Ģeopolitiskā spriedze, klimata trauksme, pandēmijas radītā nošķirtība un pastiprinātā tehnoloģiju lietošana atstājusi ietekmi uz sabiedrības psihisko veselību. Kopš pandēmijas laika šī tēma publiskajā telpā kļuvusi arvien aktuālāka, taču joprojām valda arī daudz aizspriedumu, aizdomu un nosodījuma. Lai veicinātu sabiedrības izpratni un mazinātu aizspriedumus par šo tēmu, izstāde pievēršas dažādiem psihiskās veselības skatpunktiem - personīgai cīņai ar depresiju, pārdzīvojumam, pieredzot tuvinieka zaudējumu, pašpalīdzības tehnikām un profilaksei, kā arī stereotipu atsegšanai.
Izstādē piedalās mākslinieki Anda Lāce, Līga Spunde, Reinis Hofmanis, Anna Salmane, Andris Kaļiņins, Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo, Rasa Jansone, Ieva Vīksne, Zane Tuča, Ernests Vilsons un Sanita Tauriņa.
Izstādes kuratore Laura Brokāne uzskata: "Māksla var pavērt tēlainu valodu, kurā saņemt drosmi runāt par psiholoģiski grūtām pieredzēm, veicinot izpratni un empātiju arī plašākā sabiedrībā. Vienlaikus, runājot par psihiskās veselības jautājumiem, ir ļoti svarīgi veidot un uzturēt tiešu valodu. Tendence tos estetizēt nereti rodas tieši no bailēm un apspiestības, tādējādi mazinot tēmas nopietnību. Izstāde ir mēģinājums noturēt šo trauslo balansu, tāpat kā daudzi no mums šobrīd balansē starp ikdienas rutīnu un iekšējo nemieru."
Ņemot vērā trauslo un sazaroto tēmu, laikmetīgās mākslas izstāde Kā es jūtos pēdējā laikā un tās pavadošā programma piedāvās drošu satikšanās vietu muzejā, kur atpazīt un dalīties ar sarežģītām psiholoģiskām pieredzēm gan māksliniekiem, gan skatītājiem.
Pavadošās programmas ietvaros notiks nodarbības, kas sniegs ieskatu mākslas terapijas procesā, diskusijas ar izstādes māksliniekiem un tēmas ekspertiem, kā arī divas performances. Ciklu Ievads mākslas terapijā vadīs mākslas terapeites Diāna Serga un Lība Bērziņa, un tajā aicināts piedalīties ikviens interesents. Diskusijās kopā ar māksliniekiem un ekspertiem tiks pārrunātas tēmas par psihiskās veselības traucējumiem, neirodažādību, līdzcilvēku atbalsta nozīmi, palīdzības veidiem un valodu, kā par šīm tēmām runāt. Publiskās programmas ietvaros notiks arī divas performances – ukraiņu mākslinieces Darjas Kalašņikovas Sirdspuksti un horeogrāfes Kristīnes Brīniņas Vējainākā diena, kāda jebkad bijusi. Plašāka informācija par iespēju pieteikties mākslas terapijas grupām un diskusiju un performanču norises laikiem tiks publicēta LCCA un MVM mājaslapās un sociālo mediju kontos.
Apmeklētājiem izstāde atvērta no 26. maija līdz 31. augustam.