Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Lukašenko oficiāli atklāj Astravjecas AES(6)

Baltkrievijas līdzšinējais prezidents Aleksandrs Lukašenko sestdien oficiāli atklājis jaunuzceltā Astravjecas atomelektrostaciju (AES), pret kuras būvniecību drošības apsvērumu dēļ iebildušas kaimiņvalstis.

Covid-19 upuru skaits Eiropā pārsniedzis 300 000(2)

Kopš pandēmijas sākuma Eiropā inficēšanās ar jauno koronavīrusu konstatēta vairāk nekā 12 miljoniem cilvēku, no kuriem vairāk nekā 300 000 ir miruši, liecina ziņu aģentūras AFP apkopotie dati.

Slovākijā aizturēti bijušie policijas vadītāji

Slovākijas varasiestādes ceturtdien aizturējušas bijušo policijas priekšnieku Tiboru Gāšpāru, kā arī bijušos policijas īpašās pārvaldes NAKA un pretkorupcijas policijas vienības vadītājus. Aizturēta vēl vismaz viena augsta ranga policijas amatpersona, vēsta slovāku mediji.

EDSO izmeklētājs: Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas jāanulē(6)

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) izmeklēšanā konstatēts, ka augustā notikušās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas tikušas viltotas, tāpēc tās jāanulē un jāsarīko jaunas vēlēšanas starptautiskā uzraudzībā, teikts ceturtdien klajā laistajā EDSO ziņojumā.

Nausēda aicina ES neielaist savā tirgū Astravjecas AES ražoto elektroenerģiju(10)

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda aicinājis Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Komisijas (EK) vadītājus veikt stingrus pasākumus, lai panāktu, ka tiek apturēta Baltkrievijā netālu no Lietuvas robežas otrdien iedarbinātā Astravjecas atomelektrostacija (AES), kas uzskatāma par nedrošu, un nepieļautu tajā ražotās elektroenerģijas importu ES tirgū.

Vīnes teroraktā cietuši septiņu valstu pilsoņi(1)

Teroraktā Vīnē pirmdien tika nogalināti divi Austrijas pilsoņi, viens Vācijas un viens Ziemeļmaķedonijas pilsonis, trešdien pavēstīja Vīnes policija, nododot atklātībai informāciju par upuru pilsonību.