Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Minimālā alga bez politiskā tirgus © DIENA(13)

Eiropas Komisija (EK) nākusi klajā ar iniciatīvu ieviest direktīvu, kurā būtu noteikti vienoti kritēriji minimālās algas noteikšanai dalībvalstīs. Runa gan nav par to, ka tiktu noteikta absolūtos skaitļos vienāda minimālā alga visās Eiropas Savienības valstīs, netiek definēti arī kādi noteikti procenti no vidējās algas, kuriem būtu jāatbilst minimālajai algai. Runa ir tikai par to, ka dalībvalstīm ir jābūt skaidriem caurspīdīgiem un pamatotiem kritērijiem, pēc kuriem tiek noteikta minimālā alga. EK norāda, ka tas nevar būt voluntārs lēmums.

Ungārija izsludina ārkārtējo stāvokli

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, Ungārija izsludināts ārkārtējais stāvoklis un ieviesta komandantstundu, otrdien paziņojis Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns.

Austrija sēro par terora aktā nogalinātajiem © DIENA(10)

Austrijas galvaspilsētā Vīnē ieviesti papildu drošības pasākumi pēc pirmdienas vakarā notikušā terora akta, kurā dzīvību zaudēja pieci cilvēki un 17 guva ievainojumus, vēsta Deutsche Welle. Austrijas iekšlietu ministrs Karls Nehammers otrdien paziņoja, ka uzbrukumu, izmantojot šaujamieroci, visticamāk, veicis viens terorists, kurš bijis ekstrēmistiskā islāmistu grupējuma Islāma valsts atbalstītājs. Viņu nošāva policisti.

Nīderlande pastiprina ierobežojumus cīņā ar Covid-19

Lai palēninātu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, Nīderlandē stāsies spēkā jauni ierobežojumi, tostarp tiks slēgtas izklaides vietas un kultūras iestādes, otrdien paziņojis Nīderlandes premjerministrs Marks Rite.

Itālija noteiks komandantstundu un slēgs muzejus

Itālijā tiks ieviesti jauni ierobežojumi cīņā ar Covid-19, tostarp noteikta komandantstunda un slēgti muzeji, pirmdien parlamenta apakšpalātā paziņojis Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

Anglijā ieviesīs striktus ierobežojumus © DIENA(1)

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons aizvadītās nedēļas nogalē paziņoja, ka Anglijas teritorijā no ceturtdienas tiks ieviesti četras nedēļas ilgi strikti pārvietošanās un strādāšanas noteikumi. Valdība cer, ka, līdzīgi kā pavasarī, izdosies apturēt vīrusa izplatību mēneša laikā un ļaut britiem izbaudīt Ziemassvētku brīvdienas. Dažādu nozaru amatpersonas jau paudušas neapmierinātību un pareģojušas smagas sekas ekonomikai.