Inese Krūmiņa grāmatā piedāvā savas atbildes uz jautājumiem par latvisko rakstu un raksta zīmēm, iekļaujot kā praktiskus padomus par raksta uzbūvi un modelēšanu, tā arī attiecīgo "atslēgas vārdu" atspoguļojumu folkloras materiālos saistībā ar zīmju jēgu. Šajā grāmatā plašāk aplūkotās divpadsmit raksta zīmes ir izturējušas laika pārbaudi un līdz mums nonākušas cauri gadu simtiem.
Ar zīmēm un rakstiem ir līdzīgi kā ar modernajām tehnoloģijām: informācija tiek saglabāta un nodota tālāk kodētā veidā. Lai datus atšifrētu, ir jāzina kods. Arī latvju raksti ir informācija, bet zīmes - kods. Rakstus var "lasīt", ja pazīst zīmes un tām atbilstošos tēlus. Savukārt tēli jāmeklē latviešu tautas pasakās, dainās un ticējumos. Grāmata Zīme. Raksts. Nozīme aicina izprast un izlasīt rakstos ietvertos stāstus.
"Grāmatā Zīme. Raksts. Nozīme Inese Krūmiņa pauž savu viedokli par tām ģeometriskā raksta zīmēm un struktūrām, kas vislabāk piemērotas aušanai un adīšanai. Viņa aplūko ornamenta un zīmju uzbūves tehnisko pusi, reizē mēģinot pietuvoties to simbolisma izpratnei. Tā ir arī ierosme lasītājiem pašiem veidot rakstus, meklēt tālāk un izzināt raksta struktūras un tradicionālās kultūras mantojumu, kura nozīmīga sastāvdaļa gan sirmā senatnē gan arī mūsu dienās, ir latviešu ģeometriskais raksts un simboliskās zīmes," saka Valdis Celms, grāmatas Latvju raksts un zīmes autors.