Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Latvija tuvojas ES vidējiem vakcinācijas pret Covid-19 rādītājiem

Latvija joprojām ieņem vienu no beidzamajām vietām Eiropas Savienībā (ES) pēc pirmās vakcīnas pret Covid-19 devas saņēmēju īpatsvara pieaugušo populācijā, tomēr vakcinācijas temps pēdējā laikā ir uzlabojies, ļaujot vairāk pietuvoties vidējiem ES rādītājiem, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) apkopotie dati par laika periodu līdz 30.maijam.

Budapešta cīnās pret Ķīnas universitātes filiāli © DIENA

Ungārijas galvaspilsētas Budapeštas vadība, protestējot pret Viktora Orbāna valdības plāniem uzspiest pilsētai Ķīnas universitātes filiāles pilsētiņas projektu, pārdēvējusi četras ielas, kas ieskauj plānotās akadēmiskās pilsētiņas vietu, vēsta AFP.

Latvijā joprojām trešā augstākā saslimstība ar Covid-19 ES un EEZ valstu vidū

Aizvadītajās divās nedēļās vairumā Eiropas valstu turpināja kristies saslimstības ar Covid-19 līmenis, tādēļ, lai gan Latvijā arī vērojami uzlabojumi, joprojām Latvija ir trešajā vietā starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Lukašenko režīms cenšas salauzt oponentus © DIENA(4)

Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko režīma represijas pret oponentiem kļūst aizvien nežēlīgākas. Par to liecina gan opozīcijas aktīvista Stepana Latipova mēģinājums izdarīt pašnāvību tiesas zālē, gan informācija, ko slepus savam advokātam izdevies nodot maijā apcietinātajam Krievijas pilsonim Jegoram Dudņikovam, gan pēc 20 dienu ilga ieslodzījuma atbrīvotā Deutsche Welle korespondenta Aleksandra Burakova stāstītais.

Citviet Eiropā Covid-19 izplatība samazinās vēl straujāk

Aizvadītajās divās nedēļās vairumā Eiropas valstu salīdzinoši strauji turpinājis kristies saslimstības līmenis ar Covid-19, tādēļ, lai gan Latvijā vērojami uzlabojumi, tik un tā valsts nonākusi trešajā vietā starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Baltkrievija slēdz vēstniecību Kanādā(2)

Baltkrievija otrdien paziņoja par savas vēstniecības slēgšanu Kanādā pēc tam, kad Kanādas premjerministrs Džastins Trudo nosodīja Baltkrievijas režīmu par aviokompānijas Ryanair lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu Minskā un opozīcijas žurnālista Romāna Protaseviča aizturēšanu.