Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +14 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 13. jūnijs
Uva, Ainārs, Zigfrīds

Eiropa

Marokāņi ielaužas Spānijas anklāvā Seutā © DIENA(2)

Negaidī ta migrācijas krīze uzliesmojusi Spānijas Ziemeļāfrikas anklāvā Seutā, kur pirmdien ieradušies aptuveni 6000 nelegālo ieceļotāju no kaimiņos esošās Marokas. Ievērojot starp abām valstīm noslēgto vienošanos, liels skaits pilngadīgo vakar nosūtīti atpakaļ. Seutā ieradušies Spānijas armijas un policijas papildspēki, bet premjerministrs Pedro Sančess atcēlis dalību Āfrikas problēmām veltītā samitā Parīzē, lai visu uzmanību pievērstu krīzes risināšanai.

Apvienotajā Karalistē ierobežojumu kļūst mazāk © DIENA

Lielākajā daļā Apvienotās Karalistes vakar atcelta virkne ierobežojumu, kas mēnešiem ilgi bija noteikti Covid-19 pandēmijas dēļ. Tagad briti var izbaudīt lielāku pulcēšanās brīvību, ieturēt maltītes restorānos un krogos, tiek atvērti muzeji, izklaides vietas, sporta arēnas un viesnīcas. Premjerministrs Boriss Džonsons gan mudinājis tautiešus no jauna atgūtās brīvības izmantot apdomīgi, jo eksperti brīdina par strauju koronavīrusa Indijas paveida izplatīšanos.

Francijā uzjundīti strīdi par attieksmi pret islāmismu © DIENA(2)

Beidzamajos mēnešos jau tāpat karstās debates par drošības situāciju Francijā vēl vairāk uzjundījušas militārpersonu (gan atvaļinātu, gan aktīvā dienestā esošu) atklātās vēstules, kas publicētas vienā no labējiem žurnāliem. Tajās valsts vadībai pārmesta pārlieka iecietība pret islāmistiem, kuras dēļ Francijā varētu izcelties pat pilsoņu karš. Amatpersonas paudušas sašutumu par publikācijām, norādot, ka to mērķis varētu būtu galēji labējo vēlētāju mobilizēšana pirms jūnijā paredzētajam reģionālajām un nākamgad ieplānotajām prezidenta vēlēšanām.