Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

PVO brīdina Eiropu par trešo vīrusa vilni(16)

Pasaules Veselības organizācija (PVO) aizvadītās nedēļas nogalē brīdinājusi Eiropas valstis, ka tās, nemācoties no kļūdām, riskē nākamā gada sākumā piedzīvot jau trešo plaša mēroga jaunā koronavīrusa uzliesmojumu, vēsta Reuters.

Ungārija saskata iespēju vienoties par ES budžetu; Polija pieprasa jaunu kompromisu(5)

Strīds par Eiropas Savienības (ES) Covid-19 krīzes tautsaimniecības atveseļošanas paketi un budžetu tiks galu galā atrisināts, piektdien paziņojis Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, savukārt Varšavā kāda augsta ranga amatpersona norādījusi, ka Polija patur tiesības pieprasīt "jaunu kompromisu" saistībā ar vienošanos.

Astravjecas AES atsāk elektroenerģijas ražošanu(9)

Baltkrievijā netālu no Lietuvas robežas uzceltajā Astravjecas atomelektrostacijā (AES), kas šomēnes drīz pēc pieslēgšanas energosistēmai tika atslēgta, naktī uz ceturtdienu atsākta elektroenerģijas ražošana, paziņojis Lietuvas elektropārvades sistēmas operators Litgrid.

Lukašenko balstās uz KGB un Krieviju © DIENA(29)

Par spīti daudzu prognozētajam baltkrievu protestu pret negodīgo prezidenta vēlēšanu oficiālajiem rezultātiem apsīkumam pāris nedēļu laikā, šonedēļ varēja konstatēt, ka arī pēc 100 dienām tie turpinās. Eksperti atzīmē, ka pašlaik Baltkrievijā ir iestājies sava veida strupceļš, ko raksturo cikliskas darbības no vienas un otras puses – protestētāji turpina iziet ielās, Aleksandra Lukašenko režīma stingrais balsts – represīvās iestādes – turpina tos apspiest un izrēķināties ar protestu dalībniekiem, vēsta Euronews.