērnu literatūru un tās autoriem caur spēli un dažādiem uzdevumiem. Šie raidījumi būs skatāmi ik svētdienu plkst. 9.15 Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Kādi āboli Zelta ābelē? Šā gada grāmatu mākslas konkurss izceļ labākos un uzrāda tendences

Sākot ar sesto aprīli, soli pa solim tiks atklāti šā gada grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele 2020 laureāti septiņās kategorijās – Dzeja, Proza, Dokumentālie izdevumi, Zinātniskā literatūra, Uzziņu literatūra, Mākslas izdevumi un Grāmatas bērniem un jauniešiem. Šogad konkursam tika iesniegta 141 grāmata, ko izvērtēja žūrija mākslinieka Roberta Koļcova vadībā. Pirms gaidāmā notikuma aicinājām trīs žūrijas dalībniekus uz nelielu sarunu par personiskajiem kritērijiem, zinātnisko literatūru, tendencēm un Alekseju Muraško.

Dzīve ārpus likuma tavā ekrānā. Pirmizrādi piedzīvojis Andreja Ēķa veidotais seriāls Nebaidies ne no kā(1)

Mēs esam radījuši stāstu par narkobiznesu. Nežēlīgu, tumšu, asiņainu un reālu! – nākamās paaudzes televīzijā Go3 pirmizrādi piedzīvojis režisora Andreja Ēķa veidotais seriāls Nebaidies ne no kā, kas balstīts uz patiesiem notikumiem un vēsta par Latvijas noziedzīgo pasauli. Tas balstīts uz vietējā narkokurjera Rolanda Priverta sarakstītās tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem.

Visi ceļi ved uz Ziemeļpolu. Intervija ar režisoru Juri Pošku

"Dažreiz noformulēt filmas žanru ir tikpat grūti kā izdomāt nosaukumu, kas ir viens no trim svarīgākajiem kino elementiem līdzās finālam un skaņai," saka režisors Juris Poškus, kurš ir uzņēmis savu trešo pilnmetrāžas spēlfilmu Saule spīd 24 stundas.

Pieaugošais entuziasms. Klajā laists filosofijas žurnāls Tvērums(3)

Filosofija kā atsvaidzinājums! – pagājušās nedēļas nogalē ir laists klajā jauns filosofijas žurnāls ar nosaukumu Tvērums. Plānots, ka tā numuri iznāks reizi trijos mēnešos gluži kā gadalaiku vēstneši. Šo izdevumu izveidojuši deviņi filosofijas studijās satikušies domubiedri un jaunā māksliniece Adelīna Kalniņa, kura ir projekta idejas un vizuālā noformējuma autore.

Vietējā stacija Radioteātra ceļā

Latvijas Radio 1 klausītājiem no šodienas līdz 25. februārim plkst. 22.05 piedāvā Radioteātra pirmatskaņojumu – latviešu rakstnieces Annas Katras 2019. gadā sarakstītā romāna Vietējā stacija radio iestudējumu trīs daļās, kura režisors ir Edmunds Freibergs.

Patības atkailināšanās. Erotiskās dzejas lasījumi ar sešu dzejnieču oriģināldarbiem(4)

"Erotika ir nepelnīti ikdienā piemirsta – vai drīzāk neizprasta – cilvēciskās pieredzes daļa. Tas ir neskaidrs jēdziens, kas daudzos raisa pretrunīgas reakcijas, jo bieži vien tiek nevietā vulgarizēts vai padarīts par reklāmas rīku," sešas latviešu dzejnieces ielūdz uz tiešsaiknes erotiskās dzejas lasījumiem, kuru pirmizrāde notiks šodien, 15. februārī, plkst. 19 sociālajā tīklā Facebook.com un kuri pievērsīsies mūsdienu latviešu literatūrā izsīkušajam žanram, kura viens no spilgtākajiem pārstāvjiem ir Edvarts Virza (1883–1940).

No Lapzemes līdz Kuldīgai. Latvijas Mākslas akadēmijas jaunā studiju programma un citas sadarbības

Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar Lapzemes Universitāti Somijā, kā arī asociētajiem sadarbības partneriem Rīgas Ekonomikas augstskolu, Igaunijas Mākslas akadēmiju, Kuldīgas novada pašvaldību un biedrību Kuldīgas mākslinieku rezidence, ir parakstījusi līgumu par starptautiskas maģistra līmeņa studiju programmas Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas īstenošanu. Tās saturs būs mērķēts uz tādu zināšanu, prasmju un kompetenču kopumu, lai absolventi varētu kļūt par pārmaiņu ieviesējiem publiskā un privātā sektora uzņēmumos un organizācijās.

Zoomprātīgas tikšanās ar aktieriem

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris šodien, 9. janvārī, uzsāk jaunu, izglītojošu projektu Zoomprātīgās tikšanās (RaZoomnije vstreči), izmantojot tajā vienu no aktuālākajiem rīkiem šajā Covid-19 pandēmijas izraisīto ierobežojumu laikā – tiešsaistes platformu Zoom.

Inovācijas virzītājs. Sarunas par dizainu pasaulē un Latvijā ar nozares speciālistiem

Līdz šā mēneša noslēgumam, 28. februārim, turpinās pieteikšanās Latvijas Dizaina gada balvas 2021 konkursam. Privātpersonas, dizaineri, uzņēmumi un organizācijas, kas izmanto dizainu kā inovācijas virzītāju un rada produktu vai pakalpojumu, var iesniegt savus pēdējos trijos gados tapušos darbus piecās pamatkategorijās: vides un interjera dizains, produktu dizains, grafikas dizains, digitālais dizains, kā arī pakalpojumu, politiku un stratēģiju dizains.

Pilnā nopietnībā tiek darītas lielākās muļķības

Ķekavas novadpētniecības muzejs visiem interesentiem piedāvā "apmeklēt" savu pirmo virtuālo izstādi ar nosaukumu Pilnā nopietnībā tiek darītas lielākās muļķības, ko organizē sadarbībā ar Latvijā pazīstamo karikatūristi Ludmilu Bulikinu, laikrakstu Diena informēja muzeja izglītojošā un komunikācijas darba vadītāja Melita Šaule.

Dejas domas mēs visi radām kopā. Pārsteigums dejas mākslā interneta vietnē Dance.lv

"Šajā miniatūrā es strādāšu ar stāvokli, kurā iecerēts, cik nu tas iespējams, izdzēst pieredzi un zināšanas par to, kā veikt jebkādu kustību, dodot sev iespēju kustēties brīvi no priekšstatiem un ieradumiem," par savu darbu Skaļākā vieta pasaulē raksta horeogrāfe Agnese Bordjukova. Tiešsaistes projekts Deja domā. Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt aicina interneta vietnē Dance.lv iepazīties ar astoņiem dažādu žanru dejas jaundarbiem videoformātā, horeogrāfa radošā procesa piezīmēm un 16 recenzijām. Jāatzīmē, ka projekts ir ticis nominēts Dejas balvai 2019– 2020 kategorijā Pārsteigums dejas mākslā.

Kā klājas Karijai un kaķim? Mazā Mula atver durvis uz mākslas pasauli

Pirmizrādi ir piedzīvojusi izdevniecības Droši un Koši un Tet studio kopīgi īstenotā pašmāju bērnu raidījuma Mazā Mula lielajā mākslas pasaulē pilotepizode Karijas melnais kaķis, kas ir vērojama Shortcut Films lietotnē un kopā ar galveno varoni ļauj iekļūt gleznotāja Ģederta Eliasa darba iekšpusē.